دکتر سوگل مشایخی ، مهمان دیشب خندوانه کیست؟

دکتر سوگل مشایخی ، مهمان دیشب خندوانه کیست؟

سوگل مشایخی دیشب برای دومین بار مهمان برنامه خندوانه بود. او بار قبل در شهریور ۹۶ مهمان این برنامه تلویزیونی شده بود. اما دکتر سوگل مشایخی کیست و چه سوابقی در کارنامه دارد؟

سوگل مشایخی متولد ۴ شهریور ۱۳۵۷ در تهران است. او در سال ۱۳۸۱ در مقطع کارشناسی زبان و ادبیات فارسی فارغ التحصیل شد. او بعدتر به جامعه شناسی روی آورد و در سال ۱۳۹۰ در مقطع کارشناسی ارشد رشته علوم اجتماعی گرایش جامعه شناسی فارغ التحصیل شد. وی دکتری خود را نیز در جامعه شناسی فرهنگی در سال ۹۴ تکمیل کرد.

دکتر سوگل مشایخی علاوه بر ادبیات و جامعه شناسی، به خوشنویسی هم علاقه دارد و علاوه داشتن بر مدرک سطح ممتاز از محضر اساتید بزرگ این رشته نظیر استاد علامحسین امیرخانی بهره برده است.

سوگل مشایخی مهمان خندوانه کیست؟

وی حدود چهارده سال است که دوره های حافظ شناسی و مولوی شناسی برگزار می کند و به گفته خودش عاشق شعر و ادبیات است. او می گوید: «از دیدگاه برخی از افراد در زندگی نیازی به شعر نیست اما به نظر من شعر یک جعبه پر از جواهرات است که در زندگی کمک زیادی به ما می کند و مفاهیمی که در مثنوی وجود دارد در هیچ جا نمی توانیم پیدا کنیم.»

سوگل مشایخی در خانواده بچه اول است و دو خواهر و یک برادر دارد و پدرش، محمد مهدی مشایخی، نویسنده و دارای ۲۲ جلد کتاب تالیفی بوده است.

سوگل مشایخی مهمان خندوانه کیست؟

او از نقش پررنگ پدرش در زندگی خود می گوید: «ما در زندگی هرچه داریم مدیون پدرم و تربیت درست او هستیم. پدر من بیش از هر چیز به آموزش قرآن تاکید داشت و می گفت قبل از آموزش چیزهای دیگر باید قرآن را بیاموزید و برای یافتن استعداد ما را به کلاس های مختلف می فرستاد و هرکس در هر زمینه ای که استعداد داشت آن هنر را پیگیری می کرد. متاسفانه والدین در حال حاضر فرزندان شان را به ربات هایی تبدیل کرده اند که بدون هیچ حسی فقط به کلاس می روند.»

دکتر سوگل مشایخی از سال ۸۷ تا کنون به عنوان مشاور امور فرهنگی اجتماعی شورای عالی انجمن خوشنویسان فعالیت داشته است. او علاوه بر این عضو مجمع سفیران صلح سازمان ملل در تهران نیز هست.

سوگل مشایخی مهمان خندوانه کیست؟

وی که خودش هم اشعار بسیاری سروده می گوید که مصرعی از اشعار مولانا را همواره سرلوحه کارها و زندگی خود قرار داده و این مصرع همه جا کاربرد دارد: «گر تو با بد بد کنی پس فرق چیست».

بیشتر بخوانید:

کنایه جناب خان به لباس های عجیب و غریب نوید محمدزاده + ویدئو

زینب موسوی ملقب به امپراطور کوزکو ؛ کمدین اینستاگرامی که مسدود شدن صفحه‌اش خبرساز شد

بدون نظر

ورود