با قابلیت های لوگوی اپل پشت گوشی های آیفون آشنا شوید

با قابلیت های لوگوی اپل پشت گوشی های آیفون آشنا شوید

آیفون های با iOS به‌روز، ویژگی مخفی ای دارند که در پشت دستگاه قرار دارد و به کاربر اجازه می دهد با لمس لوگوی اپل کارهای ساده ای را در گوشی انجام دهد.

به گزارش Mirror، این ویژگی جدید Back Tap نام دارد و همراه با آپدیت iOS 14 معرفی شده است. کاربر می تواند با دو بار یا سه بار ضربه ی آرام با انگشت بر روی لوگوی اپل در پشت گوشی این ویژگی را فعال کند. می توانید برای این دکمه، کارکردهای مختلفی نظیر کنترل صدا، اسکرین شات، بازگشت به منوی اصلی یا سوئیچ کردن بین اپلیکیشن ها تعیین کنید.

کاربران حتی می توانند تنظیم کنند که ضربه ی دوتایی یا سه تایی یک شورت کات را به وجود بیاورد تا از آن طریق به ویژگی هایی مثل Assistive Touch، Siri Shortcuts، Magnifier، Reachability و Voice Over دسترسی پیدا کنند.

این ویژگی جدید را می توان بر روی آیفون ۸ به بعد استفاده کرد بنا بر این آن هایی که به گوشی شان اجازه ی به‌روزرسانی نمی دهند، شاید به این ویژگی دسترسی نداشته باشند.

برای فعال کردن این ویژگی، می توانید به قسمت settings بروید. سپس به قسمت Accessibility و بعد به قسمت Touch. به پایین منو بیایید. آن جا Back Tap را خواهید دید. وقتی که داخلش شوید، گزینه هایی برای ضربه ی دوتایی یا سه تایی در اختیارتان خواهد گذاشت.

می توانید کارکردهای مختلفی را به آن اختصاص دهید. حتی می توانید همزمان دو کارکرد را برایش تعیین کنید که یکی شان با دو ضربه فعال شود و دیگری با سه ضربه. تنظیمات را هر طور که بخواهید می توانید تغییر دهید.

گوشی های آیفون

استفاده از فرمان Back Tap سریع تر و ساده تر از باز کردن قفل گوشی و انجام وظایف مختلف توسط دکمه های معمول است. با این ویژگی می توانید gesture هایی که دشوار و پیچیده و حتی غیرممکن هستند را اجرا کنید.

آن دسته از کاربرانی که کیس گوشی هایشان قطور است باید به این نکته توجه داشته باشند که ممکن است این قابلیت از پشت کیس قطور برایشان کار نکند. با این حال از این ویژگی می شود با کیس های نازک و معمولی تر استفاده کرد.

بیشتر بخوانید:

کمپانی اپل از آیفون ۱۳ و اپل واچ ۷ رونمایی کرد

۱۰ عادت اشتباهی که باعث کوتاه شدن عمر تلفن همراه تان می شود

اشتباهاتی در شارژ کردن گوشی هوشمند که باعث کاهش طول عمر باتری آن می شوند

چگونه گوشی خیس شده را از مرگ نجات دهیم؟

منبع: Mirror
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود