نگاهی به آثار برگزیده جشنواره عکاسی لاک پشت طلایی ۲۰۲۱

نگاهی به آثار برگزیده جشنواره عکاسی لاک پشت طلایی ۲۰۲۱

این عکس های فوق العاده زیبا و چشم نواز توسط برندگان جشنواره عکاسی لاک پشت طلایی گرفته شده اند؛ جشنواره ای که به تجلیل از حیات وحش می پردازد.

به گزارش دیلی میل، امسال تقریباً ۴۰۰۰ عکاس در جشنواره عکاسی لاک پشت طلایی شرکت کردند. این جشنواره بزرگ ترین پروژه ی زیست-آموزشی بین المللی است که عکاسان، طراحان و هنرمندان را از سراسر جهان گرد هم می آورد.

در ادامه به آثار برگزیده این جشنواره نگاهی می اندازیم.

جشنواره عکاسی لاک پشت طلایی
این عکس که توسط Marek Jackowski از یک خرس قطبی که بر روی کوه یخ شناور در آب خوابیده ثبت شده در دسته ی «حیوانات در طبیعت» جایزه نخست را به خود اختصاص داد.
جشنواره عکاسی لاک پشت طلایی
این عکس را که گرگی را در حال شکار یک بز کوهی جوان نشان می دهد Haiyuan Tong انداخته و در دسته ی «رفتار حیوانی» برنده ی جایزه اول شده است.
جشنواره عکاسی لاک پشت طلایی
این عکس یک گروه خرس قطبی را نشان می دهد که بر روی جسد یک نهنگ رفته اند و در حال خوردنش هستند. بر روی صورت بعضی از این خرس ها خون نهنگ دیده می شود. این عکس که Grigory Tsidulko موفق به ثبت آن شده در دسته ی «روسیه ی دست نخورده» جایزه اول را از آن خود کرده است.
جشنواره عکاسی لاک پشت طلایی
این عکس را Andres Luis Dominguez Blanco از یک ماهی‌خورک رودخانه ای که بر روی شاخه ای نشسته انداخته است. این عکس جایزه ی دوم را در دسته ی «طبیعت از نگاه کودکان» را برنده شده است.
جشنواره عکاسی لاک پشت طلایی
Nicolas Remy زمانی که یک کوسه سرگاوی کاکل‌دار تخم مرغی را برداشته و شروع به خوردن آن کرده این عکس را ثبت کرده است. عکس، مقام سوم را در دسته ی «جهان زیر آب» کسب کرده است.
جشنواره عکاسی لاک پشت طلایی
این عکس که در مجموع برنده مسابقه شده، گروهی سالمون سگی را به تصویر می کشد که در حال شنا به قسمت بالای رودخانه در خلیج فیدالگو هستند. عکاس این عکس Magnus Lundgren است که عنوان «عکاس سال» را نیز از آن خود کرده است.
جشنواره عکاسی لاک پشت طلایی
مواد معدنی، آب و جریان های آب این منظره ها را پدید می آورند؛ منظره هایی که پس از بارش باران ناپدید خواهند شد. این عکس که توسط Manuel Enrique Gonzalez Carmona به ثبت رسیده در دسته ی «هنر و تصویر طبیعت» جایگاه نخست را به دست آورده است.
این عکس از سه شیر دریایی که بر روی تخته سنگی روی آب هستند توسط Ekaterina Vasyagina ثبت شده و مقام دوم را در دسته ی «روسیه دست نخورده» به دست آورده است.
جشنواره عکاسی لاک پشت طلایی
این عکس از ماهی کوچکی که دارد خودش را آزاد می کند توسط Pasquale Vassallo ثبت شده و در دسته ی «انسان و طبیعت» جایزه ی سوم را کسب کرده است.
جشنواره عکاسی لاک پشت طلایی
این عکس که Geoffrey Reynaud آن را گرفته توله خرس سیاه کنجکاوی را نشان می دهد که از عرض رودخانه رد شده و از تنه درخت بالا رفته تا دوربین را بررسی کند. این عکس در دسته ی «فناوری های جدید در عکاسی از حیات وحش» جایزه ی سوم را از آن خود کرده است.
جشنواره عکاسی لاک پشت طلایی
تصویر این ماشین قرمز در جاده ای که دور و برش پر است از چاله های آب، تضاد بین انسان و طبیعت را نشان می دهد. این عکس که Javier Lafuente آن را گرفته، مقام اول را در دسته ی «انسان و طبیعت» به دست آورده است.
جشنواره عکاسی لاک پشت طلایی
این عکس که گروهی فلامینگو را نشان می دهد توسط Jiri Hrebicek به ثبت رسیده و در دسته ی «هنر و طبیعت» جایزه ی سوم را از آن خود کرده است.
این عکس سیاه و سفید از پرنده ای بر فراز امواج دریا را Joel Delmus گرفته که در دسته ی «هنر و طبیعت» مقام دوم را کسب کرده است.
تصویر این جوجه تیغی که با سرعت در نیمه های این شب پرستاره در چمن ها حرکت می کند را Yegor Nikiforov ثبت کرده و با آن موفق به کسب جایگاه سوم در دسته ی «حیوانات در طبیعت» شده است.
این عکس گروهی غواص را نشان می دهد که کارشان کمک به حفظ و بقا کوسه هاست و در این تصویر که Magnus Lundgren موفق به ثبت آن شده در حال عکس گرفتن از این کوسه هستند تا از این طریق ابعاد و اندازه آن را بسنجند. عکس در دسته ی «انسان و طبیعت» جشنواره عکاسی لاک پشت طلایی جایزه دوم را کسب کرده است.
جشنواره عکاسی لاک پشت طلایی
تصویر این پروانه که در دل شب در حال نشستن بر این گیاه است، حرکت پروانه و گیاه را به خوبی نشان می دهد. Tibor Litauski این عکس را که موفق به کسب جایگاه سوم در دسته ی «جهان کوچک» شده، گرفته است.
این عکس یک گروه کوچک درخت را نشان می دهد که گویی با قوانین طبیعت به تقابل خواسته و در دل این کویر همچنان سرپا مانده اند. این عکس که توسط بابک مهرافشار ثبت شده مقام دوم در دسته ی «جادوی گیاهان» را کسب کرده است.
جشنواره عکاسی لاک پشت طلایی
این عکس از Joel Delmas یک تونل طبیعی را نشان می دهد و مقام دوم را در دسته ی «منظره» کسب کرده است.
این عکس از Ismael Dominguez Gutierrez جغد کوچکی را نشان می دهد که در حالی که روی شاخه ای نشسته پرهایش را تکان می دهد. این عکس در دسته ی «طبیعت از چشم کودکان» جایزه ی اول را از آن خود کرده است.
این عکس که در زیر آب توسط Dmitry Kokh از یک لاک پشت سیاه هندی در میان ماهی ها ثبت شده است جایزه ی اول دسته ی «جهان زیر آب» را در جشنواره عکاسی لاک پشت طلایی کسب کرده است.

بیشتر بخوانید:

نگاهی به تصاویر برگزیده مسابقه عکاسی اقیانوس ۲۰۲۱

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود