سگ های غول پیکر تبتی که با شیر اشتباه گرفته می شوند!

سگ های غول پیکر تبتی که با شیر اشتباه گرفته می شوند!

یک زوج که سگ های تبتی آن ها ۷۰ کیلوگرم وزن دارند می گویند وقتی با آن ها به پیاده روی می روند دیگران سگ هایشان را با شیر اشتباه می گیرند.

شان کینگزنورث و کاترینا اسپرینگز با فرزندان و دو ماستیف تبتی چینی خود در شهر نورتهامپتون شایر انگلیس زندگی می کنند. یکی از سگ ها که نر و ۲ ساله است بیر (Bear) نام دارد و اسم دیگری که ماده است و یک سال دارد را آمیرا (Amira) گذاشته اند.

این سگ های غول پیکر حالا ۷۰ کیلوگرم وزن دارند. با این حال، سگ های تبتی نر وقتی به طور کامل رشد کنند، وزن آن ها می تواند به ۹۵ کیلوگرم برسد.

بیر روی چهار پایش، هم قد کوچک ترین پسر خانواده، رایان است که ۶ سال دارد، اما وقتی روی دو پای خود می ایستد هم قد شان می شود که ۱/۸۲ متر قد دارد.

علیرغم غول پیکر بودن جثه ی سگ ها، غریبه ها اغلب جلویشان را می گیرند تا از آن ها عکس بگیرند.

شان می گوید سگ هایشان «غول مهربان» و عاشق آن هستند که مثل سگ های کوچک خود را روی کاناپه جمع کنند و به گفته ی او بیر و آمیرا عاشق ترین و وفادارترین سگ هایی هستند که وجود دارد.

او می گوید: «وقتی برای پیاده روی با آن ها بیرون می رویم همه با دیدن شان عاشق شان می شوند. به خاطر جثه ی بزرگ و یال طلایی شان، بعضی هم جا می خورند و فکر می کنند داریم با شیر قدم می زنیم.»

شان بیر را اولین بار در سال ۲۰۱۹ در فیسبوک دید، زمانی که ۶ ماه داشت و صاحب قبلی اش به خاطر جثه ی بزرگش دیگر او را نخواسته بود.

شان می گوید: «تا دیدمش عاشقش شدم. می دانستیم به خاطر جثه اش نگهداری اش سخت است. اولش خیلی دلواپس بود اما خیلی طول نکشید که توانستیم آموزشش دهیم.»

بعد از گذشت ۶ ماه از آوردن بیر به خانه و پیدا کردن مهارت در رفتار با این نژاد از سگ، شان با یک خیریه ی مربوط به حیوانات در رومانی تماس گرفت.

آن ها وقتی دیدند که شان توانسته به خوبی از پس نگهداری از بیر برآید با او درباره ی یک ماستیف تبتی چینی ماده صحبت کردند که به دنبال خانه و خانواده ای برای خود می گشت.

این زوج این بار هم مقاومتی نکردند و به رومانی رفتند تا او را به خانه ی خود آوردند.

شان و کاترینا سگ ها را در خانه ی خود در کنار ۳ فرزندشان بزرگ کردند.

شان می گوید: «بچه ها هم قطعاً عاشق شان هستند. جثه ی هر دو سگ خیلی بزرگ شده اما هنوز کامل رشد نکرده اند. وقتی رو کاناپه و تخت می نشینند همه جا را می گیرند.»

«حتی وقتی رویشان نشسته باشید می چرخند و سعی می کنند روی پایتان بنشینند. قسم می خورم که فکر می کنند از آن سگ های کوچک اند.»

آمیرا حالا حدود ۵۷ کیلوگرم و بیر هم نزدیک ۷۰ کیلوگرم وزن دارد. آن ها در حدود ۵ سالگی به رشد کامل می رسند که در آن زمان وزن شان به ۹۵ کیلوگرم خواهد رسید.

شان می گوید امکان ندارد با سگ ها بیرون بروند اما دیگران جلویشان را نگیرند یا از آن ها عکس نگیرند. برخی حتی فکر می کنند آن ها دارند با شیر پیاده روی می کنند و شان می گوید خود او هم فکر می کند آن ها واقعاً شیر هستند.

منبع: dailymail
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود