روسیه رویای ساخت اولین فیلم سینمایی در فضا را از تام کروز گرفت

روسیه رویای ساخت اولین فیلم سینمایی در فضا را از تام کروز گرفت

تام کروز که می‌خواست در ساخت اولین فیلم سینمایی در فضا اولین باشد، رقابت را به روسیه که اعلام کرده در حال فرستادن یک گروه فیلمسازی به فضاست، واگذار کرد.

به گزارش Screen Rant، کروز را همه به انجام اعمال خارق‌العاده و اجرای برخی از صحنه‌های اکشن بدون حضور بدلکار در سری فیلم‌های «ماموریت غیرممکن» می‌شناسند. اما این‌ها برای کروز کافی نبوده و او داشت درباره‌ی قدم بعدی در سیر پیشرفتش در انجام اعمال خارق‌العاده فکر می‌کرد: ساختن فیلمی در فضا.

در سپتامبر ۲۰۲۰ اعلام شد که کروز و داگ لیمانِ کارگردان، سفری به فضا را در راکت اسپیس ایکس برای اکتبر ۲۰۲۱ رزرو کرده‌اند. خیلی زود روسیه اعلام کرد که قصد پیشی گرفتن از کروز را دارد و در حال جستجو برای بازیگر زن فیلم برای انجام شگفت‌آورترین ماجراجویی سینمایی است.

ساخت اولین فیلم سینمایی در فضا

عوامل فیلم روسی The Challenge (چالش) به کارگردانی کیلیم شیپنکو زودتر از کروز و در تاریخ ۵ اکتبر ۲۰۲۱ به فضا خواهد رفت. بنا به گزارش، تیم تولید این فیلم به مدت یک سال در «مرکز آموزش فضانوردان گاگارین» در مسکو آموزش دیده و اخیراً موفق به دریافت موافقت رسمی برای انجام سفرشان شده‌اند. فیلمبرداری این فیلم در ۱۲ روز در مدار زمین انجام خواهد شد.

در حالی که روسیه با فرستادن عوامل فیلم به فضا در حال تاریخ‌سازی است، وضعیت پروژه‌ی فضایی کروز در بلاتکلیفی غوطه می‌خورد. اول این که هیچ تاییدی از طرف کمپانی فیلمسازی یونیورسال برای پرداخت ۲۰۰ میلیون دلار برای به حقیقت پیوستن رویای فضایی کروز صورت نگرفته است. و نیز خبر جدیدی درباره‌ی سفر احتمالی ماه اکتبر این بازیگر به فضا منتشر نشده است. چه این که شاید کروز که اخیراً بعد از چند وقفه «ماموریت غیرممکن ۷» را به پایان رسانده اصلاً آمادگی سفر به فضا را در حال حاضر نداشته باشد.

ساخت اولین فیلم سینمایی در فضا

البته در روزهای اخیر و با سفرهای جف بزوس و ریچارد برانسون و همچنین اولین سفر به مدار زمین که همه‌ی مسافرانش آماتور و غیرفضانورد بودند توسط اسپیس ایکس، سفر تفریحی به فضا در حال رواج پیدا کردن است.

با این اوصاف به نظر می‌رسد ساخت اولین فیلم سینمایی در فضا توسط تام کروز انجام نخواهد شد، اما خبر خوب این که به نظر می‌رسد به زودی یکی از موانع پیش روی ساخت فیلم در فضا شکسته خواهد شد و شاهد فیلم‌های واقعگرایانه‌ی بیشتری در شرایط بی‌وزنی خواهیم بود.

بیشتر بخوانید:

والی فانک ؛ زن ۸۲ ساله‌ای که آخرین مسافر فضاپیمای جف بزوس برای سفر تاریخی شد

منبع: Screenrant
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • فرزند گرگ دی ۲, ۱۴۰۱

    نشانه‌ای دیگر از برتری نژاد ترک بر مشتی هندی زاده مهاجر