واکنش حسین فریدون به ماجرای اتهاماتش در پرونده شرکت کروز

واکنش حسین فریدون به ماجرای اتهاماتش در پرونده شرکت کروز

در اولین جلسه ی دادگاه رسیدگی به پرونده ی شرکت کروز ، استفاده ی حسین فریدون، برادر حسن روحانی، از حساب های مسعود احمدی زاده جهت دریافت رشوه و حق حساب از رسول دانیال زاده تایید شد. دادگاه رسیدگی به پرونده ی شرکت کروز دیروز، ۲ بهمن، در شعبه ۴ ویژه مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی و به صورت علنی برگزار شد.

حسین فریدون در واکنش به اتهامات مطرح شده علیه خودش در پرونده شرکت کروز گفته است :

اینجانب هیچگونه آشنایی و ارتباطی با شرکت قطعه‌سازی کروز نداشته و آن را نمی‌شناسم. بنابراین ادعای دریافت مبلغی توسط اینجانب از مدیران شرکت مذکور بابت انتخابات مجلس، کاملاً بی‌اساس و بدین وسیله تکذیب می‌شود. جای تأسف است که این روزها که اینجانب دوران محکومیت خویش را در زندان می‌گذرانم گروه‌ها و جریاناتی در جهت خدشه‌دار کردن چهره‌ام و عقده‌گشایی از انتشار هیچ دروغی فروگذار نمی‌کنند.

متهم های اول و دوم پرونده، احمد توچایی دارای تابعیت ایرانی-امریکایی و محمد علی پورفطرتی دارای تابعیت ایرانی-کانادایی هستند که اتهام آن ها قاچاق سازمان یافته قطعات خودرو به مبلغ ۳۳ هزار میلیارد تومان و گران فروشی قطعات خودرو به میزان ۲۰۰ میلیون دلار است.

نماینده دادستان در مورد حسین فریدون گفت: «حسب گزارش معاونت حقوقی سازمان اطلاعات سپاه حد فاصل تاریخ ۱۰/‏۰۹/‏۹۴ تا ۱۷/‏۱۰/‏۹۴ مجموعاً مبلغ ۱۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال طی ۳۸ تراکنش بانکی از حساب محمد علی پور فطرتی به حساب آقای مسعود احمدی زاده در بانک صادرات از مرتبطان حسین فریدون واریز شده است. استفاده حسین فریدون از حساب ‌های مسعود احمدی زاده جهت دریافت رشوه و حق حساب از رسول دانیال ‌زاده تأیید شده است و موجب محکومیت مسعود احمدی ‌زاده به اتهام فراهم کردن بزه ارتشاء از طریق در اختیار قراردادن حساب بانکی به حسین فریدون به ۱۵ سال حبس تعزیری شده است. پرونده وجوه دریافتی حسین فریدون و مسعود احمدی ‌زاده از شرکت کروز در شعبه بازپرسی در حال رسیدگی است. در حال حاضر مسعود احمدی زاده در خارج از کشور است.»

اتهامات حسین فریدون در ماجرای پرونده شرکت کروز

وی همچنین گفت: «در بازرسی از شرکت کروز مهرهای جعلی و اسناد رشوه کشف شده است.»

نماینده دادستان همچنین افزود: «طبق گزارش اطلاعات سپاه مبلغ ۶ میلیارد ریال در ۲ فقره، ۱۱ میلیارد ریال در یک فقره و یک فقره یک میلیارد ریال بابت انتخابات مجلس نهم توسط شرکت کروز انجام و به تأیید حمید کشاورز توچایی رسیده است. طبق ردیابی‌ ها مبالغ مذکور به منظور انتخابات به حسین فریدون و مرتبطان او پرداخت شده است.»

وی اضافه کرد: «ردیابی چک ‌های پرداختی شرکت کروز نشان می‌ دهد مبالغ، بعد از چند ماه به حساب مسعود احمدی زاده واریز شده است. طبق بررسی‌ ها مشخص شد وجوه واریزی به حساب مسعود احمدی زاده متعلق به حسین فریدون بوده و مسعود احمدی زاده به عنوان صندوق مالی حسین فریدون ایفای نقش می ‌کرده است.»

واکنش حسین فریدون به اتهامات شرکت کروز

ایشان ادامه داد: «با توجه به این که شرکت کروز یک شرکت خصوصی بوده است نشان می ‌دهد حمید کشاورز توچایی و پورفطرتی برای پیشبرد کار خود اقدام به پرداخت این مبالغ به مسعود احمدی ‌زاده می‌ کردند تا مسیرهای کاری آن‌ ها از طریق حسین فریدون هموار شود.»

در پایان، قاضی صلواتی ختم جلسه را اعلام کرد و گفت که زمان برگزاری جلسه بعدی متعاقباً اعلام می شود.

بیشتر بخوانید:

دیدار با سلطان فولاد ایران؛ رفیق اکبر طبری و حسین فریدون

نوبت «حسین فریدون» شد: محکومیت برادر رئیس‌جمهور به ۵ سال زندان و عودت رشوه ۳۱ میلیاردی

دیجیاتو
۲ نظر

ورود

 • مسعود بهمن ۳, ۱۴۰۰

  قابل توجه اونهایی که خودشون رو پاره می کنند که بگن وضع الان ما مربوط به دوران نیمچه اصلاح طلبهایی مثل روحانی هست. اگر چشمهاتون کور نبود می دیدین که بدنه اصولگرای نظام چطور با دستگیری برادر روحانی در آستانه دوره دوم ریاست جمهوریش اون یک چسه آزادی عملی هم که در دور اول داشت ازش گرفت و تبدیلش کرد به یک عروسک خیمه شب بازی. البته نه اینکه بخوام بگم روحانی و اطرافیانش یا مثلا اصلاح طلبها فاسد نیستند. فقط خواستم ببینید که چطور بدنه اصولگرا حتی در این حد هم تحمل شراکت با یک گروه دیگه در چپاول مملکت رو نداره. حداقل اگر مملکت چند حزبی بود باز کورسوی امیدی وجود داشت که این گروههای فاسد به خاطر رقابت با هم کمی هم برای بهبود وضع مردم تلاش کنند.

  • ناشناس بهمن ۳, ۱۴۰۰

   و یه سری که فکر میکنن اصلاح طلبها اصلا کار خلاف نمیکنن.
   گرین کارتهای برجامی. ۱۶۰ میلیارد دلار پول نقد.
   گذرنامه های جزیره کوومور
   و غیره