«فرشته مرگ»؛ پزشک پلید نازی که بدن دوقلوهای همسان را به هم بخیه می زد

«فرشته مرگ»؛ پزشک پلید نازی که بدن دوقلوهای همسان را به هم بخیه می زد

پزشک نازی که به او لقب «فرشته مرگ» داده بودند یک بار دو دوقلوی همسان را پشت به پشت به هم دوخت و اعضای بدن شان را به هم بخیه زد تا به این طریق در آزمایشگاه هولناکش در اردوگاه آشویتس «دوقلوهای به هم چسبیده فرانکنشتاینی» خلق کند.

به گزارش Sun، با وجود جنایت های منجزرکننده اش علیه بشریت، یوزف مِنگِله موفق شد از دست عدالت فرار کند و در دادگاه نورنبرگ که ۷۵ سال پیش در چنین روزی برگزار شد، یکی از غایبان بزرگ بود. او چندین دهه پس از اقدامات دهشتناکی که در اردوگاه های مرگ در لهستان انجام داده بود، به امریکای جنوبی گریخت و به مرگ طبیعی مرد.

پزشک پلید نازی

برخی از قربانیان آزمایش های وی نیز از جنگ جان سالم به در بردند و توانستند از شرارت هایی که بر آن ها رفته بود سخن بگویند. یکی از این قربانیان «اِوا موزس کُر» بود که از او و خواهر دوقلویش میریام به عنوان موش آزمایشگاهی استفاده شد. به هر دوی آن ها مواد شیمیایی تزریق کردند و رهایشان کردند تا بمیرند اما به طرز معجزه‌آسایی زنده ماندند.

اِوا در کتابی خاطرات وحشتناکش را از آن دوران به خاطر می آورد: «دوتا دوقلوی کولی از آزمایشگاه منگله برگشتند. پشت به پشت به هم دوخته شده بودند. منگله سعی کرده بود اعضای بدن و رگ هایشان را به هم وصل کند و این طوری دوقلوهای به هم چسبیده درست کند. دوقلوها روز و شب جیغ می کشیدند تا این که در نهایت قانقاریا گرفتند و بعد از سه روز مردند. منگله یک بار هم سعی کرد که مجرای ادراری یک دختربچه هفت ساله را به روده ی بزرگ خودش وصل کند. آزمایش های زیادی هم بر روی آلت تناسلی دختران و پسران انجام دادند.»

پزشک پلید نازی

اِوا می گوید که منگله آزمایش هایی بر روی نوجوان ها انجام داد که در آن ها سعی می کرد از طریق انتقال خون شان به یکدیگر پسرها را تبدیل به دختر و دخترها را تبدیل به پسر کند.

گمان می رود که منگله در مجموع بر روی ۷۰۰ جفت دوقلو آزمایش های مختلفی را انجام داده باشد. منگله اعتقاد داشت که آزمایش های او بر روی یهودی ها و کولی ها ایده ی خلوص نژاد آریایی که توسط هیتلر مطرح شده بود را ثابت خواهد کرد.

اما این شکنجه گر آلمانی هرگز به سزای اعمال وحشتناکش نرسید. سایر معماران هولوکاست در دادگاه های جنایات جنگی نورنبرگ که اولین شان در ۳۰ سپتامبر ۱۹۴۶ پایان یافت محکوم به اعدام شدند اما منگله که خودش را به عنوان یک کارگر مزرعه جا زده بود، از دستگیری در امان ماند و بعدها به امریکای جنوبی گریخت.

پزشک پلید نازی
دکتر یوزف منگله، سمت چپ

وی در سال ۱۹۵۹ شهروند پاراگوئه شد و بعدتر به برزیل مهاجرت کرد. او در سال ۱۹۷۹ هنگام شنا سکته کرد و غرق شد. جسد او که تحت یک اسم مستعار دفن شده بود، بعدتر نبش شد و توسط آزمایش DNA مشخص شد که جسد متعلق به اوست.

حالا از اسکلت منگله، این پزشک پلید نازی، در دانشگاه های برزیل برای تدریس علوم جنایی به دانشجویان استفاده می شود.

بیشتر بخوانید:

۲۴ واقعیت جالب و باورنکردنی که دیدگاه شما نسبت به جنگ جهانی دوم را تغییر می دهند

منبع: The Sun
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود