ملکه انگلیس برای اولین بار با عصا در ملأعام حاضر شد

ملکه انگلیس برای اولین بار با عصا در ملأعام حاضر شد

ملکه انگلیس روز گذشته در یک مراسم با عصا حاضر شد.

الیزابت ۹۵ ساله به ندرت با عصا دیده شده، با این حال در سال های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۴ پس از عمل جراحی زانویش چند باری با عصا در مراسم ها شرکت کرده بود.

او بعد از عمل جراحی اش، بیمارستان شاه ادوارد هفتم در لندن را با عصای محکمی ترک کرد و دو هفته بعد نیز با یک عصای چوبی در کلیسای سندرینگهام حاضر شد. چند روز بعد وقتی از یک دروازه ی برنزی در ملک سندرینگهام پرده برداری می کرد هم یک عصای قابل تنظیم دیگر به همراه داشت.

روز گذشته اما برای اولین بار بود که ملکه – آنطور که گفته شده – برای راحتی بیشتر از عصا استفاده می کرد و گرچه هیچ دلیل پزشکی ای برای آن عنوان نشده، اما احتمالاً ناهموار بودن زمین ورودی محل مراسم در تصمیم او بی تأثیر نبوده.

بعد از آنکه ملکه از لیموزینی که سوار بر آن بود پیاده شد، عصا را به دستش دادند. او هنگام ترک محل مراسم هم عصا را به همراه داشت.

ملکه الیزابت در سال ۲۰۰۳ در حال ترک بیمارستان پس از عمل جراحی زانویش

ملکه الیزابت دوم آوریل امسال ۹۵ ساله شد.

او رکورد مسن ترین ملکه ی بریتانیا را در کتاب گینس دارد. این رکورد پیش از این متعلق به ملکه ویکتوریا، مادر مادر مادربزرگ او بود که تا ۸۱ سالگی بر سرزمین بریتانیا سلطنت کرد.

او مسن ترین فرمانروای حال حاضر دنیا هم هست.

پیش از ملکه انگلیس، این رکورد متعلق به عبدالله بن عبد العزیز، پادشاه سعودی بود که در ۲ ژوئن سال ۲۰۱۵ در سن ۹۰ سالگی درگذشت.

بعد از ملکه ی انگلیس، حسن البلقیه، سلطان برونئی و مارگارت، ملکه ی دانمارک، در رتبه های دوم و سوم قرار دارند. حسن البقیه ۵۲ سال است که حکومت می کند و مارگارت هم از سال ۱۹۷۲ ملکه ی دانمارک بوده.

ملکه الیزابت طولانی ترین دوره ی سلطنت در میان ملکه های دنیا را هم داشته.

ملکه انگلیس در روز ۶ فوریه ی سال ۱۹۵۲، بعد از مرگ پدرش، شاه جورج ششم، به پادشاهی رسید. الیزابت دوم تا تولد ۹۵ سالگی اش در روز ۲۱ آوریل سال میلادی جاری، بیش از ۶۹ سال است که بر بریتانیا سلطنت کرده.

او در میان فرمانروایان حال حاضر دنیا هم طولانی ترین دوره ی سلطنت را دارد.

این رکورد پیش از ملکه الیزابت در اختیار بومیبول آدولیاده، پادشاه تایلند بود که بعد از ۷۰ سال سلطنت، در روز ۱۳ اکتبر ۲۰۱۶ از دنیا رفت.

اما پادشاهی که طولانی دوره ی سلطنت در تمام دوران ها را داشته، لویی چهاردهم، پادشاه فرانسه بود که ۷۲ سال و ۱۱۰ روز بر کشورش حکومت کرد.

منبع: dailymail
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود