خاطره حمید ماهی صفت از تقلید صدای آیت الله رفسنجانی در حضور خودش + ویدئو

خاطره حمید ماهی صفت از تقلید صدای آیت الله رفسنجانی در حضور خودش + ویدئو

حمید ماهی صفت ، کمدین مشهور، می گوید یک بار صدای مرحوم آیت الله رفسنجانی را در حضور خود ایشان تقلید کرده بود.

ماهی صفت مهمان قسمت جدید برنامه اینترنتی شباهنگی بود که حامد آهنگی اجرای آن را برعهده دارد.

در جایی از این گفتگو بحث تقلید صدای چهره های سیاسی ایران توسط حمید ماهی صفت به میان می آید و آهنگی از او می پرسد که آیا تا به حال پیش آمده به خاطر این تقلیدها مشکلی پیدا کند که ماهی صفت در پاسخ می گوید تا به حال مشکلی نداشته و خاطره ی جالبی از تقلید صدای آیت الله رفسنجانی در حضور خود ایشان نقل می کند.

ماهی صفت می گوید معروف ترین چهره سیاسی که تا به حال تقلید صدای او را انجام داده مرحوم آیت الله رفسنجانی بوده که ایشان خود هم از این موضوع مطلع بودند.

به گفته ی ماهی صفت، او یک بار هم به دفتر آیت الله رفسنجانی رفته بود تا از او به خاطر تقلید صدایش حلالیت بطلبد. اما ماهی صفت هنگام ورود شیطنت می کند و با همان صدا و لحن آیت الله رفسنجانی می گوید: «سلام علیکم» که ایشان هم در پاسخ می گویند: «و رحمه الله»!

وقتی ماهی صفت از مرحوم آیت الله رفسنجانی طلب حلالیت می کنند ایشان می گویند که اگر صرفاً برای شاد کردن مردم بوده او را حلال می کنند.

حمید ماهی صفت متولد ۱۳۳۸ در شیراز است و دیپلم ریاضی دارد.

از ماهی صفت گاهی با نام مستر بین ایرانی یاد می شود و او را اولین استندآپ کمدین بعد از انقلاب می دانند.

ماهی صفت از دوران نوجوانی و در اردوهای پیشاهنگی فعایت هنری خود را در زمینه ی لطیفه و تقلید صدا آغاز کرد. با وقوع انقلاب این فعالیت ها برای مدتی متوقف شد اما در سال ۶۰ به صورت غیررسمی و در سال ۷۶ به صورت رسمی به عنوان پیشه ادامه پیدا کرد.

او خود در مصاحبه ای در اینباره گفته: «آخرین نفری که قبل از من در پشت میکروفن می ایستاد و برای مردم لطیفه می گفت سید کریم بود که سال ۵۷ از ایران خارج شد و این فضا تا سال ۷۵ خالی بود که من پیدا شدم و به کار خود را به عنوان اولین هنرمند کمدی ایستاده ایران آغاز کردم. از سال ۷۵ خنداندن مردم تبدیل به شغل من شده است. قبل از آن یا حتی از قبل از انقلاب اخلاقم به گونه ای بود که همیشه باید در جشن ها و مراسم های دوستان و اقوام حاضر می بودم. تا اینکه سال ۷۵ جرقه اولیه ی کارم زده شد و چون آن زمان تازه چند سال از جنگ تحمیلی گذشته بود و جامعه نیاز مبرمی به چنین اتفاقی داشت، خدا را شکر کار من هم گرفت. جالب است که بدانید من نویسنده برنامه، کارگردان و عوامل پشت صحنه ندارم.»

بیوگرافی حمید ماهی صفت و تقلید صدای مرحوم رفسنجانی

حمید ماهی صفت سفیر خنده ایران به اغلب کشورهای جهان بوده و لبخند بر روی لب میلیون‌ ها ایرانی در سراسر جهان نشانده‌ است.

ماهی صفت درباره ی ماجرای قطع انگشت شستش گفته است: «شست انگشت دست چپ من در سن ۸ سالگی به خاطر گیر کردن در زنجیر موتورسیکلت پدرم قطع شد اما همه فکر می کنند این ماجرا بر اثر اصابت ترکش ناشی از حمله ی دشمن در جبهه بوده و چون من در جنگ بوده ام حالا هیچ کس با من کاری ندارد.»

به گفته ی ماهی صفت، او رکورددار گینس هم هست. او در اینباره گفته: «در سال ۲۰۱۱ و هم در سال ۲۰۱۳ کسی در جهان نبوده که به اندازه من کتاب آموزش نماز را به مردم کادو بدهد و این موضوعی بود که در کتاب گینس هم ثبت شد.»

بیوگرافی حمید ماهی صفت و تقلید صدای مرحوم رفسنجانی

زمانی شایعه شده بود ماهی صفت از راه دستمزدهای هنگفتی که برای اجرای برنامه می گیرد میلیاردر شده است. او در پاسخ به این ادعا گفته است: «این یک شایعه است که درباره ی من می گویند و به نظرم به خاطر نوع محاسباتی است که برخی از دوستان می کنند. به عنوان نمونه وقتی واسطه ها در یک روزی که من برنامه دارم و وقتی هم برای اجرای برنامه دیگر ندارم می آیند مبالغی را به عنوان دستمزد خواستار می شوند که رقم های هنگفتی است. حالا همین رقم را در ۳۶۵ روز سال اگر ضرب کنید خواهید دید که ماهی صفت در این شرایط تبدیل به یک مرد میلیاردر می شود در حالی که رقم دستمزد من رقم ثابتی است و من همیشه از این رقم برای عقد قرارداد استفاده می کنم.»

یک نظر

ورود

  • مرتضی دی ۲۹, ۱۴۰۰

    یه لحظه فکر کردم هاشمی زنده شده ‌.