هویت واقعی ساتوشی ناکاموتو به زودی فاش خواهد شد؟

هویت واقعی ساتوشی ناکاموتو به زودی فاش خواهد شد؟

ممکن است هویت واقعی ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین به زودی در دادگاهی در فلوریدا فاش شود. به گزارش دیلی میل، در این دادگاه قرار است به یک دعوی بر سر رمز ارزهایی به ارزش ۶۴ میلیارد دلار رسیدگی شود. خانواده ی دیو کلایمن مرحوم مدعی شده اند که او و شریک تجاری سابقش از اسم مستعار ساتوشی ناکاموتو استفاده کرده و بیت کوین را به وجود آورده اند.

حالا خانواده ی کلایمن علیه کریگ رایت، برنامه نویس کامپیوتر استرالیایی به خاطر در اختیار گرفتن سهم کلایمن شکایت کرده است. بنابر گزارش ها این خانواده تصمیم دارد که شواهدی را دال بر همکاری رایت ـ که در سال ۲۰۱۶ مدعی شد خالق بیت کوین است ـ و کلایمن برای خلق بیت کوین ارائه کند.

دیو کلایمن
دیو کلایمن

ول فریدمن، وکیل خانواده ی کلایمن می گوید: «ما معتقدیم این مدرک نشان خواهد داد که شراکتی برای خلق و استخراج بیش از یک میلیون بیت کوین بین این دو وجود داشته است.»

در آن سوی قضیه وکیل مدافع قصد دارد اثبات کند که رایت تنها خالق بیت کوین است. آندرس ریورو، وکیل رایت می گوید: «ما بر این باوریم که دادگاه به این پی خواهد برد که هیچ چیزی وجود ندارد که نشان دهد شراکتی در بین بوده.»

کریگ رایت
کریگ رایت

هویت واقعی ساتوشی ناکاموتو از زمان پیدایش بیت کوین تا کنون ناشناخته باقی مانده. در طول اولین سال فعالیت بیت کوین، ناکاموتو یک میلیون بیت کوین جمع آوری کرده است.

طبق دعوی مورد بحث، خانواده ی کلایمن رایت را متهم کرده اند که وی را در سال ۲۰۰۸ به کار گرفته تا شرکتی را تاسیس کند. این خانواده می گوید که کلایمن در سال ۲۰۱۱، دو سال قبل از فوتش، شرکتی در فلوریدا با نام W&K Info Defense Research تاسیس کرده و این موید شراکت این دو است. طبق گزارشات رایت مدعی مالکیت مطلق این شرکت است و وکیل مدافع هر گونه شراکت را رد کرده است.

هویت واقعی ساتوشی ناکاموتو

رایت در ماه مه ۲۰۱۶ ادعا کرد که خالق بیت کوین است و اقدام به برگزاری مصاحبه های اختصاصی نمود و مقاله هایی درباره ی بیت کوین را در اینترنت منتشر کرد. پس از این اقدام، وی با انتقادات شدیدی رو به رو شد و به همین خاطر پس از ۳ روز، از ادعای خود برگشت.

حالا مدتی است که رایت دوباره مدعی شده که ناکاموتو است. در همین حال کارشناسان حوزه ی رمز ارز در خصوص دانش لازم رایت و کلایمن برای خلق بیت کوین مردد هستند.

بیشتر بخوانید:

از ساتوشی ناکاموتو چه می دانیم؟ خالق مرموز و ناشناخته بیت کوین کیست؟

ساتوشی ناکاموتو، خالق رمز ارز بیت کوین چقدر ثروت دارد؟

منبع: Daily Mail
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۲ نظر

ورود

  • s آبان ۲۴, ۱۴۰۰

    هرکس توانست ۱ عدد از بیت کوین های ساتوشی رو جابجا کنه ، خود ساتوشی واقعیه

    بقیه چیزها حرف مفته

  • حسین آبان ۲۶, ۱۴۰۰

    هویت ساتوشی ناکاموتو هرگز فاش نخواهد شد. ساتوشی ناکاموتو یک گروه کامل و نخبه متشکل از اقتصاددان، مهندس شبکه و برنامه نویس های حرفه ای بوده اند که بیت کوین را برای متحول کردن اقتصاد دنیا و تحقق نظم نوین جهانی به وجود آوردند. هر از گاهی عده ای برای جلب توجه و کسب شهرت ادعای «ساتوشی ناکاموتو» بودن می کنند، ولی شما زیاد توجه نکنید!