شرکت‌های بزرگ بر اساس ایده‌های ناب شکل می‌گیرند

شرکت‌های بزرگ بر اساس ایده‌های ناب شکل می‌گیرند

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

کتاب رویاپردازی منظم: شیوه‌ای اثبات شده برای پرورش خلاقیت تاثیرگذار نوشته‌ی جاش لینکنر از جمله آثار پرفروش نیویورک تایمز است و به آموزش روش‌هایی برای خلق ایده‌ها و تفکرات جدید و ثمربخش برای پرورش خلاقیت در زمینه کسب و کار می‌پردازد.

جاش لینکنر با استفاده از تجربه‌های شخصی‌اش در زمینه هنر و تجارت و مصاحبه با کارآفرینان مطرح و بزرگ، موثرترین و بهترین روش‌های کارآفرینی و رسیدن به ایده‌های خلاقانه در این زمینه را به شما آموزش می‌دهد.

درباره کتاب رویاپردازی منظم:

کتاب رویاپردازی منظم (Disciplined Dreaming: A Proven System to Drive Breakthrough Creativity) شیوه‌ای برای افزایش ظرفیت خلاقیت است که مزیت رقابتی را تقویت می‌کند و پیشرفت حرفه‌ای و شخصی را رقم می‌زند. این کتاب همین روش را توصیف می‌کند و چهارچوب اثبات شده‌ای در جهت تولید خلاقیت ارائه می‌دهد. شرکت‌ها برای هر کاری از جواب دادن به تلفن‌ها تا خارج کردن زباله‌ها دارای شیوه‌ها و فرآیند‌هایی هستند.

نکته حائز اهمیت این است که اکثر شرکت‌ها از داشتن چنین شیوه‌ای برای توسعه و رشد ظرفیت‌های خلاقانه که مهمترین مسئله محسوب می‌شود، محروم هستند. رویاپردازی منظم روش مشخصی را فراهم می‌کند تا افراد با چالش خلاقیت روبه‌رو شوند. هدف از فرآیند حاضر این است که فرهنگی از خلاقیت و رشد پایدار را برای افراد و سازمان‌هایشان ایجاد کند.

اغلب شرکت‌هایی که از فرآیند‌های نوآوری برخوردارند با تنظیم مقرارت بیش از حد جدی و محدود ‌کننده برای چنین روندی، خلاقیت سازمان‌شان را سرکوب می‌کنند. در مقابل، رویاپردازی منظم به جای آنکه تمرکزش را روی آیین‌نامه‌های ثابتی از قوانین قرار دهد، روی ذهنیت و فلسفه خلاق تمرکز می‌کند. این شیوه بر‌اساس ایده‌ها و تجربیات نویسنده کتاب، جاش لینکنر و همچنین مدیران تجاری موفق در سراسر جهان شکل گرفته است. این کتاب مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها برای اجرای قوانین خاصی نیست بلکه همانند راهنمایی برای شیوه رویا‌پردازی منظم است.

همانطور که کتاب را می‌خوانید، با فرآیندی مرحله به مرحله آشنا می‌شوید که در قالب داستان‌ها، مثال‌ها و تمرین‌های کاربردی بیان شده و می‌توانید بلافاصله به منظور کارآمدتر شدن و پرورش خلاقیت‌تان از آن استفاده کنید. کتاب رویاپردازی منظم ایده‌های نابی ارائه می‌دهد و نتایج کاربردی و مشخصی را بیان می‌کند که موفقیت شرکت و حرفه‌تان را مهیا می‌کند. ابتکار، نتیجه انفجار ناگهانی خلاقیت است و برای حفظ ضرب آهنگی مملوء از انرژی، این کتاب تأیید می‌کند که بین بداهه‌نوازیِ جاز و نوآوری در ‌کسب‌و‌کار ارتباطات قوی و در بعضی مواقع حیرت‌آوری وجود دارد.

رویاپردازی منظم روشی است که می‌تواند به هر فردی، از مادری که به تنهایی فرزندانش را بزرگ می‌کند تا مهندسی که به تازگی فارغ‌التحصیل شده و قرار است ‌کسب‌و‌کارش را توسعه دهد؛ از روانشناس بالینی که سعی می‌کند با مریض‌هایش ارتباط برقرار کند تا مالک اغذیه‌فروشی محلی که سعی دارد در زمان ناهار روز سه‌شنبه، مشتریان گرسنه بیشتری‌ به مغازه‌اش وارد شوند، کمک می‌کند تا برای چالش‌هایی که با آن روبه‌رو می‌شوند راه‌حل‌های خلاقانه‌تری ارائه دهند.

برای دانلود این کتاب بسیار سودمند و کاربردی می‌توانید به سایت و یا اپلیکیشن کتابراه، مراجعه نمایید. پلتفرم جامع کتابراه امکان دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی را برای شما فراهم می‌کند

افتخارات کتاب رویاپردازی منظم:

– پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز (New York Times)

– پرفروش‌ترین کتاب ژورنال وال استریت (Wall Street Journa)

– پرفروش‌ترین کتاب واشنگتون پست (Washington Post)

– پرفروش‌ترین کتاب یو اس‌ای تودی (USA Today)

به طور کلی اگر سوالاتی نظیر چگونه رشد خلاقانه داشته باشیم؟، چگونه در تجارت موفق شویم و یا چگونه یک کسب و کار را مدیریت کنیم، ذهن‌تان را به خود مشغول کرده است به شما توصیه می‌کنیم کتاب‌هایی دسته کسب و کار را در پلتفرم کتابراه مطالعه کنید.

پرواضح است که یکی از شرایط داشتن یک کسب و کار موفق، تسلط بر اصول مذاکره و خلاقیت است. علاقمندان به این حوزه برای دانلود کتاب‌های کارآفرینی نیز می‌توانند به سایت و یا اپلیکیشن کتابراه مراجعه کنند.

نکوداشت‌های کتاب رویاپردازی منظم:

– شکاف خلاقیت وجود دارد و روز‌به‌روز بیشتر می‌شود. جاش لینکنر شما را به چالشی دعوت می‌کند تا به نیرویی متحول‌کننده در جهت تغییر تبدیل شوید، امیدوارم در این مسیر موفق شوید. (ست گودین-نویسنده، سخنران و کارآفرین)

– خلاقیت به عنوان سوخت برای موتور پیشرفت عمل می‌کند و سبب به دست آوردن نتایج عالی می‌شود. کتاب رویاپردازی منظم مانند یک نقشه راه کاربردی و الهام بخش به ما کمک می‌کند از در مسیر پیشرفت به سمت جلو حرکت حرکت کنیم. (جف دی گراف-استاد دانشگاه و نویسنده کتاب نوآوری و خلاقیت در محل کار)

– این کتاب با استفاده از روش‌های خلاقانه و جالب باعث ایجاد انگیزه در میان کارکنان مختلف یک سازمان می‌شود. هم چنین روش‌های قابل فهم و اجرایی را برای افزایش خلاقیت در هر شغلی آموزش می‌دهد. این کتاب را حتما مطالعه کنید. (کورت آوالون-مدیر ارشد بازاریابی)

مطالعه کتاب رویاپردازی منظم به چه کسانی پیشنهاد ‌می‌شود؟

خواندن این کتاب به کسانی که می‌خواهند کسب و کاری نوآورانه داشته باشند و به پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه ارائه محصولات و خدمات خلاقانه و منحصر به فرد به مخاطبان برسند، پیشنهاد می‌شود. شما می‌توانید بهترین کتاب‌های کارآفرینی و خلاقیت را در پلتفرم کتابراه به صورت قانونی دانلود و مطالعه کنید.

جمله‌های برگزیده کتاب رویاپردازی منظم:

– مفهوم به کارگیری از خلاقیت برای موفق‌شدن تمام افراد جامعه کاربرد دارد صرفنظر از اینکه در حال حاضر چه کسی هستید، شغل فعلی‌تان چیست و در کجای نمودار سازمانی قرار گرفته‌اید. افرادی که از خود کنجکاوی و خلاقیت نشان می‌دهند جزء جدایی‌ناپذیر شرکت‌شان می‌شوند.

– کسب و ‌کار نیز همانند اجرای زنده موسیقی جاز پر از انرژی و شور است، در بیشتر مواقع مقداری نامتوازن اما همیشه نشاط آور است.

– سرعت تغییر در دوره جدید تجارت به‌طرز چشم‌گیری تسریع یافته و در مقایسه با گذشته چرخه عمر کوتاه مدت محصول باعث افزایش تقاضای روزافزون ظرفیت خلاقانه شده است. مدل جدید برای اینکه آینده بهتری برای خود رقم بزنید این است که در صدر نوآوری‌ها باقی بمانید.

– حقیقت این است که تمام انسان‌ها دارای ویژگی‌های منحصر‌ به فردی هستند و از توانایی‌هایی ذاتی برخوردارند، می‌توانند در انجام فرآیندهای خلاقانه شرکت کنند. بسیاری از افراد با پذیرش تعاریف محدود‌کننده‌ای از خلاقیت مانع از ارزش قائلشدن برای ظرفیت خلاقیت‌شان می‌شوند

– شما به هدفی که نمی‌توانید آن را ببینید، نمی‌رسید. هر چقدر واضح‌تر و کامل‌تر چالش خلاقیت‌تان را تعریف کنید، در حل کردن آن عملکرد بهتری خواهید داشت.

– آماده‌سازی ذهنی مکان مناسبی برای کسب آمادگی قبل از ورود به فرآیند خلاقیت است، اما ذهن خلاق به فرهنگ خلاقانه‌ای نیاز دارد تا در آن جا شکوفا شود.

– روند کشف کردن به شجاعت، کنجکاوی و آگاهی نیاز دارد. اما همانطور که در کشف اراضی جدید مزیت‌های بیشماری نهفته است، در کشف کردن منابع خلاقیت برای کسانی‌که در جستجوی آن هستند، امتیازات فراوانی نهفته شده است.

جاش لینکنر را بیشتر بشناسیم:

جاش لینکنر (Josh Linkner) کارآفرین، نوازنده موسیقی جاز، سرمایه‌گذار مخاطره‌پذیر، سخنران و نویسنده است. وی بنیان‌گذار و رئیس شرکت ای‌پرایز، بزرگترین شرکت تبلیغات تعاملی در جهان است. از بین صد نشان تجاری معروف و برتر در سی‌و‌هفت کشور جهان، تبلیغات دیجیتال هفتاد ‌و‌ چهار مورد از آن‌ها برعهده شرکت ای‌پرایز بوده است‌. این شرکت تاکنون موفق به کسب ده‌ها جایزه شده است.

او در سال ۲۰۰۳ از سوی مؤسسه کسب‌و‌کار کرین به‌عنوان یکی از ۴۰ کارآفرین زیر ۴۰ سال نشان افتخار دریافت کرد. مؤسسه بین‌المللی ارنست اند یانگ نیز جایزه کارآفرین برتر سال ۲۰۰۴ را به او اعطا کرد. در سال‌ ۲۰۰۵‌ نیز به عنوان مدیر عامل برتر شرکت اتوماسیون علیز و در سال ۲۰۰۹ به عنوان مدیر برتر شرکت دیترویت‌ انتخاب شد.

لینکنر سخنران اصلی و پرطرفدار بسیاری از جلسات و همایش‌هاست و در رسانه‌های برتر کسب‌و‌کار، فناوری و بازاریابی نامش بارها تکرار می‌شود و نظراتش از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است. همچنین در مجلات معتبر فراوانی از جمله فست کامپانی و وال استریت مقالاتش چاپ می‌شود‌. او در میشیگان زندگی می‌کند و همچنان به ابتکار عملش در دنیای تجارت و موسیقی ادامه می‌دهد.

در بخشی از کتاب رویاپردازی منظم ‌می‌خوانیم:

در جهان رقابتی، شرکتی که در نیویورک به مدت بیست و پنج سال در صنعتی پیشگام بوده، ممکن است موقعیتش عوض شود. به این موضوع فکر کنید که چگونه شرکت کوچک و تازه‌کار ای‌پرایز فعالیتش را از دیترویت آغاز کرد و با اجرای بیش از هشتاد و سه درصد از برنامه‌هایش پیشتاز شد یا در سال بعدی که میزان پیشرفت شرکت‌مان را به دویست و شصد درصد افزایش دادیم، چه درد وحشتناکی را رقبای ما تجربه کردند.

همانند تمام عاملان تغییر و نوآوران خلاق، با اجرای بهتر مدل‌های قدیمی در جهت افزایش بازدهی به چنین موفقیتی نرسیده‌ایم. عاملان تغییر از شجاعت و خلاقیتی برخوردارند که به آن‌ها اجازه می‌دهند قالب‌های قدیمی را بشکنند. شرکت رِد بول با راه‌اندازی خط تولید گروهی از نوشیدنی‌های جدید و منحصربه‌فرد با عنوان انرژی‌زا‌ها قالب‌های قدیمی را شکست. مایکل دل با فروش مستقیم کامپیوتر‌ها به مصرف‌کنندگان و حذف واسطه‌گران در چرخه فروش قالب‌های قدیمی را شکست. اسطوره جاز چارلی پارکر با به چالش کشیدن دیدگاه سنتی و نواختن نُت‌هایی که در ضرب آهنگ‌های پرشتاب ممنوع بودند، قالب‌های قدیمی را شکست.

شرکت‌های بزرگ بر اساس ایده‌های ناب شکل می‌گیرند. آن‌ها راه‌های جدید و تأثیر‌گذاری برای حل مشکلات مشتریان‌شان کشف می‌کنند. آن‌ها وارد بازی می‌شوند تا موفقیت چشمگیری کسب کنند نه اینکه فقط شکست نخوردن برایشان مد نظر قرار گرفته باشد. در حقیقت، به زمانی رسیده‌ایم که اگر بخواهیم محافظه‌کارانه به بازی ادامه دهیم پرخطر‌ترین حرکت را انجام داده‌ایم. جنرال موتور به بازی محافظه‌کارانه‌اش ادامه داد تا اینکه در نهایت ورشکست شد. شرکت مکس ول هاوس محافظه‌کارانه رفتار کرد تا اینکه در نهایت استار باکس که از شجاعت و خلاقیت بیشتری بهره مند بود به عنوان جایگزینی برای آن در صنعت قهوه مطرح شد.

این طرز تفکر نه تنها برای نوآوری شگفت‌آور شرکت‌ها مفید است، بلکه برای مشاغل شخصی نیز کاربرد دارد. آیا تا به حال به فهرست اعضای فوربز ۴۰۰ که اسامی ثروتمندان آمریکایی در آن ذکر شده، نگاهی انداخته‌اید؟ برای اینکه این روزها از شایستگی برخوردار باشید، باید حداقل میلیاردر دارای قدرت خطر بالا باشید. با مرور کردن اسامی ذکر شده در فهرست فوربز، به نکته حائز اهمیتی پی بردم‌: هیچ‌کدام از ۴۰۰ میلیاردر فهرست با بازی محافظه‌کارانه، کاهش هزینه‌ها و پیروی از چهار‌چوب ساده‌ای از قوانین چنین ثروتی را کسب نکرده‌اند. در مقابل، هر کدام از این افراد کاری جدید و مفید انجام دادند تا به چنین ثروتی رسیدند. از خرده‌فروشی تا نرم‌افزار، از تولید کردن، تا راه‌اندازی خط تولید نوع جدیدی از شکلات تخته‌ای، ایده‌های که این افراد خلق کردند باعث تغییرات اساسی در دنیا شد. در مورد هر کدام از آن‌ها، بنیاد موفقیت‌شان به جهش سریع و درخشان الهامات خلاقانه‌شان بر می‌گردد.

بدون نظر

ورود