توضیحات محمدرضا زائری درباره استوری جنجالی اخیرش + ویدئو

توضیحات محمدرضا زائری درباره استوری جنجالی اخیرش + ویدئو

صحبت های محمدرضا زائری ، روحانی مشهور، درباره ی رفتار برخی افراد با روحانیت جنجال برانگیز شده است.

چند روز قبل زائری با انتشار یک استوری اینستاگرامی درباره ی برخی بی احترامی ها به روحانیت خبرساز شد. او از تجربه های شخصی ناخوشایندش گفت و درباره ی معنایی که در پس این اتفاقات وجود دارد هشدار داد.

او همین متن را یک بار دیگر نیز در قالب پست منتشر کرد.

او یک روز بعد در پست دیگری نوشت از او خواسته شده کسانی که به او بی احترامی کردند را معرفی کند تا با آن ها برخورد شود اما او نه تنها شکایتی از این افراد ندارد بلکه دعاگو و آرزومند سعادت شان نیز هست و هدف او از مطرح کردن تجربیات خود صرفاً هشدار درباره ی علت اصلی این اتفاقات بوده است.

صحبت های محمدرضا زائری اما جنجال برانگیز شد و این موضوع تا جایی پیش رفت که او حالا با انتشار ویدئویی در اینستاگرامش به ارائه ی توضیحاتی در این خصوص پرداخته است.

زائری در کپشن این پست اظهارات قبلی خود را به صحبت هایی درون خانوادگی از سر نگرانی و با هدف رفع کاستی ها تشبیه و تأکید کرده هرگز اجازه ی سوء استفاده از آن ها را به مزدوران اجنبی فرصت طلب نمی دهد.

محمدرضا زائری چندی قبل نیز با پست اینستاگرامی خود درباره ی تماس گلشیفته فراهانی با سردار سلیمانی خبرساز شده بود. او در این پست از قول یکی از دوستان خود نقل کرده بود که پیش از شهادت سردار سلیمانی یک بار این بازیگر مشهور از طریق شخصی با سردار تماس گرفته بود و بسیار به ایشان اظهار ارادت و احترام کرده و شجاعت وی را ستوده بود. سردار نیز گرچه از این تماس متعجب بود اما در پاسخ ضمن تشکر با زبانی محترمانه و مهربانانه او را به توجه به مصالح کشور و جایگاه جمهوری اسلامی در جهان و صف آرایی دشمن در مقابل ایران و اسلام توصیه کرده بود.

اینستاگرام به خاطر انتشار این پست، حساب کاربری محمدرضا زائری را مسدود کرد و در نهایت پس از چند روز، با حذف پست مربوطه، صفحه ی او دوباره فعال شد.

محمدرضا زائری متولد ۱۳۴۹ در کرمان، روحانی و مدرس دانشگاه، به اظهارنظرهای جنجالی اش شهره است.

او در حوزه علمیه تحصیلات خود را تا سطح خارج پیش برد و دارای دکترای علوم ادیان از دانشگاه قدیس یوسف بیروت است. زائری کارشناسی فقه و مبانی حقوق اسلامی از مدرسه عالی شهید مطهری، کارشناسی ارشد فلسفه و حکمت اسلامی از دانشگاه آزاد اسلامی و کارشناسی ارشد روابط اسلام و مسیحیت از دانشگاه قدیس یوسف بیروت دارد.

به گفته ی خودش در کلاس‌های درس سینمای بهرام بیضایی در باغ فردوس حاضر می‌شده و با بسیاری از هنرپیشه‌های نامی و عوامل سینما همدرس بوده‌است.

زائری سابقه ی تأسیس و مدیریت نشریات مختلفی را دارد که برخی از آن ها به دلیل پرداختن به مسائل حاشیه ساز، به تعطیلی کشیدند. او در حال حاضر مدیر انتشارات خیمه است که ماهنامه خیمه را منتشر می کند.

زائری در سال ۸۸ مصاحبه ای حضوری با سید حسن نصرالله داشت که این مصاحبه همراه با یادداشت هایی در کتابی به نام «نصرالله» به چاپ رسید.

او تاکنون دو بار در جمع داوران جایزه ادبی جلال آل احمد قرار گرفته است.

وی همچنین در نوروز ۹۷ نخستین مسابقه تلویزیونی مشترک بین ایران و لبنان را با همکاری سعید ابوطالب به روی آنتن برد.

زائری به گفته ی خودش از مشوقان و مشاوران کمال تبریزی برای ساخت مارمولک بوده و همچنان از این فیلم دفاع می‌کند.

محمدرضا زائری در دو کتاب خود با نام‌های «حجاب با حجاب» و «حجاب بی‌حجاب» نظرات خود پیرامون حجاب را منتشر کرده‌است. او با گشت ارشاد و برخوردهای اجباری با بی‌حجابی مخالف است و آنها را روش‌هایی ناکارآمد می‌داند.

زائری در جریان دادگاه متهمان حادثه بازداشتگاه کهریزک علیه سعید مرتضوی مصاحبه کرد و فرجام این دادگاه را ناخوشایند پیش‌بینی کرد.

۲ نظر

ورود

  • صابر دی ۱۹, ۱۴۰۰

    نه آقای زائری، دیگه این صحبتها درون خانوادگی نیست! اگر منظورت از خانواده افراد وابسته به نظام هست چرا ولی اگر مردم ایران مورد نظرته بهتره بدونی که خیلی وقته که بسیاری از ما مردم راهمون رو از شماها جدا کردیم و دیگه هیچ امیدی به اصلاح شماها نداریم. حتی دیگه شماها رو هم ملیت با خودمون هم نمی دونیم. برای ما افراد وابسته به نظام همونقدر ایرانی هستند که دشمنانی که سالهاست مارو ازشون می ترسونید و بدبختیهامون رو گردن اونها می اندازید.

  • شراب ناب دی ۱۹, ۱۴۰۰

    بنوش. بنوش نونش جونت.