گاف عجیب آموزش و پرورش؛ مدرسه ای به نام «فقط نیلوفر» در سیستان و بلوچستان!

گاف عجیب آموزش و پرورش؛ مدرسه ای به نام «فقط نیلوفر» در سیستان و بلوچستان!

اشتباه در درج نام یک مدرسه باعث تعجب کاربران و دستمایه ی طنز آن ها در فضای مجازی شده است.

چند روزی است عکسی از یک مدرسه به نام «فقط نیلوفر» در فضای مجازی دست به دست می شود و این اتفاق به قدری عجیب بود که بسیاری به واقعی بودن عکس شک کرده بودند.

پس از واکنش گسترده ی کاربران در شبکه های اجتماعی به این عکس، سازمان نوسازی مدارس توضیحاتی در این خصوص ارائه کرد.

ماجرا از این قرار است که دختری به نام «نیلوفر بهبهانی» از دنیا رفته و مادر وی برای زنده نگاه داشتن نام فرزندش تصمیم به ساخت مدرسه‌ ای در روستای «کَمَک» شهرستان زهک در استان سیستان و بلوچستان می‌ گیرد.

پس از پایان کار ساخت این فضای آموزشی، پیمانکار مدرسه از نماینده ی خیّر مدرسه‌ ساز در خصوص نام مدرسه این سؤال را مطرح می‌ کند که آیا نام مدرسه «نیلوفر بهبهانی» باشد، که نماینده ی خیّر پس از مشورت با مادر می‌ گوید «نه! فقط نیلوفر». پیمانکار هم با بی‌ دقتی تمام و بدون دریافت تأییدیه از ناظران نوسازی مدارس نسبت به تهیه تابلو مدرسه با نام عجیب «فقط نیلوفر» اقدام می‌ کند.

در همان زمان و پس از رؤیت ناظر نوسازی مدارس، نسبت به تغییر در نام تابلو اقدام می‌ شود. این اتفاق و این اشتباه که از سوی پیمانکار این پروژه رخ داده است، مربوط به حدود یک سال پیش در این استان بوده که اکنون دستمایه ی طنز برخی افراد در فضای مجازی شده است.

حالا عکس دیگری هم منتشر شده که نشان می دهد واژه ی «فقط» از تابلوی مدرسه پاک شده است.

ذکر نکات زیر در خصوص احداث فضاهای آموزشی در اقصی نقاط استان سیستان و بلوچستان ضروری به نظر می‌رسد. در سال ۱۳۹۹ رشد جمعیت دانش‌آموزی این استان عدد ۳۲ هزار نفر را نشان می‌دهد و در سال ۱۴۰۰ هم این رشد به ۵۷ هزار نفر رسیده است. با توجه به رشد جمعیت دانش‌آموزی و جذب افراد بازمانده از تحصیل، نیاز به احداث حداقل ۲ هزار کلاس درس در هر سال وجود دارد که نظارت این تعداد پروژه آموزشی با تعداد ۱۱۱ نفر نیروی اداره کل نوسازی مدارس در سطح استان کاری بسیار دشوار بوده که این امر تاکنون توسط کارکنان جهادی این دستگاه محقق شده است.

در چند سال اخیر و با عنایت به رشد جمعیت دانش‌آموزی، اعتبارات قابل توجهی جهت احداث فضاهای آموزشی دریافت شده و همچنان این استان نیازمند توجه بیش از پیش در این بخش است.

اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سیستان و بلوچستان با کمک نیکوکاران و خیرین عزیز و همراهی تمامی دستگاه‌های مختلف موفق به احداث ۲۸۰۰ کلاس درس در ۳ سال گذشته و استاندارد سازی سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی بیش از ۱۰ هزار کلاس درس شده است.

مطالب مرتبط
یک نظر

ورود