باحال ترین و جذاب ترین محله های جهان در سال ۲۰۲۱ انتخاب شدند

باحال ترین و جذاب ترین محله های جهان در سال ۲۰۲۱ انتخاب شدند

یک محله پر از اغذیه فروشی در پایتخت دانمارک که حتی در روزهای اوج شیوع کرونا نیز با رونق کسب و کار همراه شده است، به عنوان باحال ترین و بهترین محله در جهان در سال ۲۰۲۱ انتخاب شده است. محله نوربرو (Nørrebro) در کپنهاگن در صدر فهرست برند رسانه های جهانی در سال ۲۰۲۱ قرار گرفته که با تحقیق و نظرخواهی از ۲۷,۰۰۰ نفر شهروند شهرهای مختلف جهان گردآوری شده و توسط تیم ویراستاران Time Out بررسی و رتبه بندی شده است. محله اندرسونویل در شیکاگو نیز به خاطر تنوع جنسیتی و فضاهای سبز خود در رتبه دوم این فهرست قرار گرفته در حالی که منطقه تاریخی جونگنو ۳-گا در سئول، کره جنوبی توانسته جایگاه سوم باحال ترین و بهترین محله های جهان را از دیدگاه ویراستاران Time Out کسب کند.

یک محله پر از اغذیه فروشی در پایتخت دانمارک به عنوان باحال ترین و بهترین محله در جهان در سال 2021 انتخاب شده است.

محله نوربرو

رتبه چهارم به محله لیث در ادینبورو رسیده است، یک منطقه سابقاً صنعتی شهر که اکنون به یک مکان پر از خلاقیت حاوی برخی از بهترین رستوران های شهر تبدیل شده است. در رتبه پنجم فهرست نیز منطقه هنری استیشن دیستریکت در ویلنیوس در لیتوانی قرر دارد که به خاطر هنرهای خیابانی و کافه هایش توسط Time Out مورد ستایش قرار گرفته است. محله Nørrebro نه تنها به خاطر رونق کسب و کارهای جدید و قدیمی خود بلکه به خاطر اقدامات خودجوش اخیر ساکنان آن، از برنامه های بدون خودرو در روز یکشنبه تا یک نمایشگاه هنری جذاب و تعاملی به نام «مسیرهای نامرئی» مورد توجه Time Out قرار گرفت تا صدر فهرست باحال ترین محله های جهان را بدست آورد. کپنهاگن اخیراً نیز به عنوان امن ترین شهر جهان انتخاب شد و جالب تر اینکه همین هفته، رستوران نوما در این شهر نیز عنوان بهترین رستوران جهان را بدست آورد.

یک محله پر از اغذیه فروشی در پایتخت دانمارک به عنوان باحال ترین و بهترین محله در جهان در سال 2021 انتخاب شده است.

منطقه یازدهم بوداپست

کارولین مک گین، ویراستار ارشد Time Out درباره این فهرست گفته است: «شیوع کرونا برای شهرها و فرهنگ ها و کسب و کارهای گردشگری واقعاً ویرانگر بود. اما هر یک از این مکان ها داستان خود را برای روایت دارد از این که چگونه افراد برای حمایت از یکدیگر جمع شدند و در این مسیر، فرهنگ هایی کاملاً جدید را خلق کردند. رتبه بندی ها تمام ماجرا نیستند بلکه حال و هوا نیز اهمیت دارد. محله های شهرها پویا هستند و به سرعت تغییر می کنند. و این می تواند چیز بسیار خوبی باشد». شهر اندرسونویل نیز به خاطر برنامه کمپوست دوستدار محیط زیست خود جایگاه دوم را بدست آورده در حالی که محله سای کونگ در هنگ کنگ که رتبه نهم را در این فهرست به خود اختصاص داده به خاطر مغازه های بدون زباله و گروه های دوستدار محیط زیستش توانسته در جمع ۱۰ محله شهری باحال سال ۲۰۲۱ قرار گیرد.

یک محله پر از اغذیه فروشی در پایتخت دانمارک به عنوان باحال ترین و بهترین محله در جهان در سال 2021 انتخاب شده است.

اندرسونویل

فهرست کامل ۱۰ محله باحال جهان در سال ۲۰۲۱ به شرح زیر هستند:

  1. نوربرو، کپنهاگن، دانمارک
  2. اندرسونویل، شیکاگو، ایالات متحده
  3. جونگنو ۳-گا، سئول، کره جنوبی
  4. لیت، ادینبورو، اسکاتلند
  5. منطقه استیشن دیستریکت، ویلنیوس، لیتوانی
  6. چلسی، نیویورک، ایالات متحده
  7. منطقه یازده، بوداپست، مجارستان
  8. انگور، داکار، سنگال
  9. سای کونگ، هنگ کنگ
  10. ریچموند، ملبورن، استرالیا

 

منبع: cnn
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود