کارشناس دانمارکی: به لطف سویه امیکرون، ۲ ماه دیگر همه‌گیری کرونا پایان می‌پذیرد

کارشناس دانمارکی: به لطف سویه امیکرون، ۲ ماه دیگر همه‌گیری کرونا پایان می‌پذیرد

به گفته ی یک کارشناس دانمارکی احتمال این می رود که سویه امیکرون به پایان همه گیری کرونا کمک کند و تا دو ماه دیگر به زندگی عادی بازگردیم.

به گزارش Mirror، تایرا گروو کراوز، اپیدمیولوژیست ارشد انستیتو دولتی Serum انتظار دارد که افزایش موارد ابتلا به جدیدترین سویه ویروس کرونا، تا اواخر ژانویه به اوج برسد. وی می گوید یک پژوهش نشان داده که خطر بستری شدن افراد به سبب سویه امیکرون نصف سویه دلتا است.

او می گوید که همین مسئله باعث می شود مقامات دانمارک امید داشته باشند که با بالا رفتن ایمنی در مقابل بیماری، این همه گیری تا چند ماه آینده پایان بپذیرد.

تایرا گروو کراوز

خانم کراوز درباره ی مدت زمانی که سویه امیکرون بر زندگی مردم دانمارک تاثیر خواهد گذاشت، می گوید: «فکر می کنم تا ۲ ماه آینده این سویه را اینجا داشته باشیم و بعد امیدوارم شاهد فروکش کردنش و بازگشت مردم به زندگی عادی باشیم.»

دکتر تدروس ادهانوم قبریسوس، دبیر کل سازمان جهانی بهداشت، در پیام تبریک سال نو ۲۰۲۲ عنوان کرد که «اطمینان دارد» امسال سالی خواهد بود که همه گیری به پایان برسد اما درباره ی «ناسیونالیسم تنگ نظرانه و احتکار واکسن» هشدار داد. دکتر تدروس می گوید که نابرابری در توزیع واکسن «شرایط ایده آلی برای ظهور سویه امیکرون به وجود آورده است.»

وی می گوید: «هر چقدر این نابرابری ادامه پیدا کند، خطر تکامل این ویروس به اشکالی که توانایی پیش بینی یا جلوگیری شان را نداشته باشیم، بیشتر می شود.» دکتر تدروس می گوید مبارزه با نابرابری کلید پایان دادن به این کابوس جهانی و بازگرداندن زندگی به حالت عادی است.

سویه امیکرون

او در بیانیه ای گفت: «اگر به این نابرابری پایان دهیم به این همه گیری پایان خواهیم داد. از طریق همکاری جهانی برای سرعت بخشی به توسعه، تولید و دسترسی عادلانه به روش های جدید تشخیصی، درمانی و واکسن کووید ۱۹ که شامل کوواکس، سازمان جهانی بهداشت و شرکای کاری مان می شود داریم تلاش می کنیم ساخت واکسن، کیت آزمایش و نیز درمان را برای افرادی که در سراسر جهان بدان ها نیاز دارند قابل دسترسی کنیم. همزمان با ورود به سومین سال همه گیری من مطمئن هستم امسال سالی است که به آن پایان خواهیم داد، اما تنها در صورتی که با همکاری هم این کار را بکنیم.»

بیشتر بخوانید:

تفاوت‌ علائم سویه اومیکرون با سرماخوردگی، آنفلوانزا و سایر سویه‌ها

۵ مورد از علائم اومیکرون که به علائم سرماخوردگی شباهت دارند

چرا مدت ها طول می کشد تا بفهمیم سویه اومیکرون کرونا چقدر خطرناک است؟

سازمان جهانی بهداشت: اُمیکرون تقصیر کشورهای ثروتمند است

سازنده واکسن آسترازنکا می‌گوید با توجه به سویه امیکرون، همه‌گیری بعدی شاید مرگبارتر باشد

منبع: Mirror
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود