همه چیز درباره وام ۲۰۰ میلیون تومانی بانک ملت

همه چیز درباره وام ۲۰۰ میلیون تومانی بانک ملت

بانک ملت سقف تسهیلات غیر حضوری خود را از ۳۰ میلیون تومان به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش داده است. طبق گفته مسئولان این بانک، مشتریان می‌توانند بدون مراجعه به شعب بانک ملت و تنها در صورت احراز شرایط درخواست تسهیلات مورد نظر را ثبت و پیگیری کنند.

بانک ملت برای ارائه تسهیلات غیر حضوری، سامانه هوشمند تسهیلات فرابانک را راه اندازی کرده است. اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که سقف وام که ۲۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده، به تمامی مشتریان بانک پرداخت نمی‌شود.

در حقیقت بانک ملت قرار است در چهار سطح تسهیلات مذکور را پرداخت کند که شامل مشتریان خیلی کم ریسک، ریسک کم، ریسک متوسط و افراد فاقد رتبه می‌شود.

وام 200 میلیون تومانی بانک ملت

وام ۲۰۰ میلیون تومانی بانک ملت به چه کسانی تعلق می گیرد؟

طبق بخشنامه جدید بانک ملت، مشتریان با ریسک خیلی کم در سطح A دسته بندی می‌شوند و می‌توانند سقف ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات را دریافت کنند.

بر این اساس، مشتریانی که در تعهدات قبلی خود در شبکه بانکی خوش حساب بوده اند و اقساط وام‌های خود را به موقع پرداخت کرده اند و اگر ضمانت افراد دیگری را نموده اند آن‌ها نیز اقساط خود را به موقع پرداخت کرده باشند و همچنین نسبت درآمد به بدهی آن‌ها مطلوب باشد در رتبه A طبقه بندی می‌شوند.

در سطح دوم که مشتریان با ریسک کم و دسته بندی گروه B قرار دارند، امکان استفاده از تسهیلات بانک ملت تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان را دارند.

در گروه C که مشتریان با ریسک متوسط قرار گرفته اند، ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود.

البته افراد فاقد رتبه نیز می‌توانند از تسهیلات بانک ملت استفاده کنند. اما مستندات درآمدی و اقلام اطلاعاتی که آن‌ها در سامانه فرابانک توسط مشتری بارگذاری و وارد می‌شود، توسط کارشناسان بانک بررسی و راستی آزمایی می‌شود.

ثبت نام وام ۲۰۰ میلیون تومانی بانک ملت چگونه انجام می شود؟

اگر قصد ثبت نام و دریافت وام ۲۰۰ میلیون تومانی بانک ملت را دارید، در گام اول باید به سامانه بانکداری اینترنتی این بانک مراجعه کنید. پس از آن نیز باید گزینه «تسهیلات فرابانک ملت» از منوی خدمات پیشنهادی یا قسمت خدمات در منوی تسهیلات انتخاب شود.

گام بعدی مطالعه شرایط و مقررات و انجام استعلام‌های لازم به صورت برخط است. چنانچه بر اساس محاسبات سامانه شرایط لازم احراز شود، تسهیلات مناسب با شرایط مشتری پیشنهاد می‌شود.

در مرحله بعد متناسب با نوع تسهیلات انتخاب شده توسط مشتری، سایر اقلام اطلاعاتی و مدارک درخواست می‌شود. به منظور ثبت درخواست، مطالعه و دقت در نکات و پیام‌های سامانه به ویژه مطالعه راهنمای مستند درآمدی هنگام بارگذاری مدارک بسیار حائز اهمیت است.

پس از آن، در صورت پذیرش اقلام اطلاعاتی و مدارک بارگذاری شده، مشتری به مرحله تأیید درخواست می‌رسد و با تأیید آن، رسید ثبت درخواست ارائه خواهد شد.

البته توجه داشته باشید که تمامی مراحل از جمله ثبت درخواست، مراجعه به شعبه جهت دریافت تسهیلات و … از طریق پیامک به مشتری اطلاع رسانی می‌شود.

شرایط پرداخت و بازپرداخت وام ۲۰۰ میلیون تومانی بانک ملت

طبق اعلام بانک ملت، در اجرای فاز دوم طرح فرابانک، مشتریان گروه A تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان وام با اقساط ۴۸ ماهه و سود ۱۸ درصد در قالب کارت اعتباری و عقد مرابحه دریافت می‌کنند.

همچنین مشتریان گروه B تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان وام و با اقساط ۳۶ ماهه با سود ۱۸ درصدی در قالب کارت اعتباری و عقد مرابحه دریافت خواهند کرد. علاوه بر این مشتریان گروه C و فاقد رتبه نیز تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان با اقساط ۳۶ ماهه با سود ۱۸ درصدی در قالب کارت اعتباری و عقد مرابحه خواهند گرفت.

 

بیشتر بخوانید:

کارت اعتباری مرابحه چیست؟

منبع: فرادید
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود