۷ مورد از رسوم عجیب ایتالیا که قطعا برایتان جذاب است

۷ مورد از رسوم عجیب ایتالیا که قطعا برایتان جذاب است

وقتی صحبت از ایتالیا می شود اولین چیزهایی که به ذهن می آیند عبارتند از: پاستا، پیتزا، خرید در یکی از پایتخت های مُد جهان یعنی میلان و مکان های تاریخی باشکوه. اما ایتالیا فقط این ها نیست. در این کشور رسومی را می شود دید که در هیچ کشور دیگری وجود ندارد. در Bright Side نگاهی خواهیم انداخت به ۷ مورد از رسوم عجیب ایتالیا.

۱- بیرون انداختن اثاثیه از پنجره

رسوم عجیب ایتالیا

در شب سال نو، در برخی کشورها مردم سعی می کنند کارهای ناتمام خود را تکمیل کنند، مثلا برای کسانی که هنوز هدیه نخریده اند چیزی بخرند و… اما ایتالیایی ها رسم عجیبی دارند: آن ها قابلمه، ماهیتابه و حتی اسباب و اثاثیه را از پنجره بیرون می اندازند. این کار نماد خلاص شدن از چیزهای کهنه و به استقبال چیزهای نو رفتن است.

۲- جزیره نفرین شده ی گایولا

رسوم عجیب ایتالیا

این جزیره که یکی از جزایر کوچک ناپل است بدون شک زیباست اما در عین حال ترسناک. مردم محلی به خاطر مرگ صاحبانش آن را نفرین شده می نامند. اولین ساکن این جزیره که به تنهایی در آن زندگی می کرد، یک روز بدون هیچ توجیهی ناپدید شد. صاحب بعدی آن از حمله قلبی مرد و صاحب بعدی خودکشی کرد. تازه این ها تنها سرنوشت برخی از صاحبان آن است. بعد از این اتفاقات، این جزیره در حال حاضر بدون سکنه و متروکه است.

۳- پوست کندن خیلی از میوه ها قبل از خوردن شان

رسوم عجیب ایتالیا

مردم ایتالیا معمولا میوه هایی مثل سیب، گلابی و هلو را با پوست نمی خورند. آن ها این میوه ها را پوست می کنند. توجیه این کار این است که ایتالیایی ها دوست دارند مواد غذایی سالم بخورند و باورشان این است که آفت کش هایی که به میوه ها زده می شود حتی بعد از شستن به خوبی از میوه ها زدوده نمی شود.

۴- ایتالیایی ها برای صبحانه تخم مرغ نمی خورند

رسوم عجیب ایتالیا

نیمرو، نان و کره یکی از بهترین صبحانه های قابل تصور است، البته اگر ایتالیایی نباشید… مردم ایتالیا ترجیح می دهند برای صبحانه یک چیز شیرین مثل کورن فکس یا بیسکویت، میوه و اسپرسو بخورند. ایتالیایی ها یک مثل معروف دارند: «می خواهی صبحانه تخم مرغ بخوری؟ یک سر برو لندن.»

۵- جزیره ترسناک پُوِگلیا

این جزیره به خاطر تاریخچه مخوف آن به «جزیره ارواح» معروف است. به مدت بیش از ۱۰۰ سال از این جزیره به عنوان محلی برای قرنطینه مبتلایان به طاعون استفاده می شده است. باورها بر این است که حدود ۱۶۰ هزار نفر در این جزیره سوزانده شده اند. حالا بازدید از این جزیره برای گردشگران قدغن است.

۶- عدد ۱۷ نحس است

در حالی که در بسیاری از کشورها عدد ۱۳ عدد بدیمنی محسوب می شود، برای ایتالیایی ها عدد ۱۷ چنین حکمی دارد. این موضوع بدین خاطر است که با پس و پیش کردن عدد رومی معادل ۱۷ یعنی XVII می شود کلمه ی VIXI را به وجود آورد که در لاتین یعنی «زندگی ام به پایان رسید.» به همین خاطر برخی از هتل ها طبقه ۱۷اُم ندارند.

۷-ایتالیایی ها حتی موقع رفتن به سوپرمارکت هم به سر و وضع خود می رسند

در میلان مهم نیست در چه موقعیتی هستید و یا دارید چه کار می کنید؛ در هر حال باید شیک باشید. زنان ایتالیایی حتی موقع رفتن به سوپرمارکت هم ظاهرشان را شیک و جذاب می کنند.

این ها تنها ۷ مورد از رسوم عجیب ایتالیا و مردمش بود که برایتان گفتیم. آیا شما تا به حال چیز عجیبی از ایتالیا و مردمش دیده یا شنیده اید؟

بیشتر بخوانید:

خودرویی در ایتالیا که ۴۷ سال است یک جا پارک مانده

ایتالیا از شرکت هواپیمایی جدید خود رونمایی کرد

منبع: Bright Side
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۶ نظر

ورود

 • علی دی ۱۷, ۱۴۰۰

  بع سر و وضع خودشون میرسن منظور این نیست کلی ارایش میکنن. لباسای قشنگ میپوشن. موهاشونو مرتب میکنن. سلیقه دارن. نهایتا رژ لب اونم قرمز روشن بزنن و تموم.

 • مهدی دی ۱۷, ۱۴۰۰

  لطفا رسم های جالب ایرانی ها رو هم بگین .

  • Nila مرداد ۶, ۱۴۰۱

   شما خودت نمیدونی؟ ایرانی نیستی مگه؟

 • بی عقل دی ۱۷, ۱۴۰۰

  یک سوال پس رم کجایه عادت اونا چی بود

 • ایکس دی ۱۸, ۱۴۰۰

  خانمای ایرانی که برا رفتن بیرون اول یه سر به آرایشگاه میزنن آخه خیابون رو باحجله اشتباه گرفتن???

 • ایلیا بهمن ۲۲, ۱۴۰۲

  اگه من ایتالیایی بودم ، از ساختمان هفتم یک چیزی پرت میکردم پایین و کسی پایین بود و می خورد تو سرش کی جوابش رو میداد 🤔