۱۰ ترفند فوق العاده که سلبریتی ها برای گرفتن عکس زیبا استفاده می کنند

۱۰ ترفند فوق العاده که سلبریتی ها برای گرفتن عکس زیبا استفاده می کنند

وقتی در شبکه های اجتماعی به عکس های جذاب سلبریتی های مورد علاقه مان نگاه می اندازیم، فکر می کنیم که از فتوشاپ استفاده کرده اند. اما راز آن ها در فرایند ویرایش نیست، بلکه در فرآیند ضبط تصویر است. در این مطلب نگاهی خواهیم انداخت به ۱۰ ترفند برای گرفتن عکس زیبا.

۱- چشم ها را کمی بستن

گرفتن عکس زیبا

این یکی از جدیدترین ترفندهایی است که سلبریتی ها هنگام ژست گرفتن از آن استفاده می کنند تا جذاب تر، جوان تر و زنانه تر به نظر برسند. آن ها کمی چشم هایشان را می بندند و بدون این که لب هایشان را زیاد به هم فشار بدهند، لبخند ریزی می زنند. با این کار صورت شما جوان تر به نظر خواهد رسید.

۲- موها را یک‌وری حالت دادن

گرفتن عکس زیبا

یک‌وری ریختن موها باعث می شود که زاویه فک شما بهتر به چشم بیاید و ظاهری جذاب به شما بدهد. با این کار صورت تان گویی در قاب گرفته می شود به علاوه این که بلندی موهایتان تمام و کمال به نمایش درمی آید.

۳- لبخندی حقیقی زدن

گرفتن عکس زیبا

برای این که لبخندتان مصنوعی به نظر نرسد، می توانید چشمان تان را اندکی ببندید. با این کار حتی بدون این که لب هایتان را تکان دهید، لبخندتان واقعی تر و صمیمی تر به نظر می رسد.

۴- فشار دادن زبان به سقف دهان

گرفتن عکس زیبا

برای بیشتر به چشم آمدن استخوان های گونه می شود از کارنتورینگ استفاده کرد. اما اگر آرایش نداشته باشیم چطور؟ راه چاره این است که زبان خود را به سقف دهان تان بچسبانید و با دهان بسته لبخند بزنید. این باعث می شود استخوان گونه تان بالاتر بیاید و مشخص تر باشد.

۵- از زاویه بالا عکس گرفتن

گرفتن عکس زیبا

عکس گرفتن از زاویه بالا باعث بهبود سلفی تان می شود. با این کار غبغب نخواهید داشت و یا نورپردازی بد ویژگی های چهره تان را خراب نخواهد کرد.

۶- لب ها را به هم بفشارید

گرفتن عکس زیبا

بهترین راه برای دست یافتن به این ترفند این است که ماهیچه های بینی را به پایین حرکت دهید تا لب بالایی تان غنچه تر به نظر برسد. این کار باعث می شود لب هایتان بزرگ تر به نظر برسد و ژست صورت تان جذاب تر خواهد شد.

۷- تکنیک «لبخنده»

گرفتن عکس زیبا

نه یک خنده است و نه فقط یک لبخند بلکه لبخندی آرام و ساده است با دهانی که کمی باز شده و چشمانی که کمی بسته. اگر فکر می کنید لب های به هم فشرده (تکنیک قبلی) به دردتان نمی خورد، بهتر است این روش را امتحان کنید. با این کار جوان تر و شادتر به نظر خواهید رسید.

۸- سمت چپ صورت شما زیباتر است

گرفتن عکس زیبا

آیا به این دقت کرده اید که خیلی از سلبریتی ها در عکس هایی که می گیرند سمت چپ صورت شان را نشان می دهند؟ بر اساس مطالعات انجام شده، سمت چپ همواره فعال تر است چرا که نیمکره راست مغز مسئول دریافت و بروز احساسات به صورت بصری است. به همین خاطر سمت چپ توازن بیشتری نسبت به سمت راست دارد و ظریف تر است.

۹- پایین دادن چانه

گرفتن عکس زیبا

درست همانند عکس گرفتن از زاویه بالا، پایین دادن چانه نیز همان کارکرد را دارد اما با این ترفند شما زنانه تر و جذاب تر به نظر خواهید رسید. با این کار چشم هایتان بزرگ تر به نظر خواهد رسید و همین به طور خودکار شما را جوان تر و جذاب تر می نمایاند.

۱۰- به سمتی دیگر غیر از دوربین نگاه کردن

گرفتن عکس زیبا

به دوربین نگاه نکردن هنگام گرفتن عکس باعث می شود که هر کسی بهتر به نظر برسد. این کار این حس را منتقل می کند که عکس بدون آمادگی قبلی و فی البداهه گرفته شده است. این باعث می شود عکس طبیعی تر به نظر برسد و مخاطب را وادار می کند که درباره ی این که شما در حال انجام چه کاری بوده اید فکر کند.

با استفاده از هر کدام از این ترفندهای ساده، دیگر گرفتن عکس زیبا برای شما یک خواسته ناممکن نخواهد بود.

بیشتر بخوانید:

ترفندهای عکاسی با موبایل ؛ خاطرات خود را با بهترین کیفیت ماندگار کنید

خوشبخت‌ها کمتر پست می‌گذارند

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود