نویسنده کانادایی: سازگاری اولیه کرونا با بدن انسان به معنای نشت آن از آزمایشگاه است

نویسنده کانادایی: سازگاری اولیه کرونا با بدن انسان به معنای نشت آن از آزمایشگاه است

اِلین دِوار، روزنامه نگار کانادایی و نویسنده کتاب های علمی در گفتگو با Sun گفت که بزرگ ترین نشانه دال بر نشت ویروس کرونا از آزمایشگاه این است که ویروس در بدو پیدایش در سال ۲۰۱۹ «کاملا با انسان ها سازگار شده بوده.»

نظریه ی نشت ویروس کرونا از آزمایشگاه در ووهان اگرچه در ماه های ابتدایی شیوع این ویروس به عنوان تئوری توطئه مورد نکوهش قرار می گرفت اما در ماه های اخیر طرفداران بیشتری در رسانه های جریان اصلی پیدا کرده است.

موسسه ویروس شناسی ووهان، آزمایشگاهی با امنیت بسیار بالا که متخصص کار بر روی ویروس است، بیش از هر جای دیگری در مظان اتهام قرار دارد و برخی اعتقاد دارند ویروس کرونا از آن جا به بیرون نشت کرده است.

نشت ویروس کرونا از آزمایشگاه

هم چین و هم این آزمایشگاه این اتهامات را قویاً تکذیب کرده اند اما شواهد تازه ای در دست است که نشان می دهد این ویروس در سلول انسان ها برای مدتی بسیار طولانی در گردش بوده است.

این شواهد حاکی از آن است که دانشمندان در حال آزمایش بر روی ویروس کرونا از طریق تزریق آن به سلول های انسان ها بوده اند و پاتوژنی مرگبار خلق کرده بودند که به طور تصادفی به دنیای خارج نشت کرده است.

نشت ویروس کرونا از آزمایشگاه

کتاب دوار با نام «درباره ی منشأ مرگبارترین همه گیری های ۱۰۰ سال اخیر» به شواهدی دست یافته که اشاره به نشت آزمایشگاهی دارند. او توضیح می دهد که چطور یک بیماری زئونوتیک ـ بیماری ای عفونی که از حیوان به انسان منتقل می شود ـ پس از آلوده کردن انسان به سرعت در بدن جهش می یابد.

موسسه ویروس شناسی ووهان در حال انجام تحقیقات ویروس شناسی «کارکردافزا» بوده که کارایی و قدرت ویروس ها را برای حمله به بدن انسان افزایش می دهد.

نشت ویروس کرونا از آزمایشگاه

دوار می گوید: «از ژانویه تا آوریل ۲۰۲۰ جهش های ژنتیکی خیلی کمی وجود داشت. همه گیری تنها از آوریل به بعد بود که حقیقتا شروع به اوج گرفتن کرد. اگر انتقال مستقیم از خفاش وجود داشته باشد، مرحله ی ابتدایی همه گیری باید شاهد جهش های ژنتیکی فراوانی می بود چرا که ویروس می بایست به سیستم بدن انسان سازگار می شد. این جهش ها می بایست به تعداد زیاد و با سرعت اتفاق می افتاد. پس چرا شاهد چنین چیزی نبودیم؟ این یعنی اولین باری که ویروس در بدن انسان ها مشاهده شد از قبل با بدن انسان سازگاری یافته بود. این مسئله بزرگ ترین شاهد بر این مدعاست که این ویروس از آزمایشگاه به بیرون نشت کرده است.»

با این حال چین مکرراً اتهامات مبنی بر ساخته ی دست بشر بودن ویروس کرونا را رد کرده است.

بیشتر بخوانید:

ساخت ویروسی ۱۰ هزار بار قوی‌تر از کرونا توسط آزمایشگاهی در ووهان چین

منبع: The Sun
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود