چرا شب ها باید یک بالش بین زانوهایمان بگذاریم؟

چرا شب ها باید یک بالش بین زانوهایمان بگذاریم؟

یکی از چیزهایی که با به پایان رسیدن روز بی صبرانه انتظارش را می کشیم احتمالاً خواب است. با این حال، گرچه خواب یک نیاز فیزیولوژیکی است و ما هر روز انجامش می دهیم، اما عادت های اشتباهی هم هستند که می توانند طی شب، بر خواب و فرم بدن ما اثر بگذارند.

در ادامه می خواهیم ببینیم چرا بهتر است که شب ها یک بالش میان زانوهای خود قرار دهیم.

چرا شب ها باید یک بالش بین زانوهایمان بگذاریم؟

۱- به بهبود فرم بدن کمک می کند

برخی حالت های خواب برای ستون فقرات ما بهترند، بنابراین طرز خوابیدن ما اهمیت بسیار زیادی دارد. تحقیقات نشان داده اگر به شکل نامتقارن در رختخواب بخوابیم، این امر می تواند باعث وارد شدن صدمه به ساختار ستون فقرات ما شود. به همین دلیل توصیه می شود هنگام خواب و در حالت جنینی، یک بالش میان زانوهای خود قرار دهید، چون کمک می کند بدن در حالت خواب شکلی متقارن پیدا کند.

۲- جلوی درد سیاتیک و کمر درد را می گیرد

برخی افراد به پشت درد مزمن گرفتار هستند. اما قرار دادن یک بالش میان پاها می تواند به هم تراز شدن استخوان لگن و مفصل ران کمک کند، امری که فشار و حس ناراحتی مداوم در این ناحیه را که بیشتر به دلیل پخش نامناسب وزن بدن در هنگام خواب است را کاهش می دهد.

۳- خواب را برای زنان باردار بسیار راحت تر می کند

فرقی نمی کند ترجیح می دهید به راست بخوابید یا به چپ؛ متخصصان توصیه می کنند در دوران بارداری به پهلو بخوابید. در این حالت استفاده از یک بالش میان پاها می تواند کمک زیادی به پخش وزن بدن و کاهش فشار وارد به پشت کند، امری که باعث می شود ستون فقرات در حالت خنثی باقی بماند. بالش های مخصوصی وجود دارد که برای همین منظور طراحی شده اند و به شکل C و U هستند تا متناسب با فرم بدن باشند.

بالش را درست قرار دهید

  • به حالت جنینی بخوابید.
  • اگر هنگام دراز کشیدن، میان کمر و تشک تان فاصله ای وجود دارد، با یک بالش کوچک این فاصله را هم پُر کنید.
  • بالش را طوری میان زانوهای خود قرار دهید که ران آنقدری بالا بیایید که مفصل آن در حالت خنثی قرار گیرد.
  • اگر ترجیح می دهید پایی که بالا قرار می گیرد را اندکی جلو آورید، از دو بالش استفاده کنید (بالش دوم را زیر زانو قرار دهید تا تنظیم آن برهم نخورد).

به خاطر داشته باشید که در صورت هر گونه احساس ناراحتی، بهترین کار مشورت با پزشک متخصص است.

بالش را می توانید زیر پاهایتان هم قرار دهید

چرا شب ها باید یک بالش بین زانوهایمان بگذاریم؟

اگر ترجیح می دهید به پشت بخوابید، می توانید یک بالش یا کوسن را هنگام خواب تکیه گاه بدن خود کنید. این کار هم باعث کاهش پشت درد می شود. اگر هنگام خوابیدن به پهلو احساس درد می کنید، این حالت ممکن است برای شما بهتر باشد، چون پشت تان را در حالت خنثی نگه می دارد.

شما می توانید یک حوله یا یک کوسن کوچک را هم زیر کمر خود قرار دهید تا بدن تان هم تراز شود، امری که باعث پخش یکسان وزن بدن می شود و جلوی غلت زدن یا حرکت کردن در خواب را می گیرد.

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود