پسر کانادایی قدبلندترین نوجوان جهان شد

پسر کانادایی قدبلندترین نوجوان جهان شد

الیویه رو (Olivier Rioux)، ۱۵ ساله و اهل کانادا با قد ۲۲۶.۹ سانتی متری‌اش بالاخره نام خود را در کتاب جدید گینس ۲۰۲۲ به عنوان قدبلندترین نوجوان جهان (مذکر) ثبت کرد.

به گزارش رکوردهای جهانی گینس، الیویه هنگام تولد ۳.۴ کیلوگرم وزن داشت و در یک ماه اول، وزنش به ۷.۲۵ کیلوگرم رسید. رشد سریع او باعث شد قدش در کلاس پنجم حدود ۱۶۰ سانتی متر باشد. با توجه به این روند و همین طور قد والدینش، پزشکان پیش‌بینی کردند که قد او در نقطه‌ی اوجش به ۱۹۶ سانتی متر خواهد رسید. اما آن‌ها نمی‌دانستند که او از پیش‌بینی‌های آن‌ها فراتر خواهد رفت.

قدبلندترین نوجوان جهان

به خاطر این که همه‌ی خانواده‌ی رو قدبلند بودند، خانه‌ی دوران کودکی الیویه تغییراتی پیدا کرد تا بتواند قد و قامت اعضای خانواده را در خود جای دهد. در خانه‌ی آن‌ها میزها و سقف‌ها بلندتر از معمول هستند. تنها چیزی که تغییر نکرده، چارچوب‌های درهاست که با کله‌ی الیویه ملاقات‌های زیادی را داشته‌اند!

وقتی الیویه کوچک بود، ساعت‌ها برای خواندن کتاب‌های «رکوردهای جهانی گینس» وقت می‌گذاشت و قدبلندترین افراد جهان را بررسی و خودش را با آن‌ها مقایسه می‌کرد.

قدبلندترین نوجوان جهان

بعد از این که در ویراست‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ کتاب‌ها کسی را بلندقدتر از خودش پیدا نکرد، به این فکر افتاد که این عنوان را خودش کسب کند. تعجبی ندارد که از همان روزهای اول جذب بسکتبال شد.

این ورزشکار بااستعداد به یاد می‌آورد که وقتی ۵ ساله بود هنگام ورود به زمین بازی، تیم مقابل به خاطر قدش، سن او را زیر سوال می‌بردند و می‌گفتند که حتما بزرگ‌تر است.

قدبلندترین نوجوان جهان

مهم نیست که الیویه کجا باشد، مردم با دیدنش شروع می‌کنند به سوال پرسیدن و درخواست گرفتن عکس با او. اگرچه این می‌تواند یک گردش ساده را تبدیل به کاری پرمشقت بکند، اما در صورتی که مردم با احترام و مهربانی به او نزدیک شوند، الیویه و خانواده‌اش با صبوری با آن‌ها رفتار می‌کنند.

بهتر است حواس‌مان به الیویه باشد چرا که شکی نیست که او به بلندی‌های جدیدی دست خواهد یافت…

بیشتر بخوانید:

مرتضی مهرزاد، بلندقدترین ورزشکار تاریخ پارالمپیک

درگذشت قدبلندترین مرد امریکا در سن ۳۸ سالگی

مردان هلندی و زنان لتونی، بلندترین مردمان جهان

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود