معاون ۶۰ ساله رئیس جمهور سورینام خود را بازیکن تیم فوتبال کشورش کرد

معاون ۶۰ ساله رئیس جمهور سورینام خود را بازیکن تیم فوتبال کشورش کرد

تصورش را کنید: کامالا هریس، معاون جو بایدن، در لیگ برتر فوتبال آمریکا برای تیم اینتر میامی بازی کند یا بوریس جانسون هم‌تیمی کریس رونالدو در منچستر یونایتد شود.

این در واقع همان اتفاقی است که هفته ی گذشته در یکی از کشورهای آمریکای جنوبی به نام سورینام رخ داد. معاون رئیس جمهور سورینام خودش را برای بازی در تیم اینتر موئنگاتپو در یکی از بزرگ ترین مسابقات فوتبال قاره آمریکا انتخاب کرد.

رانی برانزویک، که مالک این باشگاه فوتبال است، در مسابقه ی این تیم در برابر تیم الیمپیا در لیگ کونکاکاف به عنوان مهاجم وارد زمین شد.

برانزویک ۶۰ ساله حتی بازوبند کاپیتانی را برای مسابقه ی یک شانزدهم نهایی لیگ به خود اعطا کرد. این مسابقه در استادیوم رانی برانزویک برگزار شد که همانطور که روشن است نام معاون رئیس جمهور را گرفته است.

با این حال، همه چیز طبق برنامه پیش نرفت چون برانزویک تنها ۵۴ دقیقه دوام آورد و پس از آن زمانی که تیمش ۳ بر صفر عقب بود، خود را تعویض کرد.

گرچه خروج برانزویک آورد چندانی برای اینتر موئنگاتپو نداشت چرا که این تیم ۳ گل دیگر هم خورد و در نهایت بازی با نتیجه ی ۶ بر صفر به نفع تیم الیمیپا به پایان رسید.

بعد از بازی تصاویری منتشر شد که برانزویک را در رختکن تیم حریف و دادن مقادیر زیادی پول نقد به بازیکنان الیمپیا نشان می داد.

برانزویک از ژوئیه ۲۰۲۰ معاون رئیس جمهور سورینام است. او قبلاً یک گروه شورشی، به نام جانگل کوماندو را در زمان جنگ داخلی سورینام در اواخر دهه ۱۹۸۰، تأسیس و هدایت کرده بود. این گروه به دنبال آزادی سورینام از دیکتاتوری نظامی بود.

در سال ۱۹۹۹ برانزویک از سوی دولت هلند به قاچاق کوکائین متهم و به طور غیابی به ۸ سال زندان محکوم شد. برانزویک در سال ۲۰۰۵ بعد از تهدید کردن یک بازیکن فوتبال در زمین بازی با اسلحه، توسط انجمن فوتبال ملی سورینام معلق شد.

در مطلبی در نیویورک تایمز که پیش تر در سال جاری درباره ی برانزویک منتشر شده بود وی اینگونه توصیف شده: «چتربازی درجه اول، بازیکن فوتبال، یک سارق بانک تحت تعقیب، یک رهبر چریکی، شخصی متنفذ و پدر دست کم ۵۰ فرزند.»

منبع: insider
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود