یافتن جراح مغز و اعصاب معتبر

جراح مغز و اعصاب کیست؟

یافتن جراح مغز و اعصاب معتبر

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

طبق طبقه بندی هایی که انجام گرفته، جراح مغز و اعصاب به کسی گفته می ‌شود که بیماری های مربوط به سیستم عصبی و همچنین مغز یا نخاع را به روش جراحی تشخیص داده و همچنین درمان می کند. شاید بتوان گفت عمده ترین تفاوتی که بین جراحان مغز و اعصاب و متخصص مغز و اعصاب وجود دارد این است که جراحان مغز و اعصاب از طریق جراحی پروسه درمان را انجام می ‌دهند اما متخصصین مغز و اعصاب  جراحی را انجام نمی ‌دهد. جراحان مغز و اعصاب خدمات مختلفی را به بیماران ارائه می دهند. در ادامه بیشتر در خصوص فعالیت جراحان مغز و اعصاب توضیح می دهیم.

درمان و کنترل بیماری پارکینسون

یکی از فعالیت هایی که توسط جراح مغز و اعصاب صورت می ‌گیرد؛ درمان و کنترل بیماری پارکینسون است. جراحان مغز و اعصاب، هرچند بیشتر اوقات از جراحی برای تشخیص و درمان بیماری ها استفاده می کنند اما گاهی می توانند بعضی از بیماری های مرتبط با مغز و اعصاب را بدون انجام جراحی درمان کنند.  پارکینسون یکی از بیماری ‌هایی است که می‌ تواند توسط جراح مغز و اعصاب، بدون انجام جراحی تشخیص داده شده و درمان شود.  درد مزمن کمر که می ‌تواند ناشی از مشکلات عصبی در ناحیه کمر باشد؛ توسط دکتر مغز و اعصاب درمان می شود. پزشک ابتدا علت اصلی مشکل را شناسایی کرده و سپس پروسه درمان را برای بیمار آغاز می کند.لیست پزشکان متخصص جراحی مغز و اعصاب شیراز ، اهواز ، بوشهر و سایر شهرهای ایران را در سایت پی جو میتوانید مشاهده نمایید.

جراح مغز و اعصاب

برطرف کردن  انسداد عروق مغزی در اثر سکته

یکی از مهم ترین فعالیت هایی که توسط پزشک متخصص مغز و اعصاب انجام می شود؛ برطرف کردن انسداد عروق مغزی در اثر سکته مغزی می باشد.  بسته شدن عروق مغز می ‌تواند بسیار خطرناک باشد زیرا در صورت بسته بودن عروق، خون در آن ها جریان پیدا نمی‌ کند و در نتیجه اکسیژن لازم و گلوکز لازم برای فعالیت سلول های مغزی به آنها نمی رسد. همچنین دی اکسید کربن نیز دفن می شود. در این صورت، در عملکرد سلول اشکال به وجود می‌ آید و احتمال از بین رفتن سلول نیز وجود دارد. سلول های مغزی نقش بسیار مهمی در عملکرد های مختلف ما دارند. مغز مرکز اصلی و فرمانده بدن انسان محسوب می شود و تمام فعالیت هایی که انسان انجام می دهد مرتبط با مغز می باشد. در نتیجه در اثر آسیب دیدن سلول های مغزی، ممکن است عملکرد بخش های مختلفی از بدن دچار ایراد شود. به طور مثال اگر سلول های مغزی ناحیه مرتبط با  تکلم آسیب ببیند ممکن است تکلم ما نیز آسیب ببیند. در جراحی مغز برای افرادی که عروق مغزی آن ها دچار انسداد شده این عروق بازگشایی می شود تا عملکرد مغزی آن ها دچار مشکل نشود.پزشکان متخصص مغز و اعصاب در کرج ، تهران و سایر شهرهای ایران همگی در سایت پی جو درج شده اند.

برطرف کردن  انسداد عروق مغزی در اثر سکته

برداشتن تومور مغز و نخاع

یکی دیگر از مهم ترین وظایفی که جراح مغز و اعصاب دارد؛ انجام عمل جراحی برای برداشتن تومور های بدخیم می باشد که در مغز و نخاع قرار دارند. این تومور ها در حقیقت سلول های اضافه هستند که در اثر تکثیر تقسیم سلولی به وجود آمدند برداشتن این سلول‌ های اضافی و تومور های بدخیم توسط جراح مغز و اعصاب انجام می شود. علاوه بر این جراحی، سندرم تونل کارپ توسط جراح انجام می شود. جراحی مغز و اعصاب بسیار حساس است به همین دلیل پزشکانی که این وظیفه را بر عهده می گیرند؛ دارای سطح علمی بسیار بالایی هستند و مهارت و توانایی زیادی در انجام جراحی دارند.

یافتن بهترین جراح مغز و اعصاب  در سایت پی جو

بهترین جراح مغز و اعصاب دارای ویژگی های مختلفی می باشد. اما به صورت کلی می توان گفت که همه آن ها دارای سطح علمی بالایی بوده و تجربه زیادی دارند و همچنین به روز هستند و در کار خود منظم می باشند. سایت پی جو کمک می ‌کند تا بهترین جراحان مغز و اعصاب که در نزدیکی محل زندگی شما فعالیت می‌ کنند را پیدا کنید. این سایت پزشکان ساکن شیراز، اهواز، بوشهر یا ساکن شهر ها را به شما معرفی می کند.

یافتن بهترین جراح مغز و اعصاب

 

دیجیاتو
بدون نظر

ورود