جاسوسان زن چینی در قلب پارلمان انگلیس با حربه‌ی پول و روابط جنسی

جاسوسان زن چینی در قلب پارلمان انگلیس با حربه‌ی پول و روابط جنسی

سازمان اطلاعات داخلی انگلیس یا همان MI5 همزمان با متهم شدن کریستین لی برای اثرگذاری بر روی بری گاردینر نماینده حزب کارگر، به سیاستمداران هشدار داده است. به گزارش Sun، لی متهم است که «اهداهای مالی به سیاستمداران در حال کار یا جویای نام را تسهیل» و مبلغ ۶۷۵.۵۸۶ پوند را یا به دفتر آقای گاردینر و یا به حزب کارگر کمک کرده است.

ماموران MI5 هشدار داده اند که لی «از طرف حزب کمونیست چین به فعالیت های مداخله گرانه و ارتباط گرفتن با نمایندگان پارلمان و نهادهای سیاسی پرداخته است.»

جاسوسان زن چینی در قلب پارلمان انگلیس با حربه‌ی پول و روابط جنسی
کریستین لی

پروفسور آنتونی گلیز، استاد مرکز امنیت و مطالعات اطلاعاتی دانشگاه باکینگهام هشدار داده که پکن از پول و روابط جنسی برای اغوا کردن مقامات ناآگاه در غرب استفاده می کند.

او هشدار داد که حقایق افشا شده درباره ی لی زنگ خطری برای انگلیس است. وی می گوید که جاسوسان چینی ۲ چیز می خواهند: «اطلاعات و نفوذ» و برای به دست آوردن این دو از هر چیزی استفاده می کنند؛ از وعده ی پول گرفته تا سفرهای آنچنانی به چین و یا حتی جاسوسان زن یا همان پرستوهایی که با همخوابگی با سیاستمداران به خواسته شان می رسند.

جاسوسان زن چینی در قلب پارلمان انگلیس با حربه‌ی پول و روابط جنسی
بری گاردینر

از قدیم الایام ترس این وجود داشته که جاسوسان چینی در حال فعالیت برای اشاعه ی آرمان های کمونیسم و دزدی اسرار از بریتانیا باشند. و این تنها سیاستمداران نیستند که در خطرند، بلکه تجار، افراد دانشگاهی، کارمندان، روزنامه نگاران و کارآموزان همگی طعمه های خوبی هستند.

باورها چنین است که درست همانند فیلم های جاسوسی، پرستوهای چینی اغلب زنان جذابی هستند که در دانشگاه های برجسته تحصیل کرده اند و به انگلیسی تسلط کامل دارند. آن ها از شبکه های اجتماعی برای نزدیک شدن به طعمه شان استفاده می کنند.

جاسوسان زن چینی در قلب پارلمان انگلیس با حربه‌ی پول و روابط جنسی
کریستین لی و جرمی کوربین رهبر سابق حزب کارگر

مقامات امریکایی زنگ خطر را زمانی که روابط اریک سوآلول، نماینده کنگره و کریستین فنگ، جاسوس چینی افشا شد به صدا درآوردند.

کریستین فنگ
کریستین فنگ

گمان می رود خانم لی، علاوه بر آقای گاردینر، نماینده حزب کارگر، سیاستمداران سایر احزاب را نیز هدف قرار داده باشد. خانم لی پیش از این با جرمی کوربین و دیوید کامرون، نماینده پارلمان، نیز تماس داشته و حتی از ترزا می جایزه ی Points of Light را دریافت کرده است. تا کنون جرم هیچ یک از نماینده های پارلمان محرز نشده و تمرکز کندوکاوهای MI5 بر مقامات چینی و تلاش شان برای تخریب انگلیس است.

خانم لی دستگیر نشده اما تحت تفحص سرویس های امنیتی است.

بیشتر بخوانید:

ادعای عجیب یک میلیاردر مخالف دولت مبنی بر حضور هزاران جاسوس چینی در ایالات متحده

منبع: The Sun
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۳ نظر

ورود

 • قرارداد ۲۵ ساله دی ۲۷, ۱۴۰۰

  چین برده میکنه مردمو حالا ۲۵ ساله قراردادبستن ما رو بکنن برده چین
  برا خوابوندن صداها هم به مسعولین یه پرستو و پول میدن. حالا فهمیدین چرا طی این ۱۰ سال اکثر مسعولین میرن شنژن و اونورا عشق و حال؟

 • مهمان دی ۲۷, ۱۴۰۰

  حالا چرا پرستو؟ لاشخور اسم برازنده تریه برای این زنها!

 • . دی ۲۷, ۱۴۰۰

  کسی از سرویس اطلاعاتی ما هشداری شنیده؟
  یا فقط دنبال جاسوس های اسرائیلی و غربی هستند؟