کریستیانو رونالدو ثروتمندتر است یا لیونل مسی؟ کدام یک دستمزد بیشتری می گیرد؟

کریستیانو رونالدو ثروتمندتر است یا لیونل مسی؟ کدام یک دستمزد بیشتری می گیرد؟

منچستر یونایتد در تبدیل کردن کریستیانو رونالدو به دریافت کننده بالاترین دستمزد در این باشگاه نداشت، پس از آنکه ستاره پرتغالی بار دیگر به اولد ترافورد بازگشت. بازگشت رونالدو به باشگاه شیاطین سرخ بیش از ۱۲ سال پس از آن اتفاق افتاد که او تئاتر رویاها را ترک کرده و به یک سوپراستار در دنیای فوتبال تبدیل شد. اما حتی در سن ۳۶ سالگی نیز قدرت تجاری رونالدو، حتی به تنهایی در عرصه فوتبال، نیز نشانی از کاهش در خود نمی بیند. شاید شما نیز از خود پرسیده باشید که کریستیانو رونالدو در منچستریونایتد چقدر دستمزد هفتگی می گیرد؟ یا کدام بازیکن منچستر یونایتد بالاترین دستمزد را می گیرد؟

کریستیانو رونالدو ثروتمندتر است یا لیونل مسی؟ کدام یک از باشگاه های کنونی شان دستمزد بیشتری دریافت می کنند؟

گزارش های اولیه پس از عقد قرارداد کریستیانو رونالدو با منچستر یونایتد حاکی از آن بود که ملی پوش پرتغالی برای بازگشت به اولد ترافورد پذیرفته دستمزدش نسبت به آنچه در یوونتوس دریافت می کرده را کاهش دهد اما شاید باورکردنی نباشد که دستمزد کنونی رونالدو در منچستر چیزی کم از دستمزد سنگین او در تورین ندارد. منچستر یونایتد با کریستیانو رونالدو قراردادی دو ساله بسته که امکان تمدید به مدت یک سال دیگر را نیز دارد و هر هفته نیز مبلغی حدود ۵۰۰,۰۰۰ پوند به او دستمزد می دهد. این دستمزد بی سابقه، رونالدو را از این لحاظ بالاتر از داوید دخه آ قرار می دهد که پیش از این بالاترین دستمزد را در باشگاه منچستر یونایتد دریافت می کرد. بعد از این دو، پل پوگبا، برونو فرناندز و مارکوس رشفورد بالاترین دستمزدهای هفتگی را در میان بازیکنان تیم شیاطین سرخ دریافت می کنند.

بدین ترتیب یک بازیکن ۳۶ ساله دستمزدی بیش از همبازی های خود و به احتمال فراوان هر بازیکن دیگری در لیگ برتر انگلیس دریافت می کند. برای درک بهتر این رقم باید بدانید که باشگاه لیورپول با درخواست محمد صلاح برای افزایش دستمزدش به هفته ای حدود ۴۰۰,۰۰۰ پوند برای تمدید قرارداد مخالفت کرده است در حالی که صلاح یکی از سه نامزد اصلی بهترین بازیکن سال فیفا بوده و در حال حاضر بهترین، محبوب ترین و کارآمدترین بازیکن تیمش به شمار می آید و از همه مهم تر اینکه بسیار جوان تر از ستاره پرتغالی است. خورخه مندز در روزهای آخر مهلت ثبت نقل و انتقالات بسیار فعال بوده و در نهایت دستمزد ۲ میلیون پوندی ماهانه و ۲۶ میلیون پوندی سالانه برای رونالدو را تثبیت کرد.

کریستیانو رونالدو ثروتمندتر است یا لیونل مسی؟ کدام یک از باشگاه های کنونی شان دستمزد بیشتری دریافت می کنند؟

در یوونتوس نیز رونالدو تقریباً همین دستمزد (کمی بیشتر) را دریافت می کرد اما قرارداد او با یوونتوس سه ساله و پیش از شیوع کرونا بود و همین موضوع بر خاص بودن بیش از پیش قرارداد کنونی او با منچستر یونایتد می افزاید. اما خرید چنین ستاره ای علیرغم دستمزد بالایش سودهایی نیز برای باشگاه دارد. در کمی بیشتر از یک هفته پس از خرید دوباره رونالدو، یونایتد رقمی معادل ۱۳ میلیون پوند کمیسیون از یک فروش ۱۸۷ میلیون پوندی کسب کرد. این رقم تقریباً معادل رقمی است که برای خرید رونالدو به یوونتوس پرداخت کردند و بدون شک تنها در زمینه فروش پیراهن او می توانند درآمد بیشتری نیز کسب کنند. آن ها پس از بازگشت رونالدو، و با موافقت ادینسون کاوانی، پیراهن شماره هفت را بار دیگر به ستاره پرتغالی دادند و کاوانی شماره ۲۱ را انتخاب کرد.

به خدمت گرفتن رونالدو باعث می شود که احتمال بستن قراردادهای بیشتر و بزرگ تر با شرکای تجاری و اسپانسرها برای تیم شهر منچستر بالاتر نیز برود. در میان شرکای ورزشی رونالدو می توان به نایکی، ساعت Tag Heue، محصولات مراقبت مو هربلایف و کلیر و البته برند شخصی او CR7 اشاره کرد که حتی شامل سرمایه گذاری در زمینه هتلداری و خط تولید لباس نیز می شود. در واقع خرید رونالدو بخشی از برنامه تابستانی شیاطین سرخ نبود اما قدرت تجاری و مالی شان باعث شد بتوانند چنین خریدی را انجام دهند، به ویژه پس از آنکه در مجموع ۱۱۵ میلیون پوند برای به خدمت گرفتن جیدون سانچو و رافائل واران هزینه کرده بودند. سوال دیگری که می خواهیم بپرسیم این است که کریستیانو رونالدو ثروتمندتر است یا لیونل مسی؟

کریستیانو رونالدو ثروتمندتر است یا لیونل مسی؟ کدام یک از باشگاه های کنونی شان دستمزد بیشتری دریافت می کنند؟

شاید شواهد و قرائن نشان دهد که رونالدو ثروت بیشتری دارد اما در عمل اینطور نیست! بر اساس آمار مجله فوربس، رونالدو دوازدهمین ورزشکار ثروتمند جهان در سال ۲۰۲۱ بوده و لیونل مسی تنها فوتبالیستی است که ثروت بیشتری نسبت به کاپیتان تیم ملی پرتغال دارد. ثروت خالص مسی ۵۱۷ میلیون یورو محاسبه شده در حالی که رونالدو حدود ۴۳۰ میلیون یورو ثروت دارد. مسی قراردادی دو ساله با تیم پاری سن ژرمن بسته و برای هر سال بیش از ۳۰ میلیون یورو دستمزد دریافت می کند.

بیشتر بخوانید:

مراسم بهترین های سال ۲۰۲۱ فیفا؛ لیونل مسی و کریستیانو رونالدو به چه کسانی رأی دادند؟

درگیری پیامکی کریستیانو رونالدو و آنتونیو کاسانو بر سر تمجید او از لیونل مسی

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • gafat اردیبهشت ۴, ۱۴۰۲

    چقدر آدم خندش میگیره چقدر مفت تیتر میزنین آخه چرا به شعور مردم توهین میکنین این رقم ثروتی که واسه کریس زدی رو خو فقط تیم عربی النصر بهش داد.