ماجرای مومیایی اسرارآمیز ۱۵ سانتی: آیا این مومیایی یک موجود فضایی است؟

ماجرای مومیایی اسرارآمیز ۱۵ سانتی: آیا این مومیایی یک موجود فضایی است؟

مدت هاست که ماجرای مومیایی بسیار کوچکی به نام آتا ذهن بسیاری را به خود مشغول کرده است،‌ اما ماجرا چیست؟ آیا این مومیایی واقعا موجود فضایی است؟

در سال ۲۰۰۳ در صحرای آتاکاما در شیلی بود که جسد مومیایی‌ که بعدها نام «آتا» روی او گذاشته شد کشف شد. در ابتدا تصور می شود که آتا احتمالا کودکی بین ۶ تا ۸ ساله بوده است. اسکار مونو از جویندگان گنج محلی کسی بود که در یک کلیسای متروکه در شهر لا نوریا آتا را کشف کرد. او آتا را در حالی پیدا کرد که درون کیسه ای چرمی قرار داشت. به دور مومیایی پارچه ای سفید با روبانی بنفش پیچیده شده بود.

تا اینجا نکته ابهام برانگیزی وجود نداشت، اما شکل ظاهری مومیایی با جمجمه ای کشیده و حدقه چشمانی اریب و همینطور ۱۰ جفت دنده (به جای ۱۲ جفت معمولی در انسان های عادی) باعث شد تا بسیاری تصور کنند با یک موجود فضایی مواجه شده اند. به همین دلیل خیلی زود پای علاقه مندان به فرازمینی ها نیز به ماجرا باز شد. حتی در سال ۲۰۱۳ مستندی به نام Sirius در رابطه با آتا ساخته شد. یکی از فرضیه هایی که در این مستند مطرح شد این بود که آتا احتمالا یکی از موجودات فضایی بوده که روزگاری به همراه سایر فرازمینی ها به سیاره ی ما سفر کرده است.

بسیاری با توجه به ظاهر آتا تصور می کردند او یک موجود فضایی است

بسیاری با توجه به ظاهر آتا تصور می کردند او یک موجود فضایی است

هر چند در ابتدا دستکم تصور می شد که آتا متعلق به دوران های باستان باشد، اما بررسی های انجام گرفته در سال ۲۰۱۲ این فرضیه را نیز رد کردند و مشخص شد قدمت این مومیایی ۱۵ سانتیمتری در واقع به دهه ۱۹۷۰ باز می گردد. در همین حال، نکته دیگری که باعث شد ابهامات زیادی در مورد انسان بودن آتا به وجود بیاید آزمایش هایی بود که نشان می داد ۸ درصد از DNA او اصلا متعلق به انسان ها نیست. همین موضوع باعث شد تا بسیاری تصور کنند او یک موجود فضایی است.

معمای مومیایی ۱۵ سانتی آتا

با این حال، نهایتا تحقیقات دانشمندانی از دانشگاه استنفورد و دانشگاه کالیفرنیا نشان داد که آتا در حقیقت دختربچه ای بوده که بیش از ۴۰ سال قبل مرده است. آتا در هنگام مرگ به چندین بیماری ژنتیکی مبتلا بود و بیماری هایی همچون کوتاه‌ قامتی (کوتولگی) و سایر اختلال های استخوانی نیز باعث جثه ریز او شده بودند. در همین حال، فرض محتمل این است که او یا نوزادی نارس بوده یا اینکه اندکی پس از تولد جان سپرده است.

منبع: sun ،
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • ali دی ۹, ۱۴۰۰

    زمان نوجوونی اراک زندگی میکردیم. یکی از همسایه ها بچش همینطوری بود. و عجیب این بود تا وقتی به دنیا اومد زنده بود. چند دقیقه بعد به دنیا اومدن فوت شد.