ماشین اصلاح زلموند؛ موتور ژاپنی مابوچی، تیغه استیل ضد زنگ سوئدی و کاملاً ضد آب

ماشین اصلاح زلموند؛ موتور ژاپنی مابوچی، تیغه استیل ضد زنگ سوئدی و کاملاً ضد آب

شاید یکی از معدود مزیت های دوران شیوع کرونا این باشد که بسیاری از مردان یاد گرفتند خودشان در خانه موهایشان را مرتب کنند و دیگر نیازی برای رفتن به آرایشگاه و به خطر انداختن سلامتی شان نداشته باشند. اصلی ترین ابزاری که برای مرتب کردن، کوتاه کردن یا حتی تراشیدن موهای سرتان به آن نیاز دارید ماشین اصلاح است، ابزاری که امروزه می توان آن را تقریباً در هر خانه ای یافت. بدون شک کسانی که در خانه ماشین اصلاح ندارند بارها با موقعیت هایی مواجه شده اند که با خود گفته اند کاش ماشین اصلاح خریده بودند. در واقع، اگر چه هر کسی مهارت آرایشگرها و استایلیست ها را ندارد اما داشتن یک ماشین اصلاح دیگر یک ضرورت است و بسیار بیشتر از آن چه که تصور می کنید به آن نیاز خواهید داشت. با توجه به تنوع زیادی که در زمینه ماشین های اصلاح وجود دارد، خرید ماشین اصلاح مناسب می تواند کمی استرس زا باشد.

ماشین اصلاح زلموند؛ موتور پرقدرت ژاپنی مابوچی، تیغه استیل ضد زنگ سوئدی و کاملاً ضد آب

البته همه‌ی ماشین های اصلاح یکسان ساخته نشده و با توجه به قابلیت ها و ویژگی های متنوعی که این ابزار شخصی دارد، برخی باکیفیت تر از دیگران هستند. در میان محصولات متنوع دیگر، برند زلموند (zelmond) یک برند تایوانی تازه در بازار ایران است که محصولات باکیفیت متعددی را عرضه کرده است، از جلمه یک ماشین اصلاح بسیار کارآمد. در بازاری پر از ماشین های اصلاح ضعیف، بی کیفیت و برندهای ناشناخته، ماشین اصلاح زلموند مدل CL33 یک ماشین اصلاح تایوانی با قطعات خارجی و باکیفیت است که وقتی تمام فاکتورهای یک ماشین اصلاح خوب را در نظر می گیریم، به این نتیجه می رسیم که از باکیفیت ترین، کارآمدترین و البته مقرون به صرفه ترین ماشین های اصلاح موجود در بازار ایران است. در ادامه این مطلب می خواهیم ماشین اصلاح زلموند مدل CL33 را نقد و معرفی کنیم.

ماشین اصلاح زلموند؛ موتور پرقدرت ژاپنی مابوچی، تیغه استیل ضد زنگ سوئدی و کاملاً ضد آب

مهم ترین معیارها در هنگام خرید ماشین اصلاح

همانطور که گفته شد، هیچ دو ماشین اصلاحی مانند هم نیستند و ماشین اصلاح با کیفیت باید یک سری ویژگی ها و استانداردهای خاص را داشته باشد. اما مهم ترین معیارها در هنگام خرید ماشین اصلاح شامل موارد زیر هستند:

 • بی سیم یا باسیم بودن
 • نوع تیغه
 • نوع و قدرت موتور
 • قابلیت ضد آب
 • ساختار ظاهری
 • میزان نیاز به تمیزکاری
 • داشتن قطعات اضافی
 • گارانتی
 • قیمت

در واقع معیارهایی که در بالا گفته شد مهم ترین معیارها در خرید یک ماشین اصلاح باکیفیت و مناسب هستند. اکنون ماشین اصلاح CL33 زلموند را بر اساس هر یک از این معیارها معرفی و بررسی می کنیم.

ماشین اصلاح زلموند؛ موتور پرقدرت ژاپنی مابوچی، تیغه استیل ضد زنگ سوئدی و کاملاً ضد آب

بی سیم یا با سیم

ماشین های اصلاح معمولا دو نوع هستند: با سیم یا بی سیم که همان شارژی است. ماشین اصلاح های سیم دار تنها با متصل کردن کابل به پریز کار کرده و معمولاً قوی تر بوده و بادوام تر هستند زیرا نیازی به باتری ندارند زیرا باتری بعد از مدتی با افت در توانایی نگهداری ظرفیت مواجه شده و در نهایت کیفیت خود را از دست می دهد. نقطه ضعف ماشین های اصلاح با سیم این است که در صورت دسترسی نداشتن به پریز یا در حمام نمی توانید از آن ها استفاده کنید و معمولاً سیم آن ها همیشه دردسرساز بوده و سر راه کار کردن با محصول قرار می گیرد. در طرف مقابل، ماشین های اصلاح بی سیم یا شارژی بسیار انعطاف پذیرتر هستند و همه جا می توان از آن استفاده کرد.

این ماشین اصلاح زمانی کارآیی خود را نشان می دهد که بخواهید جلوی آینه ای که نزدیک پریز نیست، در داخل حمام، یا در فضای بیرون از خانه موهای خود را اصلاح کنید. اکثر ماشین اصلاح هایی که در بازار وجود دارند یا بی سیم هستند یا با سیم. اما اگر ماشین اصلاحی داشته باشیم که هم با سیم باشد و هم بی سیم چه؟! اینجاست که باید بگوییم با ماشین اصلاح CL33 زلموند آشنا شوید. این ماشین اصلاح تایوانی هم بی سیم است و هم با سیم؛ یعنی هم می توانید آن را با استفاده از سیم به پریز متصل کرده و موهایتان را اصلاخ نمایید و هم آن را شارژ کرده و در حالت بی سیم مورد استفاده قرار دهید. بدین ترتیب ماشین اصلاح CL33 زلموند یک ماشین اصلاح مناسب هم برای استفاده در خانه و هم در بیرون از خانه و هنگام مسافرت است.

با استفاده از این ماشین اصلاح دیگر نگرانی بابت شارژ بودن یا نبودن باتری آن ندارید و هر وقت خواستید می توانید به صورت بی سیم یا باسیم از آن استفاده کنید، حتی اگر شارژ کافی نداشته باشد. ماشین اصلاح زلموند هر بار که به طور کامل شارژ شود می تواند تا ۹۰ دقیقه کار کند که بدون شک دستکم برای چند بار اصلاح سر و صورت کافی خواهد بود. نقطه قوت دیگر این ماشین اصلاح این است که باتری آن از نوع Ni-MH بوده و در مقابل شارژ اضافی کاملاً حفاظت شده است. در واقع در حین شارژ، ماشین اصلاح زلموند یک چراغ درخشان دارد که پس از کامل شدن شارژ به رنگ سبز در می آید. به یاد داشته باشید که در اولین شارژ ماشین اصلاح زلموند باید آن را به مدت ۵ تا ۶ ساعت متوالی شارژ کنید هر چند در دفعات بعدی این مدت کاهش می یابد.

ماشین اصلاح زلموند؛ موتور پرقدرت ژاپنی مابوچی، تیغه استیل ضد زنگ سوئدی و کاملاً ضد آب

نوع تیغه

همانند دیگر ویژگی های منحصربفرد ماشین های اصلاح، کیفیت تیغه نیز از دستگاهی به دستگاه دیگر متفاوت است هر چند یکی از اصلی ترین و مهم ترین قطعات ماشین اصلاح به شمار می آید. جنس تیغه مهم ترین عامل در دوام و کارآیی تیغه بوده و معمولاً تیغه ماشین های اصلاح را از استیل ضد زنگ، تیتانیوم یا سرامیک می سازند.  البته سایز، دوام و تیزی تیغه ها نیز اهمیت بالایی دارد و نباید نادیده گرفته شود. اما کیفیت جنس تیغه در کنار تیزی آن بیشترین تاثیر را در داشتن یک اصلاح بی نقص دارند. تیغه ماشین اصلاح زلموند مدل CL33 از نوع استیل ضد زنگ (Stainless steel) و از برند سوئدی Sandvik است.

قابلیت ضد زنگ بودن این تیغه باعث می شود که بتوان در حمام از آن استفاده کرد بدون اینکه نگران زنگ زدنش باشید. همچنین کیفیت بالای استیل به کار رفته در ماشین اصلاح زلموند بدین معناست که این تیغه برای مدت طولانی تیز مانده و دوام بسیار خوبی داشته باشد. تیغه ماشین اصلاح زلموند مدل CL33 چنان باکیفیت است که کند نشده، در موها گیر نکرده (کندی تیغه باعث احساس گاز گرفتن و کشیدن مو می شود) و باعث سوختگی و التهاب پوست نیز نمی شود. در واقع تیغه استیل ضد زنگ بادوام ترین جنس تیغه بوده و خیال شما را از بابت تماس آب با تیغه و زنگ زدگی نیز راحت می کند.

ماشین اصلاح زلموند؛ موتور پرقدرت ژاپنی مابوچی، تیغه استیل ضد زنگ سوئدی و کاملاً ضد آب

نوع و قدرت موتور

موتور اصلی ترین و مهم ترین قطعه یک ماشین اصلاح است که مهم ترین عامل در داشتن یک ماشین اصلاح باکیفیت، بادوام و کارآمد به شمار می آید. با این وجود اکثر خریداران ماشین های اصلاح توجهی به نوع و قدرت موتور ندارند. همانند موتور خودرو یا هر ابزار موتوردار دیگری، ماشین اصلاح نیز نیروی خود را از موتور می گیرد که در ادامه به لغزیدن تیغه ها و کوتاه کردن موها منجر می شود. موتور مهم ترین عامل در دوام یک ماشین اصلاح است و اگر بخواهید ماشین اصلاحی داشته باشید که سال های متوالی از آن استفاده کنید، باید اطمینان داشته باشید که این ماشین اصلاح دارای یک موتور قوی است.

ماشین اصلاح زلموند مدل CL33 دارای یک موتور قدرتمند ژاپنی ساخت کمپانی مشهور مابوچی (Mabuchi) است که در زمینه ساخت موتورهای کوچک تخصص داشته و در سراسر جهان شناخته شده است. موتور مابوچی ماشین اصلاح زلموند چنان قدرتمند است که به طور ویژه برای کوتاه کردن موهای بلند و حجیم طراحی شده است. با توجه به قدرت موتور این ماشین اصلاح، چه قصد استفاده خانگی از این دستگاه را داشته و چه آن را برای یک آرایشگاه حرفه ای و استفاده مکرر در طول روز خریداری کرده باشید، می توانید از کارآیی و دوام آن اطمینان خاطر داشته باشید. نکته دیگر در مورد موتور مابوچی ژاپنی ماشین اصلاح زلموند این است که این موتور از نوع AC قابل شارژ است.

قابلیت ضد آب

شاید یکی از دغدغه های اصلاح موی سر برای مردان همیشه این بوده باشد که ماشین اصلاح نباید خیس شود. در مورد ماشین اصلاح زلموند مدل CL33 اما این نگرانی رفع شده است زیرا به دلیل داشتن گواهینامه‌ IPX8 که یکی از مهمترین گواهینامه‌ها برای این دسته از محصولات است، می توان آن را تا یک و نیم متر در آب فرو برد بدون اینکه نگرانی بابت خرابی آن داشت. بدین ترتیب استفاده از ماشین اصلاح زلموند حتی در زیر دوش آب نیز ممکن است. این بدان معناست که با این ماشین اصلاح تایوانی بسیار پرقدرت و باکیفیت می توانید هم موهای خشک و هم موهای مرطوب خود را به شکل حرفه ای کوتاه کنید.

ماشین اصلاح زلموند؛ موتور پرقدرت ژاپنی مابوچی، تیغه استیل ضد زنگ سوئدی و کاملاً ضد آب

ساختار ظاهری

اگر چه ساختار ظاهری یک ماشین اصلاح به اندازه موتور، تیغه یا قابلیت ضد آب بودن یک ماشین اصلاح اهمیت ندارد اما هنگام کار کردن عملی با محصول اهمیت ویژه ای پیدا می کند. ماشین اصلاح زلموند دارای ساختاری ساده در عین حال زیبا و کارآمد است. به طور کلی ساختار این ماشین اصلاح را می توان به سه بخش تقسیم کرد. بخش انتهایی که سیاه رنگ بوده و محل قرارگیری اتصال کابل شارژ و چراغ روشن شدن را روی خود دارد. بخش دوم یا میانی دستگاه به رنگ نقره ای بوده و دکمه روشن و خاموش روی آن قرار دارد. بخش سوم یا بالاترین بخش ماشین اصلاح زلموند مدل CL33 مهم ترین و اصلی ترین بخش دستگاه در حوزه ساختار ظاهری آن است.

این بخش شامل تیغه های ماشین اصلاح است که همانطور که قبلاً نیز گفته شده از استیل ضد زنگ برند سوئدی Sandvik ساخته شده است. روی این تیغه ها یک شانه اصلی محکم، زیبا و باکیفیت قرار گرفته است که با فشار دادن دو قلاب در دو طرف آن به راحتی به سمت جلو حرکت می کند و در نهایت به طور کامل باز می شود. در سمت چپ بخش سوم ماشین اصلاح زلموند شماره هایی قرار دارد که اندازه کوتاه کردن را نشان می دهند. این عددها که طول مو پس از کوتاه شدن را نشان می دهند شامل اعداد ۵،۷،۹،۱۱،۱۳،۱۵ و ۱۸ هستند و با هر بار جلو بردن شانه اصلی روی دستگاه، و قرار دادن دایره کناری روی یکی از این اعداد، می توانید طول موهای کوتاه شده خود را تعیین کنید که بسیار کاربردی است.

یکی از دردسرهای مردان هنگام کوتاه کردن موهایشان این است که می ترسند موهایشان بسیار بیشتر از آنچه که می خواهند و انتظار دارند کوتاه شود. قابلیت تنظیم ارتفاع موهای کوتاه شده همراه با نمایش عدد در ماشین اصلاح زلموند که روی خود دستگاه قرار دارد، شما را از این نگرانی خلاص می کند و می توانید با اطمینان، طول مورد نظر خود را انتخاب کرده و به نتیجه دلخواه برسید. همچنین با این قابلیت، نیاز به شانه های اصلاح متعدد که خود گاه دردسرساز می شوند نیز رفع شده است.

ماشین اصلاح زلموند؛ موتور پرقدرت ژاپنی مابوچی، تیغه استیل ضد زنگ سوئدی و کاملاً ضد آب

میزان نیاز به تمیزکاری

پرواضح است که هر چه مراقبت بهتری از ماشین اصلاح خود داشته باشید طول عمر آن افزایش و کارکرد آن نیز بهبود خواهد یافت. یکی از مهم ترین عوامل در تمیز کردن ماشین اصلاح این است که علاوه بر داشتن ابزارهای تمیزکاری، خود دستگاه نیز قابلیت تمیزکاری آسانی داشته باشد. ماشین اصلاح زلموند مدل CL33 به دلیل ساختار یکپارچه و بدون درز خود به راحتی تمیز می شود و لازم نیست نگران ورود مو به قسمت های مختلف آن باشید. روغنکاری منظم ماشین اصلاح نیز یکی از مهم ترین کارها برای تضمین کارکرد بی نقص و طولانی مدت دستگاه است. ماشین اصلاح زلموند در جعبه خود یک برس تمیز کاری و یک روغن روان کننده دارد که می توانید براحتی از آن ها برای تمیز کردن و روغنکاری ماشین اصلاح استفاده کنید.

ماشین اصلاح زلموند؛ موتور پرقدرت ژاپنی مابوچی، تیغه استیل ضد زنگ سوئدی و کاملاً ضد آب

داشتن قطعات اضافی

هر ماشین اصلاحی باید یک سری قطعات اضافی یا اکسسوری همراه داشته باشد که در مواقع مورد نیاز از آن ها استفاده کرد. ماشین اصلاح زلموند مدل CL33 نیز دارای یک سری اکسسوری است که هر کدام جای مخصوص خود را در بسته بندی زیبای ماشین اصلاح دارد. این اقلام عبارتند از:

 • شانه ۳ میلمتری
 • شانه پیرایش
 • آداپتور
 • روغن روان کننده
 • برس تمیز کننده

گارانتی

گارانتی یکی از مهم ترین نکاتی است که هنگام خرید ماشین اصلاح باید به آن توجه داشت. داشتن گارانتی نه تنها شما را از کیفیت یک محصول مطمئن می سازد بلکه در صورت بروز مشکلی در دستگاه می توانید با استفاده از گارانتی، نسبت به تعمیر، تعویض قطعه یا تعویض کل محصول اقدام کنید. به طور کلی هر چه گارانتی یک محصول بیشتر و طولانی تر باشد بهتر بوده و نشان از اطمینان سازنده از محصول خود دارد. ماشین اصلاح CL33 زلموند نیز مانند دیگر محصولات این برند باکیفیت دارای گارانتی ۲۴ ماهه آژند سرویس است. آژند سرویس نماینده انحصاری محصولات پاناسونیک در ایران بوده و محصولات زلموند را در ایران عرضه کرده است. همچنین ماشین اصلاح زلموند مدل CL33 دارای گواهینامه های بین المللی متعددی مانند CE ،UL ،PSE ،RoHS IPX8 است، هر چند گواهینامه IPX8 را باید مهم ترین نشان کیفیت این دستگاه دانست که بر اساس آن می توان این ماشین اصلاح را تا ارتفاع یک و نیم متری در آب فرو برد.

ماشین اصلاح زلموند؛ موتور پرقدرت ژاپنی مابوچی، تیغه استیل ضد زنگ سوئدی و کاملاً ضد آب

قیمت

یکی دیگر از فاکتورهایی که هنگام خرید ماشین اصلاح باید به آن توجه کرد قیمت محصول است. به طور کلی محصولات باکیفیت قیمت بالاتری دارند و این اصل در مورد ماشین های اصلاح نیز صدق می کند. قیمت ماشین اصلاح زلموند مدل در وبسایت زلموند ۱,۶۲۴,۰۰۰ تومان تعیین شده است که با توجه به کیفیت بالای محصول، موتور ژاپنی مابوچی، تیغه استیل ضد زنگ سوئدی و گارانتی ۲۴ ماهه آژند سرویس عددی بسیار منطقی و مقرون به صرفه به نظر می رسد. اگر چه قیمت ماشین اصلاح های برخی برندهای چینی و کمتر شناخته شده از این رقم پایین تر است اما برای مقایسه باید بدانید که قیمت ماشین اصلاح های برندهای معتبری مانند فیلیپس و رمینگتون بسیار بالاتر است. برای مثال، قیمت ست ماشین اصلاح فیلیپس مدل MG7715 تا ۲,۱۰۰,۰۰۰ تومان و قیمت ست ماشین اصلاح سر و صورت رمینگتون PG6030 نیز بیش از ۱۳ میلیون تعیین شده است. به یاد داشته باشید که ماشین اصلاح زلموند دارای گارانتی ۲۴ ماهه آژند سرویس نیز هست.

ماشین اصلاح تایوانی زلموند مدل CL33 تنها یکی از محصولات برند زلموند به نمایندگی آژند سرویس در ایران است. در مطلبی دیگر، موزن گوش و بینی زلموند مدل TR61 را بررسی کرده ایم که یکی دیگر از محصولات باکیفیت این برند به شمار می آید. برای دیدن دیگر محصولات باکیفیت زلموند مانند انواع تلویزیون های هوشمند زلموند و سشوار ایتالیایی زلموند به وبسایت این شرکت مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: موزن گوش و بینی زلموند مدل TR61؛ موتور ژاپنی، تیغه‌ی ضد زنگ و قابل شستشو

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۶ نظر

ورود

 • امیر دی ۲۱, ۱۴۰۰

  سلام
  برای اصلاح صورت با نمره ۰۰۰ و خط ریش خوب نیست؟

  • حسین علی پناهی دی ۲۱, ۱۴۰۰

   سلام این ماشین اصلاح مخصوص سر و صورت هست اما برای تخصصی اصلاح صورت یک محصول دیگه هم دارن که در روزهای آینده معرفی خواهد شد

 • نیما دی ۲۲, ۱۴۰۰

  هیچگونه از استاندارد های یک ماشین اصلاح نیمه حرفه ی هم نداره این ماشین فقط فقط کاربرد کوتاه کردن مو سر کودکان و بعضی بزرگسالان که مدل خیلی ساده میزنن

 • آیدین دی ۲۲, ۱۴۰۰

  شرکتی به نام زلموند وجود خارجی نداره . در اصل محصولاتی با نام زلموند و دیگر نامهای ناشناخته سفارشات تاجرهای ایرانی در چین هستن که هر نام و برندی رو میتونی ازشون بخوای و اونها هم نه نمیگن ! حتی چند وقت پیش دوستم از ایران مدل یه تلویزیون سامسونگ رو برام فرستاد که براش مادربورد تهیه کنم و براش بفرستم . جالب اینجا بود که همچی مدلی اصلا تو لیست تولیدات سامسونگ وجود نداشت و محصول یک تلویزیون فیک با نام سامسونگ بود . متاسفانه بازار ایران پره ازین جنسهای نامرغوب و فیک چینی با اسامی مختلف و حتی ذکر کشور سازنده غیر از چین !

  • لطفی بهمن ۴, ۱۴۰۰

   روز شما بخیر جناب آیدین
   برند زلموند، حدود یکسال هست فعالیت خودش رو در بخش تلویزیون شروع کرده، محصولات آرایشی برقی ما تازه به گروه محصولات اضافه شدن، و می تونید با حضورتون در سایت http://www.zelmond.com و آیدی اینستاگرام zelmond.life همراهمون باشید.
   بابت ذکر کشور سازنده، اگر محصول برای چین باشه قطعا اطلاع رسانی صحیح انجام میشه، ما نماینده رسمی برند پاناسونیک در ایران هستیم، و یکسری از آرایشی های برقی برند پاناسونیک هم برای چین هست که روی جعبه محصول و خود محصول این موضوع ذکر میشه حتما.
   و این محصول با خیال جمع ساخت تایوان هست.

 • ناصر دی ۲۸, ۱۴۰۰

  سلام، ممنون ازتوضیحات کاملتون، ??