دختری با طولانی ترین اسم جهان؛ اسمی که بیش از ۱۰۰۰ حرف دارد!

دختری با طولانی ترین اسم جهان؛ اسمی که بیش از ۱۰۰۰ حرف دارد!

ساندرا ویلیامز اهل تگزاس می گوید که می خواسته از این که اسم بچه اش منحصر به فرد است اطمینان حاصل کند. اما عوض این که بر روی ترکیب عجیب و غریب حروف تکیه کند، به این نتیجه رسیده که بهتر است بر روی طول اسم تمرکز و طولانی ترین اسم جهان را برای دخترش ثبت کند.

به گزارش Sun، زمانی که دخترشان در ۱۲ سپتامبر ۱۹۸۴ به دنیا آمد، ساندرا و همسرش نام او را برای ثبت رسمی در شناسنامه Rhoshandiatellyneshiaunneveshenk Koyaanisquatsiuth Williams ارائه داده بودند. اما ۳ هفته بعد به این نتیجه رسیدند که این اسم به اندازه کافی طولانی نیست و به همین خاطر باز هم به این اسم اضافه کردند.

حدود ۱۳ سال بعد، جِیمی (او را دوست و آشنا به این اسم صدا می زنند) و مادرش در برنامه ی اپرا وینفری شرکت و حضار را شوکه کردند. ساندرا در آن برنامه به اپرا گفت: «باید کاری می کردم و یک رکورد گینس را می شکستم. باید مطمئن می شدم که اسم دخترم خاص است. نمی خواستم اسمش شبیه اسم فرد دیگری باشد. اسمش باید متفاوت می بود و من باید می رفتم توی کتاب رکوردهای گینس.»

ساندرا برای رسیدن به شکل نهایی اسم دخترش ۶ ماه وقت گذاشته و اسم، ترکیبی است از نام فیلم ها، ماشین ها و برخی بستگان. اما شخصی که از همه بیشتر دچار چالش بوده خود جِیمی بوده است. او باید اسم خودش را که ۱۷۰ بار طولانی تر از یک اسم معمولی است از سنین پایین حفظ می کرده است.

طولانی ترین اسم جهان

مادرش می گوید که جِیمی برای خاطر سپردن اسمش آن را روی نوار، ضبط و بعد بارها برای خودش پخش می کرده است. اما در آن برنامه در سال ۱۹۹۷، جِیمی ۱۲ ساله می گوید که اسم عجیب و غریبش را و شهرتی را که برایش به همراه داشته، دوست دارد.

اسم کوچک جِیمی به طور کامل این است:

این قضیه آن قدر سر و صدا به پا کرد که منجر به تغییر قانون در تگزاس شد بدین معنی که از آن پس اسم بچه ها می بایست در قسمت «نام» فرم شناسنامه جا می گرفت. بر طبق رکوردهای جهانی گینس، طولانی ترین اسم جهان تا پیش از آن متعلق به هوبرت بلین بود که در سال ۱۹۹۷ درگذشت. نام وی که در سال ۱۹۱۴ ثبت شده بود ۷۴۷ حرف داشت.

طولانی ترین اسم جهان

اما این روزها والدین خلاقیت های بسیاری را در زمینه انتخاب اسم از خود به خرج می دهند! اکتبر سال پیش، در اخبار آمده بود که خانواده ای بلژیکی نام ۱۱ فرزندشان را تنها با استفاده از حروف A، E، L و X گذاشته بودند.

بیشتر بخوانید:

نامگذاری عجیب و غریب نوزادان در میان والدین خارجی؛ از «شاه کُش» تا «کوکایین»

منبع: The Sun
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

  • سیلن دی ۱۹, ۱۴۰۰

    یا خدااااااااا

  • دل سوز مردم مرداد ۲۰, ۱۴۰۱

    از این دیوانه تر هم آیا روی کره زمین داریم. تو کاری کن که وجود دخترت خاص باشد نه اسمش کودن عجب مادر هایی پیدا میشوند