روثی تامپسون انیماتور افسانه ای والت دیزنی در سن ۱۱۱ سالگی درگذشت

روثی تامپسون انیماتور افسانه ای والت دیزنی در سن ۱۱۱ سالگی درگذشت

روثی تامپسون (Ruthie Tompson) چهره افسانه ای دنیای انیمیشن دیزنی در سن ۱۱۱ سالگی درگذشت. این انیماتور در برخی از معروف ترین انیمیشن های دیزنی کار کرده و مرگ او توسط مدیران ارشد کمپانی والت دیزنی تایید شده است. رییس اجرایی این کمپانی در بیانیه ای در این باره گفته است:«در حالی که دلمان برای لبخند و شوخ طبعی جذاب او تنگ می شود، کارهای بی بدیل و روحیه پیشگام او برای همیشه الهام بخش همه ما خواهد بود». روثی روز یکشنبه در وودلندز هیل درگذشت.

روثی تامپسون (Ruthie Tompson) چهره افسانه ای دنیای انیمیشن سازی کمپانی مشهور والت دیزنی در سن 111 سالگی درگذشت.

او در برخی از شناخته شده ترین انیمیشن های دیزنی مانند Snow White and the Seven Dwarfs و The Rescuers کار کرده و در مصاحبه ای گفته بود که اولین همکاری خود با این کمپانی در دوران کودکی و زمانی که در خیابانی نزدیک به استودیو دیزنی در دهه ۱۹۲۰ مشغول بازی بوده آغاز شده است. روثی تامپسون در مصاحبه خود گفته است: «یکبار روی از ما بچه های محله خواست که در خیابان گرگم به هوا بازی کنیم در حالی که با یک دوربین فیلمبرداری از ما عکس می گرفت. فکر می کنم برای Alice Comedies بود. او به هر کدام از ما ۲۵ سنت داد که من بخاطر آن بسیار خوشحال بودم زیرا می توانستم با آن آبنبات بخرم». تامپسون در ادامه وارد حرفه نقاشی در استودیو دیزنی شده و در اولین انیمیشن سینمایی دیزنی در سال ۱۹۳۷ که همان Snow White and the Seven Dwarfs بود همکاری کرد.

روثی تامپسون (Ruthie Tompson) چهره افسانه ای دنیای انیمیشن سازی کمپانی مشهور والت دیزنی در سن 111 سالگی درگذشت.

از دیگر انیمیشن های کلاسیکی که روثی تامپسون در آن ها حضور داشته می توان به Pinocchio, Dumbo, Sleeping Beauty و Robin Hood اشاره کرد. روثی در سال ۱۹۷۵ و بعد از انیمیشن The Rescuers بازنشسته شد. تا آن زمان او تقریباً در تمام آثار کمپانی والت دیزنی مشارکت داشته بود. بعد از بازنشستگی، روثی در تحقق چند پروژه دیگر نیز نقشی تعیین کننده داشت، از جمله نسخه سال ۱۹۷۸ فیلم The Lord of the Rings از رالف باکشی. مرگ او با پیام های تسلیت بسیاری در شبکه های اجتماعی همراه بوده است.

منبع: mirror
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود