مرد بوسنیایی به عشق همسرش یک خانه گردان ساخته تا ویو خانه را خودش انتخاب کند + ویدیو

مرد بوسنیایی به عشق همسرش یک خانه گردان ساخته تا ویو خانه را خودش انتخاب کند + ویدیو

مردی بوسنیایی یک خانه گردان ساخته که ۳۶۰ درجه دور خودش می چرخد. وی این کار را به عشق همسرش لیوبیکا که گفته بود دوست دارد خودش انتخاب کند چه چیزی را از بیرون پنجره می بیند، انجام داده است.

به گزارش دیلی میل، این خانه گردان در سرباچ، شهری بسیار کوچک در شمال بوسنی، توسط وُژین کیوزیچ ۷۲ ساله که هیچ گونه تحصیلات آکادمیک در زمینه معماری یا مهندسی ندارد و هرگز به دانشگاه نرفته، طراحی و ساخته شده است.

خانه گردان

حالا این خانه گردان که نمایی سبز و سقفی قرمز دارد می تواند یک دایره کامل بچرخد تا خواسته ی همسرش را برآورده کند. وژین می گوید: «وقتی سنم بالا رفت و بچه ها کسب و کار خانوادگی را در دست گرفتند، بالاخره وقت این را پیدا کردم که به خواسته ی همسرم جامه ی عمل بپوشانم تا بتواند هر وقت که خواست، جهت اتاق ها را تغییر بدهد.»

خیلی سال پیش هنگامی که او و لیوبیکا با هم ازدواج کردند، وژین خانه ای معمولی برای خودش و همسرش ساخته بود که بچه هایشان را در آن بزرگ کردند.

خانه گردان

در آن زمان لیوبیکا دوست داشت اتاق خواب شان رو به خورشید باشد و همین طور هم بود. اما این بدین معنی بود که اتاق نشیمن شان نمی توانست رو به خیابان باشد. وژین می گوید که بعد از مدتی همسرش از این شکایت می کند که نمی تواند کسانی را به حیاط شان وارد می شوند ببیند و به همین خاطر وژین مجبور شد همه چیز را بازسازی کند.

وژین می گوید: «حالا که همه ی بچه هایمان سر و سامان گرفته اند، با خودم گفتم حالا وقتش است که کاری بکنم ولی این بار کاری کردم که حتی در صورت تغییر نظر لیوبیکا، این خانه مطلوبش باشد.»

خانه گردان

این خانه بر روی پایه ای بتنی سوار شده و با استفاده از موتوهای برقی و چرخ های یک وسیله حمل و نقل قدیمی متعلق به ارتش به دور خود می چرخد. وژین به شوخی می گوید: «حالا در ورودی خانه هم می چرخد و اگر همسرم مهمان ناخوانده ای را ببیند که به سمت خانه می آید می تواند خانه را به سمت دیگری بچرخاند.»

در سریع ترین حالت، خانه در عرض ۲۲ ثانیه یک دور کامل را می چرخد و در کندترین حالت چرخش کاملش ۲۴ ساعت طول می کشد. لیوبیکا در زبان بوسنیایی به معنی «معشوقه» است.

بیشتر بخوانید:

تصاویر خانه‌های بسیار عجیب و غریب در دنیا

نگاهی به عجیب ترین خانه های دنیا؛ از قله کوه تا وسط جاده

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود