کاربر تیک تاک استیک طلایی ۱۵۰۰ پوندی سالت بی را با ۶۵ پوند بازسازی کرده است

کاربر تیک تاک استیک طلایی ۱۵۰۰ پوندی سالت بی را با ۶۵ پوند بازسازی کرده است

یک مرد لندنی سعی کرده تا در خانه استیک تاماهاوک طلایی ۱۴۵۰ پوندی سالت بی را بازسازی کند تا با این کار قیمت حقیقی این غذای مشهور را برملا کند.

به گزارش Mirror، این کاربر تیک تاک که هریسون وب نام دارد از فرآیند کار برای فالوورهایش فیلم گرفته است. و نتیجه ی نهایی تقریباً به طور کامل مشابه غذای گران‌قیمت منوی رستوران این سرآشپز ترکیه ای از کار درآمده.

نصرت گوکچه ملقب به «سالت بی»
نصرت گوکچه ملقب به «سالت بی»

نصرت گوکچه که او را با نام سالت بی (Salt Bae) نیز می شناسند، اهل ترکیه و اصالتاً کرد است. از زمان افتتاح شعبه ی لندن رستوران نصرت، انتقادهای زیادی در شبکه های اجتماعی به قیمت بالای منوی این رستوران شده است.

خیلی ها در شبکه های اجتماعی گفته اند که استیک های رستوران سالت بی به هیچ وجه به این قیمت نمی ارزند. این شکایت ها هریسون را واداشت تا ببیند درست کردن چنین استیکی چقدر خرج برمی دارد. به همین خاطر این یوتیوبر به خرید رفت و کره (به مبلغ ۲ پوند)، آویشن (۷۰ پنی) و سیر (۶۰ پنی) خرید تا کار را شروع کند.

استیک طلایی سالت بی
استیک طلایی سالت بی

سپس از یک قصاب محلی ۱.۴ کیلوگرم استیک تاماهاوک به مبلغ ۳۲.۹۲ پوند خرید و بعد دو بسته رنگ طلایی به مبلغ ۲۸ پوند. در نهایت استیک طلایی ای که هریسون درست کرد ۶۴.۲۲ پوند خرج برداشت که صدها پوند از استیک تاماهاوک رستوران نصرت کمتر است. چیزی که می شود از آن مطمئن بود این است که وقتی این قدر در هزینه صرفه جویی می شود، قطعا نتیجه ی قابل قبولی حاصل شده است.

البته برخی کاربران تیک تاک از این بازسازی قانع نشده بودند. یکی از کاربران نوشته بود که کیفیت این استیک با استیک سالت بی قابل مقایسه نیست چرا که او از گوشت «واگیو» استفاده می کند. این کاربر نوشته بود: «یک استیک تاماهاوکِ تازه کُلی می بره رو قیمت نهایی، رفیق! این چیزیه که تو اون رستوران ازش استفاده می کنند!»

نتیجه نهایی کار هریسون وب

اما یک جستجوی ساده در اینترنت نشان می دهد که حتی استیک تاماهاوک واگیو نیز کمتر از ۱۵۰ پوند قیمت دارد. یکی دیگر از کاربران نوشته بود: «حتی وقتی هزینه ی کارگران و تمام چیزهای دیگر را اضافه می کنی، این استیک ۱۵۰۰ پوند نمی ارزد.»

بیشتر بخوانید:

حتی میلیونرها هم می‌گویند غذاهای رستوران نصرت گوکچه گران است!

نگاهی به رستوران تازه افتتاح‌شده نصرت شعبه لندن: یک استیک ۲۳ میلیون تومان

قصابی از ترکیه که به خاطر حرکات نمایشی اش حین کار کردن، در اینترنت به شهرت رسیده است [تماشا کنید]

جریمه ۲۳۰,۰۰۰ دلاری نصرت گوکچه به دلیل بالا کشیدن انعام ها و بدرفتاری با پرسنل

منبع: Mirror
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • رسول آبان ۳, ۱۴۰۰

    اصلش اینه پولدارا برن و یه غذای گرون بخورن و بعد پوز بدن که رستوران نصرت تو لندن هم خاطره خوشی بود. حالا دیگه غذاش می ارزه یا نه . بماند برا ما فقر بیچاره ها
    هرچند هیچی تخم مرغ و سوسیس نمیشه اونم تو سرما .هخخخ