جریان هدیه جنجالی مدیر عامل جدید شرکت دخانیات به خبرنگاران چه بود؟

جریان هدیه جنجالی مدیر عامل جدید شرکت دخانیات به خبرنگاران چه بود؟

چند روز پیش، محمد شیخان مدیر عامل جدید شرکت دخانیات ایران شد و دیروز (شنبه) مراسم معارفه ای برای وی برگزار گردید. پس از پایان مراسم، خبرنگاران حاضر در مراسم نقل کردند که به هر خبرنگار یک باکس سیگار بهمن اهدا شده است!

بعد از این بود که بسیاری رسانه ها تیتر زدند: «هدیه عجیب مدیر جدید دخانیات به خبرنگاران» یا چیزهایی از این دست. بعد روابط عمومی شرکت دخانیات ایران نیز اطلاعیه داد که این هدیه ربطی به مدیر جدید ندارد و اقدامی مرسوم و سالانه است!

شرکت دخانیات

اطلاعیه روابط عمومی شرکت دخانیات به این شرح است:

با سلام و احترام

عنوان کردن مطلب “هدیه عجیب مدیر جدید دخانیات به خبرنگاران” که رویه مرسوم سنوات قبل شرکت دخانیات بوده و اتفاق جدیدی نیست، زیبنده برخی فعالان رسانه ‌ای و سایر عزیزانی که آن را منتشر و بازنشر داده‌ اند، نمی ‌باشد؛ لذا این رویه مرسوم، هیچ ارتباطی با مدیر عامل جدید شرکت دخانیات نداشته و ایشان در جریان این اقدام نبوده ‌اند.

روابط عمومی شرکت دخانیات

این که شرکت اعلام کند که این اتفاق امری مرسوم و سالانه است به نظر عذر بدتر از گناه می رسد. چه این که دیروز خبری در سایت کار کردیم مبنی بر این که کشور نیوزیلند در حال سازماندهی اقداماتی سختگیرانه برای محدود کردن و در نهایت ممنوعیت فروش سیگار به نسل های آینده است و سال ها پیش از این نیز استرالیا اقدام به چاپ بسته های ساده و بدون هر گونه زرق و برق سیگار کرده بود. این خبر را در اینجا می توانید بخوانید. با این حال، شرکت دخانیات به طور سالانه به مهمانان خود سیگار بُکسی هدیه می دهد!

محمد شیخان، مدیر عامل جدید، در پی حواشی به وجود آمده در توئیتی نوشت: «سال‌ هاست که برای میهمانان گرانقدر شرکت دخانیات (از جمله خبرنگاران عزیز)، بسته تعریف شده‌ ای شامل محصولات تولید داخل همین شرکت، در قالب هدیه تقدیم می ‌شده که من هم امروز عصر و پس از مراسم تکریم و معارفه، از این روند مطلع شدم. از همکارانم خواستم این روند دیگر تکرار نشود.»

توئیت مدیر عامل شرکت دخانیات

محمد شیخان متولد ۱۳۵۵ و دانش آموخته ی کارشناسی مدیریت صنعتی و دارای کارشناسی ارشد و دکتری علوم ارتباطات است. وی معاون ارتباطات دفتر محمود احمدی نژاد بود. سایر سوابق مدیریتی وی عبارتند از: عضو مؤسس و رئیس اندیشکده تحول و کارآمدی، رئیس دانشگاه سروش صدا و سیما و رئیس مرکز پژوهش و اسناد ریاست جمهوری.

بیشتر بخوانید:

راهنمای ترک سیگار: ۵ اقدام موثر برای کاهش وابستگی به دخانیات

روش های ساده برای ترک سیگار: آیا سیگاری ها خودخواه هستند؟

وداع با غول دودی؛ پایان سیگار مارلبرو تا سال ۲۰۳۰

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

  • ارژنگ آذر ۲۱, ۱۴۰۰

    اینکه سیگار خوبه یا بد به مردم ایران مربوطه. ما مستعمره نیوزیلند نیستیم که از کارهای اونها تقلید کنیم .

  • عرشیا دی ۲۷, ۱۴۰۰

    دمش گرم سیگاربهش کادو داد??