انتقام گیری میمون ها از سگ ها با کشتن ۲۵۰ توله در هند

انتقام گیری میمون ها از سگ ها با کشتن ۲۵۰ توله در هند

دسته ی میمون ها در شهری کوچک در هند قریب به ۲۵۰ سگ را کشتند. این میمون ها سگ ها را به بالای درخت و یا ساختمان های بلند برده و از آن جا به پایین پرت می کردند. اهالی شهر ۵ هزار نفریِ لاوول، در ۴۸۰ کیلومتری شرق بمبئی می گویند که میمون ها ماه پیش و در پی کشته شدن یک بچه میمون توسط دسته ای سگ، شروع به گرفتن انتقام کردند.

به گفته ی ساکنان این شهر از آن زمان به بعد هر گاه میمون ها چشم شان به سگی می خورد آن را می قاپیدند و با خود به بالای درخت و ساختمان های بلند می کشاندند و سپس آن ها را از آن جا به پایین پرت می کردند و سگ ها هم اغلب در دم می مردند. به گزارش Insider حالا دیگر تقریباً تمام سگ های این شهر کشته شده اند.

پس از این واقعه، مقامات یک بخش جنگلی برای گرفتن این میمون های انتقام‌جو فرا خوانده شدند اما دریغ از گرفتن حتی یک میمون!

بعد از آن، اهالی منطقه سعی کردند خودشان میمون ها را بگیرند اما چندین تن از آن ها در حین این کار زخمی شدند. حالا میمون ها بچه های کوچک را مورد هدف قرار داده و رعب و وحشت را بر شهر لاوول حاکم کرده اند.

به گفته ی وب سایت گیزمودو (Gizmodo) نخستی سانان توانایی انتقام گرفتن را دارند. استفانی پویندکستر، استادیار دانشگاه سانی که تحقیقاتش بر بوم شناسی رفتاری نخستی سانان متمرکز شده، می گوید: «در تحقیقات انجام شده بر روی نخستی سانانی که در باغ وحش ها در اسارت هستند، ما شاهد این بوده ایم که وقتی یکی از آن ها به طریقی مورد حمله قرار می گیرد، احتمال این که آنان به فردی مرتبط با متجاوز، حمله کنند بیشتر است.»

پویندکسر می گوید: «به طور معمول، تمایل به حمله به فرد ثالثی که با مهاجم مرتبط است بیشتر از تمایل به حمله به خود مهاجم است.»

بیشتر بخوانید:

جنگ تن به تن میمون های رقیب در خیابان های تایلند + ویدئو

میمون الکلی عاشق گوشت در هند به خاطر قتل و خشونت به حبس ابد محکوم شد

قرق شهری در تایلند توسط میمون ها به دنبال شیوع کرونا

نقض نظریه تکامل داروین؛ آیا تصویر تغییر تدریجی از میمون به انسان دیگر علمی نیست؟

ماجرای گودزیلا؛ میمون چاقی که برای کاهش بیش از نیمی از وزنش باید رژیم غذایی بگیرد

انگامبا؛ جزیره میمون ها در اوگاندا که به بهشت شامپانزه ها تبدیل شده است

منبع: Insider
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • دیاکو دی ۱, ۱۴۰۰

    میمون های انتقام‌جو وبه احتمال زیاد یک ماهه دیگه سگ خشن انتقام‌جو هم وارد قضیه میشه