مردم کره شمالی مرگ را به جان می‌خرند و مخفیانه سریال «بازی مرکب» را تماشا می‌کنند

مردم کره شمالی مرگ را به جان می‌خرند و مخفیانه سریال «بازی مرکب» را تماشا می‌کنند

نسخه های قاچاق از سریال «بازی مرکب» در حال پخش شدن در کره شمالی است. دولت این کشور فیلم ها و سریال های غربی را به شدت سانسور می کند. قوانین به جدّ به اجرا در می آیند و افرادی که از آن ها تخطی کنند مجازات های سنگینی در انتظارشان است.

به گزارش Mirror اما این مسئله آن ها را از تماشای سریال بازنداشته و مردم با آن ارتباط برقرار کرده اند و گفته می شود این سریال که در آن افراد در تلاش برای به دست آوردن مقدار زیادی پول حاضرند بمیرند، درون فلش و سایر انواع حافظه جانبی در حال پخش شدن بین مردم است.

یکی از ساکنان پیونگ یانگ در گفتگو با رادیو آسیای آزاد (Radio Free Asia) گفت که به نظرش این سریال با وضعیت برخی مقامات دولتی که کارشان را در ازای پول انجام می دهند اما آن ها هم خطر مرگ بیخ گوش شان است نیز مرتبط است.

سریال بازی مرکب

او می گوید: «آن ها فکر می کنند که داستان این سریال زندگی آن ها را بازتاب می دهد زیرا اگر دولت تصمیم بگیرد که از آن ها درس عبرتی برای سایرین بسازد، هر لحظه ممکن است اعدام شوند اما با این حال تا جایی که می توانند پول درمی آورند.»

وی ادامه می دهد: «نه تنها پولدارها وضع خود را در آن می بینند، جوان های پیونگ یانگ نیز به خاطر صحنه های به شدت خشن آن جذبش می شوند. همچنین یکی از شخصیت ها یک فراری کره شمالی است و جوان ها با او نیز ارتباط برقرار می کنند.»

در ماه اکتبر رسانه دولتی کره شمالی سریال «بازی مرکب» را به شدت کوبید و گفت که آن نمونه ای از خوی «ددمنشانه جامعه کاپیتالیستی کره جنوبی است که در آن انسان ها توسط رقابت افراطی نابود می شوند.»

طبق قانون «حذف افکار و فرهنگ ارتجاعی» مصوب سال گذشته، تنها تماشای رسانه های غربی کافی است که برای کسی که مرتکب آن شده مجازات مرگ را به همراه بیاورد.

منبع دیگری به رادیو آسیای آزاد گفت که قانون جدید به طرز سختگیرانه ای اجرا می شود اما به خاطر فقری که به خاطر همه گیری کرونا گریبان ملت را گرفته، می شود به مقامات رشوه داد.

بیشتر بخوانید:

آیا سریال کره ای Squid Game به رشد اجتماعی بچه ها آسیب می رساند؟

چالش تیک تاکی سریال «بازی مرکب» تلفات به بار آورد!

توکن SQUID ؛ افزایش ۶۲,۰۰۰ درصدی ارزش رمز ارز سریال Squid Game در یک هفته

کلاهبرداری ۲ میلیون دلاری رمز ارز SQUID از طرفداران سریال Squid Game

منبع: Mirror
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود