حمید صفت، رپر مشهور، از اتهام قتل عمد تبرئه شد

حمید صفت، رپر مشهور، از اتهام قتل عمد تبرئه شد

مهرداد زمانی، وکیل حمید صفت درباره ی اعلام رأی نهایی دادگاه وی گفت: «دادگاه در نهایت در رأی نهایی اعلام کرد نظر به اینکه آقای حمید صفت در لحظه مشاجره، توجه و آگاهی به وضعیت جسمی مرحوم نداشته، بنابراین نمی‌توان اتهام قتل عمد را متوجه وی دانست.»

زمانی در ادامه اظهار داشت: «موکل بنده از اتهام قتل عمد و قصاص تبرئه و برای وی دیه به میزان دیه یک فرد مسلمان در نظر گرفته شد همچنین قرار بازداشت موقت آقای حمید صفت نیز به قرار وثیقه تبدیل شده و وی فردا از زندان آزاد می‌شود.»

زمانی در پاسخ به این سوال که آیا این رأی قابل فرجام خواهی خواهد بود یا خیر گفت: «بله رأی قابل فرجام ‌خواهی است اما پیش ‌بینی ما این است که خدشه‌ای به این رأی وارد نشود چون دیوان عالی کشور، دو مرتبه در دو رأی مختلف، نظرش بر قتل شبه عمد بود و قتل عمد را قبول نداشت.»

و اما ماجرای مرگ پدرخوانده ی حمید صفت

حمید صفت

حمیدرضا امیری صفت، ملقب به حمید صفت در ۲۸ مرداد ۹۶ به اتهام قتل شوهر مادرش بازداشت شد. مادر وی ۱۰ سال قبل از آن و پس از جدایی از شوهر اولش با هوشنگ ۶۶ ساله ازدواج کرده بود. صفت هم گاهی به آن ها سر می زد. او در ۲۴ مرداد هنگامی که فهمید هوشنگ مادرش را کتک زده به خانه آن ها رفت و با وی درگیر شد.

پس از این درگیری هوشنگ به بیمارستان انتقال یافت اما پس از ۳ روز جان باخت. پس از این جریان دو پسر و یک دختر هوشنگ از صفت به اتهام قتل عمد شکایت کردند.

حمید صفت

صفت بازداشت شد اما در اظهاراتش هر گونه ضربه به سر متوفی را رد کرد. پس از رفتن پرونده به کمیسیون پزشکی، ۵۰ درصد علت مرگ هوشنگ، بیماری های زمینه ای وی اعلام و صفت با وثیقه ۶۰۰ میلیونی آزاد شد. اولیای دم اما به رای اعتراض کرده و قرار جلب و کیفرخواست جدیدی برای وی صادر و او مجددا روانه زندان شد.

در ادامه حکم قصاص برای صفت صادر شد که با اعتراض اولیای دم وی، پرونده برای فرجام خواهی به دیوان عالی فرستاده شد. و آنجا بود که با رأی اکثریت شعبه ۳۹، فرجام خواهی وی پذیرفته و حکم قتل عمد و قصاصش نقض شد.

بیشتر بخوانید:

آخرین دفاعیات حمید صفت در دادگاه: «بی گناهم»

واکنش اینستاگرامی حمید صفت به حکم قصاص خود به جرم قتل عمد ناپدری

صادر شدن حکم قصاص حمید صفت و حمایت رضا صادقی

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود