آرمان عبدالعالی اعدام شد

آرمان عبدالعالی اعدام شد

مرکز رسانه قوه قضاییه از «اجرای حکم قصاص آرمان عبدالعالی در پی تقاضا و عدم گذشت خانواده غزاله شکور و علیرغم تلاش‌های صورت گرفته به منظور جلب رضایت اولیای دم» خبر داد.

مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد:

«حکم قصاص آرمان عبدالعالی در پی تقاضا و عدم گذشت خانواده غزاله شکور و علیرغم تلاش‌های صورت گرفته از سوی دستگاه قضایی، شورای حل اختلاف و فعالین فرهنگی و اجتماعی کشور طی سالهای اخیر به منظور جلب رضایت اولیای دم که تا اخرین لحظات هم ادامه داشت، سحرگاه امروز سوم آذر ماه در زندان رجایی شهر اجرا شد.»

آرمان عبدالعالی، در سال ۱۳۹۲ مرتکب قتل غزاله شکور شد و به قصاص محکوم گردید اما از آنجا که قاتل در زمان ارتکاب به جرم کمتر از ۱۸ سال داشت اجرای حکم اعدام او تا به امروز به تاخیر افتاده بود. گفته می شود آرمان عبدالعالی که در نوجوانی دل در گرو عشق غزاله شکور داشته او را به خانه اش دعوت می کند و بعد از ایجاد مشاجره لفظی میان این دو آرمان با میله بارفیکس ضربه ای به سر غزاله می زند و بدن او را که هنوز جان داشته درون چمدانی قرار می دهد و در کنار سطل زباله رها می کند.

آرمان در بازجویی های اولیه مدعی شد که از شدت ترس پیکر غزاله را در کنار سطل زباله رها کرده و ماشین های مکانیزه چمدان را معدوم کرده اند و او سرنوشتی از جسد ندارد. اما مادر و پدر غزاله اعلام می دارند آرمان در صورتی که محل دفن جنازه را به آنها اطلاع دهد از قصاص وی صرفنظر می کنند. دادرسی ها در تمام این سال ها ادامه داشت و آرمان در برهه ای حتی منکر کلیه حرف های خود شد اما در نهایت بازهم اظهارات قبلی اش را تکرار کرد و مدعی شد از جسد اطلاعی ندارد.

از‌ آنجایی‌ که جسد غزاله پیدا نشده، وکیل‌ مدافع آرمان ادعا کرد ممکن است این دختر زنده باشد. هرچند آرمان نزد دوستش به قتل غزاله اعتراف کرده بود، اما در جلسات دادگاه این اعتراف را پس گرفت و مدعی شد او جسم غزاله را در‌ حالی‌ که هنوز نفس می‌ کشید، کنار یک سطل زباله رها کرد.

حکم قصاص آرمان عبدالعاتی
پدر و مادر غزاله شکور

البته در ماه های اولیه این جنایت برخی انگشت اتهام را به مادر و پدر غزاله نیز نشانه رفته بودند چراکه گفته می شود مادر داغدیده غزاله به امید آنکه دخترش روزی بر می گردد حتی برای دو ترم شهریه دانشگاه دخترش را هم پرداخت می کند و دفترچه بیمه او را تمدید می کند. همین امر سبب شد که برخی بگویند غزاله زنده است و خانواده اش قصد انتقام از آرمان را دارند که البته در ادامه با انجام بررسی های بیشتر مشخص شد که مادر بیچاره صرفا به خاطر چشم انتظاری این کار را انجام می داده.

تصویری از جلسه صلح و سازش که از بامداد امروز میان خانواده غزاله و آرمان برگزار شد

در ماه های اخیر آرمان بارها و بارها برای اجرای حکم به سلول انفرادی برده شد اما با میانجیگری برخی چهره ها و شخصیت ها از جمله شاهین صمدپور و پرویز پرستویی این حکم به تاخیر افتاد تا اینکه امروز مرکز رسانه قوه قضاییه از اجرای حکم آرمان عبدالعالی خبر داد.

بیشتر بخوانید:

فرجام خونین عشق آرمان و غزاله

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • Aban آذر ۴, ۱۴۰۰

    با میانجیگری شاهین و پرویز حکم به تاخیر افتاد؟ یا با پول باباش؟
    قوه قضاییه اینقد کشکه که دو تا هنرمند و سلبریتی برن بگن تاخیر بندازید ما قصد داریم رضایت بگیریم؟
    اطلاعات دروغ ندید به مردم