بازگشت شکوهمند ماهسون پس از ۱۶ سال دوری از صحنه با آلبوم جدید «خوش اومدی»

بازگشت شکوهمند ماهسون پس از ۱۶ سال دوری از صحنه با آلبوم جدید «خوش اومدی»

حسرت ۱۶ ساله مردم ترکیه به پایان رسید. ماهسون با آلبوم جدیدش از نو متولد شد، رکورد زد و پرشکوه و باابهت به دوران اوج خود بازگشت.

ویژه برنامه شب سال نوی شبکه Show TV ترکیه با حضور خواننده محبوب و پرطرفدار ترکیه، ماهسون قرمزی گل (Mahsun Kırmızıgül) 10 دی ماه پخش شد و ماهسون بعد از ۱۶ سال دوری از فضای صحنه و خوانندگی، از آلبوم جدیدش در حضور بینندگان تلویزیون رونمایی کرد.

بیوگرافی ماهسون خواننده مشهور ترکیه

ماهسون با برگزاری یک کنسرت تلویزیونی باشکوه در شب سال نو  طرفدارانش را هیجان زده کرد. او در مورد این که چرا کنسرت تلویزیونی را به کنسرت فضای باز یا سالن در حضور تماشاچیان ترجیح داده است گفت: «تنها سرگرمی خانوادگی برای کسانی که سالهاست مرا دوست دارند، آهنگ‌هایم را می‌دانند و مرا به این روزها رساندند هنوز تلویزیون است. می توانستم ابتدا آهنگ هایم را به پلتفرم های دیجیتال بدهم و در سال نو در هر مکانی به ارقام نجومی برسم. اما سال هاست جایم مشخص است.»

رکوردزنی آلبوم جدید ماهسون

آلبوم جدید ماهسون به نام خوش اومدی (Hoş Geldin) که بعد از ۱۶ سال سکوت این خواننده خوش صدا منتشر شد توانست رکورد فروش را بزند.

آلبوم ماهسون در لیست پرفروش ترین آلبومها در iTunes  قرار گرفت. این آلبوم در عرض چند ساعت در صدر جدول نشست و بیشتر آهنگهاش در یوتیوب در لیست ترندها بودند. آهنگ‌های این آلبوم در تمام کانالهای دیجیتال در ۷ روز از مرز ۲۰ میلیون بازدید گذشت.

خواننده دمت آکالین، در پست اینستاگرامی خود برای حمایت از دوست صمیمی اش، ماهسون، گفت: «یک هفته است که بی وقفه گوش می دهم… شاه تو را نمی توان به خاطر ۱۶ سالی که از ما گرفتی بخشید، اما آهنگ ها بسیار زیبا هستند…»

ماهسون هم پستی برای تشکر از دمت آلکالین که از روز اول با اشتراک گذاری از آهنگ هایش حمایت می کند به اشتراک گذاشت و گفت: «از شما برای به اشتراک گذاشتن آنچه از درونت می آید متشکرم. از بسیاری از افرادی که در این انجمن مشارکت داشته اند، که من را معلم من می نامند، که من را برادرم می نامند، که من را استاد من می نامند، تشکر می کنم.»

بیوگرافی ماهسون خواننده مشهور ترکیه

بیوگرافی ماهسون قرمزی گل

ماهسون قرمزی‌گل (Mahsun Kırmızıgül‎) خواننده، بازیگر و کارگردان کردتبار متولد شهر دیاربکر در ترکیه است. او در سال‌های اخیر بیشتر فعالیت‌های هنری خویش را در قالب سینما و تلویزیون به نمایش گذاشته‌است. فعالیت‌های هنری وی خوانندگی، نوازندگی، نویسندگی، کارگردانی و بازیگری است. از آلبوم‌های معروف او می‌توان عروس کوچک، گوش بده و زرد زرد را نام برد.

ماهسون با نام اصلی عبدالله بازنجیر در ۶ فروردین ۱۳۴۸ در روستای وزیرشهر دیاربکر ترکیه به دنیا آمد و سه برادر ناتنی از مادرش دارد.

آلبوم‌های ماهسون

 1. زخم دل (۱۹۸۴)
 2. به اندازه کافی (۱۹۸۵)
 3. طرد شدم (۱۹۸۶)
 4. طلائی من (۱۹۸۷)
 5. تقسیم نمی‌کنم (۱۹۸۸)
 6. شب‌های استانبول (۱۹۸۹)
 7. این زمانه (۱۹۹۰)
 8. نیلوفر (۱۹۹۱)
 9. میان غصه‌ها (۱۹۹۲)
 10. تو پادشاه عالم هستی (۱۹۹۳)
 11. از ۱۲ آماده خواهم شد (۱۹۹۴)
 12. از دیروز تا امروز (۱۹۹۵)
 13. خوشبخت باشی (۱۹۹۵)
 14. حقوق بشر (۱۹۹۵)
 15. همشهریم عاشقتم (۱۹۹۶)
 16. احساس دلتنگی (۱۹۹۷)
 17. مغلوب نشدم (۱۹۹۸)
 18. خسته شدم (۲۰۰۰)
 19. سرزمینم می‌گرید (۲۰۰۱)
 20. ترانه‌های صد ساله (۲۰۰۲)
 21. یک دسته گل سرخ (۲۰۰۳)
 22. زرد، زرد (۲۰۰۴)
 23. گوش کن (۲۰۰۶)

بیوگرافی ماهسون خواننده مشهور ترکیه

خانواده ماهسون

پدرم ماهسون چهار ازدواج داشت ، سه مورد موقت و یک ازدواج رسمی که مادر ماهسون نیز قربانی ازدواج موقت شد و پدرش پس از تولد او آنها را ترک کرد و سال ها حتی نه چهره او را می دید، نه زنگ می زد و نه از حال آنها باخبر بود.

مادر و برادر بزرگ او، محمود، برای گذران زندگی مجبور به کار در یک کوره آجرپزی بودند تا اینکه ماهسون هم از مقطع دبستان با شاگردی در مغازه غذاخوری مشغول به کار شد.

 ماهسون بعدا مدتی شاگرد یک رنگ کار بود. سپس در خیابان سیگار می فروخت و چندین بار به خاطر آن توسط پلیس بازداشت شد.

بیوگرافی ماهسون خواننده مشهور ترکیه

آغاز فعالیت در هنر موسیقی  با پسرخاله

 پسر خاله ماهسون، آیهان، خیلی خوب ساز می زد. او یکبار لرزان لرزان اولین شعری که یاد گرفته بود را جلوی او خواند و او را تحت تاثیر صدایش قرار داد. از آن روز آیهان مداوم روی ماهسون کار کرد تا اینکه اولین بار در مقطع راهنمایی روی سن خواند و از دبیرستان وارد هنرستان در رشته آواز شد.

ماهسون در سال ۱۹۸۳ ، وقتی ۱۴ ساله بود، شانس خود را در مسابقات آواز امتحان کرد اما موفق نشد. به همین دلیل با پسر خاله اش  به عنوان خواننده در عروسی ها می خواند.

بیوگرافی ماهسون خواننده ترکیه ای

 کشف استعداد ماهسون

 بعد از یکسال خوانندگی در عروسی ها، صدای او که توسط یک راننده خوش ذوق روی کاست ضبط شده بود اتفاقی به گوش یک تهیه کننده موسیقی رسید که از قضا مسافر آن اتوبوس بود.

 به این ترتیب مصطفی گونش ماهسون را به استانبول دعوت کرد و بعد از دو ماه اولین این خواننده جوان اولین آلبوم خود بنام «Buda Yeter» را در نوامبر ۱۹۸۴ منتشر کرد.

بیوگرافی ماهسون خواننده ترکیه ای

شهرت ماهسون از ۲۵ سالگی

 شهرت ماهسون از سال ۱۹۹۴ وقتی ۲۵ ساله بود با آلبوم نهم او بنام «از ۱۲ آماده خواهم شد» شروع شد که قطعه اول ان (ببیم منیم) به موفقیت عجیبی دست یافت.

 این آهنگ نه تنها در ترکیه بلکه در کشورهای عربی و همچنین ایران نیز بسیار معروف شد و برای موزیک ویدیو آن جایزه سال Kral Tv را گرفت.

زندگینامه ماهسون خواننده معروف ترکیه ای

روابط عاشقانه و ازدواج ماهسون

 ماهسون اولین بار در سال ۱۹۸۹ وقتی ۲۰ ساله بود با دختری بنام «گلگم» ازدواج کرد که نام پسرش را به یاد برادر بزرگ خود محمود گذاشت.

 این زندگی با اینکه به طلاق ختم شد و مسئولیت نگهداری پسرش را به همسرش واگذار کرد اما اغلب اوقات خود را با پسرش گذراند تا کمبودی احساس نکند.

 ماهسون قرمزی گل سال ۱۹۹۵ وقتی ۲۶ ساله بود با صدا سایان (خواننده) نامزد کرد اما این زندگی بعد از سه سال به جدایی ختم شد.

 او سپس سال ۱۹۹۸ با باده ایشچیل (بازیگر) وارد رابطه شد تا اینکه این زندگی هم بعد از ۷ سال در ۲۰۰۵ به جدایی رسید. سپس تا سال ۲۰۱۱ با مینه چانگل در رابطه بود.

زندگینامه ماهسون خواننده معروف ترکیه ای

 ازدواج دوم

 در نهایت ماهسون قرمزی گل سال ۲۰۱۵ با یک وکیل ترک تبار ساکن آمریکا بنام اجه بینای (Ece Binay)  ازدواج کرد که ثمره این زندگی تنها یک دختر بنام لاوین است.

از بازیگری تا کارگردانی

 ماهسون در سال ۱۹۸۷ در فیلم «زندگی حرام شد» به عنوان بازیگری جلوی دوربین رفت تا اینکه سال ۲۰۰۷ در قامت کارگردان و نویسنده فیلم «فرشته سپید» را ساخت.

فیلم ماهسون در فستیوال اسکار

 این خواننده در سال ۲۰۰۹ یک فیلم ضد جنگ بنام «خورشید را دیدم» کارگردانی کرد که نامزد جایزه اسکار فیلم غیر انگلیسی زبان بود که موفق به دریافت آن نشد.

 فیلمسازی ماهسون تا ۶۰ سالگی

 به گفته ماهسون در یکی از مصاحبه هایش، اگر به عنوان یک هنرمند فقط به خوانندگی ادامه می داد اکنون می توانست ده برابر آنچه از سینما درآورد را کسب کند.

 اما عشق سینما آنقدر بزرگ است که پول را به پس زمینه بیندازد. هدف او اینست که تا ۶۰ سالگی ۱۰ فیلم دیگر بسازد و سپس بازنشسته شود.

زندگینامه ماهسون خواننده معروف ترکیه ای

 ابراز همدردی با ایران

 ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ بعد از اعلام شیوع ویروس کرونا در ایران و مرگ و میر مردم ، ماهسون با انتشار متنی ابراز همدردی کرد ؛ او نوشت:

«ویروس کرونا دنیا را تهدید میکند و هر روز قربانى میگیرد ، در کشور همسایه ما ، تعدادى از ایرانیان فوت نموده اند که من از خداوند براى درگذشتگان رحمت الهى و براى خانواده هاى مرحومین صبر و بردبارى و همچنین براى بیماران شفاى عاجل مسئلت دارم.  لطفا براى سلامتى خود و خانواده گرامیتان و مقابله با ویروس کرونا دقت لازم را بعمل آورده و توصیه هاى بهداشتى را جدى بگیرید.»

 آهنگ مشهور « بلالیم » از ماهسون

 از دیگر آهنگ های مشهور ماهسون که در ایران یک دوره ای به عنوان زنگ موبایل هم بسیار وایرال شده بود قطعه بلالیم بود.

برای دانلود آهنگ‌های آلبوم جدید ماهسون به این لینک مراجعه کنید.

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

واکنش منفی ماهسون خواننده مشهور ترک به خبر حضورش در یک سریال ایرانی

کنسرت ابراهیم تاتلیس بعد از ۱۲ سال ؛ بازگشت به صحنه

ابراهیم تاتلیس در برنامه «ایبو شو» از ازدواج خود با گلچین کاراکایا خبر داد

بازگشت خواننده مشهور ترک؛ ماجرای ترور ابراهیم تاتلیس چه بود؟

نوید محمدزاده هم خواننده شد + ویدئو

ابراهیم تاتلیس: «من عاشق ایرانم» + ویدیو

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود