شهری در جنوبگان که اهالی‌اش برای زندگی در آنجا مجبورند آپاندیس‌شان را بردارند!

شهری در جنوبگان که اهالی‌اش برای زندگی در آنجا مجبورند آپاندیس‌شان را بردارند!

ویلا لاس استریاس (به معنی دهکده ستارگان) که یکی از دو محل مسکونی قاره جنوبگان پوشیده از یخ است، ممکن است به یک روستای دنج شباهت داشته باشد اما زمانی که متوجه بشوید برای زندگی در آن جا لازم است چه کاری انجام بدهید، ممکن است نظرتان تغییر کند.

به گزارش Sun، این شهر کوچک که در جزیره کینگ جورج واقع شده است، حداکثر ۱۰۰ نفر سکنه دارد که عمدتاً محقق و یا نظامی هستند.

شهری در جنوبگان که مردمش آپاندیس ندارند

اما ساکنان این شهر مکان برای این که بتوانند در آن زندگی کنند، باید آپاندیس شان توسط عمل جراحی برداشته شود. افرادی که قرارداد بلندمدت برای فعالیت در این منطقه دارند، حتی اگر یک خانواده بزرگ باشند باید به این کار تن بدهند.

این شهر کوچک متشکل شده از یک اداره ی پست، یک مدرسه ی کوچک، یک بانک و سایر مکان های ضروری. از آن جایی که نزدیک ترین بیمارستان، حدود ۱۰۰۰ کیلومتر با این مکان فاصله دارد، داشتن بیماری آپاندیسیت با توجه به بُعد مسافت و لزوم درمان فوری، بسیار خطرناک است. به همین خاطر از ساکنین خواسته می شود تا آپاندیس شان را عمل کرده و دربیاورند. همچنین به خاطر مراقبت های بهداشتی محدود، به بانوان توصیه می شود که از بارداری بپرهیزند.

شهری در جنوبگان که مردمش آپاندیس ندارند

این تنها از جان‌گذشتگی ای نیست که ساکنین باید به آن تن بدهند. در طول زمستان ساکنان ناحیه باید در خانه بمانند تا از خطر یخ زدگی در امان بمانند، چرا که درجه حرارت گاه به منفی ۷۷ درجه سلسیوس می رسد.

سرخیو کوبیوس، فرمانده شیلیایی نیروی هوایی محلی، می گوید در زمستان اخیر، مردم تا هفته ها نتوانستند خانه هایشان را ترک کنند. در تابستان درجه حرارت حداکثر به ۲ درجه سلسیوس می رسد. نگهداری از سگ نیز قدغن است چرا که ممکن است باعث انتشار بیماری به حیوانات وحشی بومی بشود.

شهری در جنوبگان که مردمش آپاندیس ندارند

با وجود محیط و شرایط آب و هوایی خشن، این شهر کوچک جاذبه های توریستی هم دارد؛ مثلاً پنگوئن هایش که بسیار جذاب و بامزه هستند. گردشگران همچنین می توانند به اسکی و اسنوموبیل سواری بپردازند. در این شهر اینترنت هم وجود دارد که البته تنها مختص ۳ رایانه مدرسه است.

بیشتر بخوانید:

۱۰ کشف علمی جدید که برای داشتن بدنی سالم باید از آن ها مطلع باشید

۶ بیماری ای که با بیماری های دیگری اشتباه گرفته می شوند

۱۳ چیزی که هرگز نباید درباره آن ها به پزشک خود دروغ بگویید

با انواع شکم درد و علل بروز آن ها آشنا شوید

۱۰ حقیقت علمی جالب که آگاهی از آن ها برای حفظ سلامتی ضروری است

منبع: The Sun
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود