۵ راه ساده برای توقف شیوع ویروس کرونا را بشناسید

۵ راه ساده برای توقف شیوع ویروس کرونا را بشناسید

اگرچه واکسن بهترین راه مقابله با شیوع ویروس کرونا است، با این حال حتی اگر کاملاً واکسینه شده باشید، احتمال ابتلا به کرونا وجود دارد. ممکن است آن را به بقیه هم انتقال بدهید و چیزی که شاید ضررش برای شما اندازه ی یک سرماخوردگی باشد، برای گروه های حساس ممکن است بسیار خطرآفرین باشد. در این مطلب از Mirror به شما چند راه ساده را یادآور خواهیم شد که توسط آن ها می توانید از خطر دور بمانید.

اجازه دهید هوای تازه به داخل اتاق بیاید

راه های توقف شیوع ویروس کرونا

احتمال این که در فضاهای بسته، به خصوص جاهایی که تهویه ندارند، کرونا بگیرید خیلی بیشتر است. بنابر این زمانی که در خانه یا محل کار هستید، دریچه ها و پنجره ها را باز بگذارید. اگر باید با افرادی ملاقات کنید، پنجره ها را ۱۰ دقیقه قبل، حین، و بعد از ملاقات با آن ها باز بگذارید.

از ماسک استفاده کنید

از ماسک استفاده کنید

از هر ۳ نفری که به کووید ۱۹ مبتلاست، ۱ نفرشان علائمی ندارد و حتی اگر کاملا واکسینه هم شده باشید امکان ابتلا به آن وجود دارد. پس منطقی است که از ماسک استفاده کنید. با این کار از دیگران هم محافظت می کنید. ماسکی که استفاده می کنید باید دهان و بینی تان را بپوشاند چرا که با هر بازدم، ذرات ریز عفونی را بیرون می دهید.

از تست سریع کرونا استفاده کنید

تست سریع کرونا

تست سریع کرونا (LFT) ساده است و نتیجه را ظرف ۳۰ دقیقه به شما می دهد. وقتی که آزمایش بدهید و نتیجه منفی آن را ببینید، آسوده خاطر می شوید. اگر نتیجه آزمایش تان مثبت بود می توانید اقدامات پیشگیرانه را انجام دهید و از شیوع ویروس کرونا جلوگیری کنید.

اگر فکر می کنید کرونا دارید تست PCR بدهید

تست PCR

اگر علائم کرونا (تب، سرفه ی مداوم یا از دست دادن بویایی یا چشایی) دارید باید فوراً تست PCR بدهید. تا زمانی که نتیجه را دریافت نکرده اید از خانه خارج نشوید. اگر نتیجه ی آزمایش تان مثبت شد، باید خودتان را به مدت ۱۰ روز از زمان بروز علائم (و اگر علائم نداشتید، از زمان نتیجه آزمایش) ایزوله کنید.

واکسن هایتان را به موقع بزنید

واکسن برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا

واکسیناسیون بهترین راه مقابله با کروناست. حتی اگر واکسن زده باشید ممکن است کرونا بگیرید و آن را به دیگران انتقال بدهید اما با این حال زدن واکسن گامی حیاتی به سوی ایمنی است.

بیشتر بخوانید:

ابراز مخالفت دوباره همسر بنیامین بهادری با واکسیناسیون کرونا

نیکی میناژ مدعی شد تزریق واکسن کرونا باعث از دست رفتن قدرت جنسی مردان می شود

خارج شدن مرد غارنشین روسی بعد از ۲۰ سال از غار خود برای تزریق واکسن کرونا

منبع: Mirror
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود