ممنوعیت پخش آهنگ های تیلور سوییفت در کاخ سفید در دوران ریاست جمهوری ترامپ

ممنوعیت پخش آهنگ های تیلور سوییفت در کاخ سفید در دوران ریاست جمهوری ترامپ

یک کارمند سابق دولت ترامپ می گوید به او درباره ی پخش آهنگ های تیلور سوییفت در کاخ سفید هشدار داده شده بود چون سوییفت «خیلی از ترامپ خوشش نمی آمد».

اولیویا تروی، مشاور مایک پنس، معاون رئیس جمهور سابق آمریکا، که در ستاد مبارزه با کرونا کار می کرد، گفت یک روز بعد از یک جلسه ی پر بحث و جدل درباره ی کرونا به دفتر خود در کاخ سفید رفته بود.

او در ادامه گفت: «برگشتم به کاخ سفید و شب دیروقت یک آهنگ از تیلور سوییفت را با صدای بسیار بلندی در دفترم گذاشتم. یکی از همکارانم در اتاقم را زد و گفت: “می خواهی اخراج شوی؟” خیلی گیج شدم.»

تروی گفت ابتدا فکر کرد اشاره ی همکارش به جلسه ای بود که درباره ی کرونا داشتند اما او گفت که منظورش آهنگی است که گذاشته.

تروی گفت همکارش به او گفت که سوییت خیلی از ترامپ خوشش نمی آید: «همکارم گفت: “خب فکر نمی کنم سوییفت خیلی از ترامپ خوشش بیاید. به خاطر همین باید مراقب باشی کسی نشنود که این آهنگ را گذاشتی. باید مراقب باشی.”»

وقتی در سال ۲۰۱۸ تیلور سوییت در خانه اش در ایالت تنسی اعلام کرد در انتخابات ریاست جمهوری به دموکرات ها رأی خواهد داد، ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا به شوخی گفت از آهنگ های سوییفت خیلی خوشش نمی آید.

تروی گفت: «خیلی برایم عجیب بود. به همکارم گفتم دیگر دیروقت است و من اجازه دارم به هر آهنگی که دلم می خواهد گوش کنم.»

به گفته ی تروی همکارش هشدار داد که تیلور سوییفت برایش دردسرساز می شود.

تروی گفت: «خنده ام گرفته بود… ولی بعدش صدای آهنگ را کم کردم چون می دانستم درست می گوید. اصلاً دلم نمی خواست بهانه ای دست کسی دهم که علیهم استفاده کند و به کارم صدمه بزند. دیده بودم که این اتفاق برای دیگران افتاده بود. یک فضایی بود که باید در مورد همه چیز خیلی احتیاط می کردید.»

چندی قبل نیز در خبرها گفته شد در دوران ریاست جمهوری ترامپ، با رئیس سابق کارکنان کاخ سفید، مارک میدوز به خاطر یک کارمند دون پایه ی وزارت مسکن و توسعه شهری آمریکا تماس گرفته شده بود. این کارمند یکی از پست های اینستاگرام تیلور سوییفت مربوط به اکتبر ۲۰۲۰ را لایک کرده بود. سوییفت در آن پست مردم را به شرکت در انتخابات تشویق کرده و عکسی از خود با یک سینی شیرینی منتشر کرده بود؛ روی شیرینی ها نام بایدن و هریس نوشته شده بود.

تروی گفت در دوران ریاست جمهوری هم دموکرات ها و هم جمهوری خواهان، در بخش های مختلف دولت فدرال کار کرده بود، اما دولت ترامپ جو متفاوتی داشت.

او گفت: «من آن زورگویی، ارعاب و رفتار اهانت آمیزی که در بعضی از وفادارترین خادمان دولت و مقامات امنیت ملی بود را هیچ جای دیگری ندیده ام. هر روزی که سر کار می رفتم از خودم می پرسیدم که آیا امروز آن روزی است که قرار است به خاطر گفتن حقیقت یا پافشاری بر چیزی در یک جلسه، اخراج شوم. سال آخر دولت ترامپ این شرایط به اوج رسید و بیشتر کسانی که من برایشان احترام قائل بودم یا می توانستم به آن ها اعتماد کنم، خودشان رفته بودند، مجبورشان کرده بودند که بروند یا اخراج شده بودند.»

منبع: insider
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود