چین بازی های ویدیویی دارای شخصیت های «مرد زن نما» و تحریف تاریخ را ممنوع کرد

چین بازی های ویدیویی دارای شخصیت های «مرد زن نما» و تحریف تاریخ را ممنوع کرد

چین می خواهد بازی های ویدیویی که دارای «مردان زن نما» و روابط همجنسگرایی هستند را ممنوع کند. بر اساس برخی گزارش ها، پکن دیگر بازی های ویدیویی و اینترنتی را یک «سرگرمی» نمی داند بلکه آن را یک شکل هنری می بیند که مسئول تبلیغ «ارزش های درست» و «درکی دقیق» از تاریخ و فرهنگ هستند. قوانین جدید باعث می شوند که بازی های ویدیویی حاوی داستان هایی در مورد شکست و فتح «بربرها» یا تغییر تاریخ نازی ها و امپراطوری ژاپن ممنوع شوند. رهبران حزب کمونیست چین می توانند هر چیزی که ارزش های بنیادین سوسیالیستی این کشور را نقض می کنند را سانسور نمایند و از قبل نیز قوانین سختگیرانه ای روی محتواهای تولید شده اعمال کرده اند، از سریال های تلویزیونی گرفته تا فیلم های سینمایی و موسیقی و اکنون این سانسورها به حوزه بازی های ویدیویی نیز رسیده است.

در تازه ترین دستورالعمل های خود، دولت چین می خواهد بازی های ویدیویی که دارای «مردان زن نما» و روابط همجنسگرایی هستند را ممنوع کند.

این قوانین سختگیران جدید پس از آن رخ می دهد که دولت چین اعلام کرد کودکان چینی تنها می توانند به مدت ۳ ساعت در هفته بازی های آنلاین انجام دهند و با این قانون قصد دارد اعتیاد به فضای آنلاین در میان جوانان کشور را کاهش دهد. دستورالعمل جدیدی که به بیرون درز کرده نشان می دهد که یک سری دستورهای جدید به توسعه دهندگان بازی های ویدیویی در چین و کسانی که می خواهند در این حوزه در بازار چین فعالیت کنند داده شده است. بر اساس این دستورالعمل، شخصیت های بازی ها باید «جنسیت شفاف» داشته باشند و روایت ها نباید «مرزهای اخلاقی مبهم» داشته باشند. در بخش دیگری از این دستورالعمل آمده است: «اگر ناظران نتوانند به محض دیدن جنسیت شخصیت را تشخیص دهند، حضور آن شخصیت ممکن است مشکل زا انگاشته شده و پرچم های قرمز بالا خواهند رفت». بازی های ویدیویی که گیمرها را به کشتن «بربرها» تشویق می کنند نیز ممکن است به خاطر تبلیغ «استعمار» توبیخ شده در حالی که استفاده از جنگ سالاران ژاپنی در روایت ها می تواند به مثابه تمجید از « نظامی گری» و «وطن پرستی افراطی» تلقی شوند.

در تازه ترین دستورالعمل های خود، دولت چین می خواهد بازی های ویدیویی که دارای «مردان زن نما» و روابط همجنسگرایی هستند را ممنوع کند.

همچنین در بخش دیگری از این دستورالعمل دولت چین برای بازی های ویدیویی آمده است: «بازی ها نمی توانند واقعیات را تحریف کنند یا عمداً باعث ایجاد مناقشه شوند و شخصیت های تاریخی با روایت های تایید شده نباید به شکلی جدید ارائه شوند». دیگر بازی هایی که به بازیگران انتخاب بین خوب و بد را می دهند نیز ممنوع خواهند شد زیرا مقامات حزب کمونیست چین «بر این باورند که این بازی ها نباید چنین انتخابی را به بازیکنان بدهند. این موضوع باید تغییر کند». این دستورالعمل های محدود کننده جدید در حالی است که سانسور کننده های چینی اعلام کرده اند از ماه جولای گذشته هیچ بازی ویدیویی جدیدی که در داخل این کشور ساخته شده باشد، مجوز انتشار نگرفته و هیچ بازی وارداتی جدیدی نیز از ماه ژوئن مجوز دریافت نکرده است. به توسعه دهندگان بازی های ویدیویی در داخل چین هشدار داده شده است که بازی های با «جهت گیری ارزشی نادرست»، پورنوگرافی و خشونت مقابله شدید خواهد شد.

در تازه ترین دستورالعمل های خود، دولت چین می خواهد بازی های ویدیویی که دارای «مردان زن نما» و روابط همجنسگرایی هستند را ممنوع کند.

به توسعه دهندگان گفته شده است که «به شدت هر گونه فرهنگ بیماری مانند پرستش پول، مردهای زن نما و عشق پسرانه را به شدت بایکوت کنند». صنعت بازی که سال گذشته در چین بیش از ۳۲ میلیارد دلار گردش مالی داشته است، یکی از دشمنان اصلی سیاست های پکن و رییس جمهور شی جینپینگ به شمار می آید. غول خرده فروشی JD.com، ماه گذشته بیش از ۸۷ بازی کنسولی را از سایت خود حذف کرد که شامل بازی های Call of Duty و Animal Crossing: New Horizons بود. همچنین در آخرین گزارش ماهانه صنعت بازی ویدیویی گوانگژو آمده است که بیش از ۳۰,۰۰۰ اکانت گیمرها حذف و بیش از ۹۶,۰۰۰ اکانت نیز به دلیل تخطی از قوانین معلق شده اند.

منبع: thesun
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

  • مصطفی مهر ۱۱, ۱۴۰۰

    واقعا لازمه ، شرکت های امریکایی و اروپایی هر ات و اشغالی که دلشون میخواد تو بازی هاشون استفاده میکنن ، هر جوری بخوان تاریخ رو تحریف میکنن ، هیچ کنترلی هم روشون نیست ، تفکر همه ی جوونا رو هم فاسد میکنن با این کار هاشون

  • امیدم مهر ۱۲, ۱۴۰۰

    نگرانیشون از وضع موجود به آسونی قابل درکه . هدف‌گذاری و ارزشگذاری هاشون هم .