روایت کامران تفتی از زندگی سخت گذشته‌اش: شب‌ها دور میدان آزادی می‌خوابیدم! + ویدئو

روایت کامران تفتی از زندگی سخت گذشته‌اش: شب‌ها دور میدان آزادی می‌خوابیدم! + ویدئو

کامران تفتی ، بازیگر مشهور، از زندگی سخت خود پیش از تبدیل شدن به بازیگری مشهور گفت.

کامران تفتی مهمان قسمت جدید برنامه خندوانه بود. در بخشی از این برنامه رامبد جوان، مجری از تفتی پرسید که آیا روزهای سختی هم در زندگی خود داشته و بی پولی را تجربه کرده است، که او در پاسخ گفت: «خیلی زیاد. تا حدی که زمانی شب ها مجبور بودم دور میدان آزادی بخوابم. آن وقت ها با خودم می گفتم یک روز به جایی می رسم که این میدان را به خاطر من می بندند و این اتفاق ۱۳ سال بعد واقعاً رخ داد.»

او در ادامه گفت: «آن زمان ۲۴ سالم بود. خانه ی من بیرون از تهران بود ولی برای بازی سر کاری رفته بودم که سرویس های آن تنها تا میدان آزادی می رفت و سرویسی برای بیرون از تهران نداشت. از طرفی دیگر، یک شغل ساختگی برای خودم دست و پا کرده بودم که صبح های زود باید انجامش می دادم. من یک روغن دان قدیمی داشتم و با آن صبح ها از میدان آزادی تا تئاتر شهر به کرکره ی مغازه ها روغن می زدم و در ازایش پول می گرفتم. تراکت هم پخش می کردم و با کارهایی مثل این ها کسب درآمد می کردم تا بالاخره به شرایط دلخواهم در حرفه ام برسم. همه کار می کنند و کار کردن اصلاً عار نیست.»

تفتی تأکید کرد که برای تعریف از خود این ها را نمی گوید و منظور او مسیری است که برای رسیدن به موفقیت طی می شود.

او درباره ی محقق شدن آرزویی که در جوانی در میدان آزادی کرده بود، گفت: «این اتفاق افتاد و ۱۳ سال بعد من به مراسمی در میدان آزادی دعوت شدم که تنها مهمان هنرپیشه اش من بودم. این اتفاق جز به واسطه ی عزت و محبت خداوند و اجازه ی مردم نبوده. آن روز از جایی که ماشینم را پارک کردم تا رسیدن به میدان ۷ بادیگارد مرا همراهی کردند.»

تفتی در انتها گفت: «معتقدم فاصله ی میان خواستن و رسیدن تنها در قلب ما اتفاق می افتد و وقتی خداوند می گوید من از روح خودم در شما دمیدم پس کار غیر ممکنی برای انسان وجود ندارد.»

کامران تفتی متولد سال ۵۸ در تهران است.

پدر او اردشیر تفتی از کارکنان نیروی هوایی ارتش بوده اما سابقه ی بازیگری در سینما و تلویزیون را دارد.

کامران تفتی فارغ التحصیل رشته ی بازیگری تئاتر در مقطع لیسانس است.

فعالیت خود را از بازیگری در تئاتر آغاز کرد.

در سال ۷۳ زمانی که ۱۸ سال داشت با بازی در سریال «ولایت عشق» به کارگردانی مهدی فخیم زاده فعالیت بازیگری خود را رسماً آغاز کرد و در سال ۸۷ با بازی در فیلم «به هدف شلیک کن» به کارگردانی محمد کثیرایی وارد سینما شد.

در سال ۸۰ به همراه پدرش اردشیر تفتی در سریال «خواب و بیدار» ساخته ی مهدی فخیم زاده نقش آفرینی کرد که این تجربه او را به چهره ی شناخته شده تری بدل ساخت.

روایت کامران تفتی از زندگی سخت گذشته اش
کامران تفتی و پدرش اردشیر تفتی در سریال خواب و بیدار

از آن زمان در فیلم ها و سریال های زیادی نقش آفرینی کرده که از مشهورترین آن ها می توان به سریال های خواب و بیدار، زیر هشت، تبریز در مه، دیوار، برادر جان و بچه مهندس و فیلم های سینمایی مرگ کسب و کار من است، پایان نامه و ماهورا اشاره کرد.

تفتی شبکه نمایش خانگی را هم با مسابقه های «رالی ایرانی» و «شب های مافیا» تجربه کرده است.

او سابقه ی مجری گری هم دارد و در چند برنامه ی تلویزیونی به عنوان مجری حضور داشته است.

روایت کامران تفتی از زندگی سخت گذشته اش

در حوزه ی موسیقی هم دستی بر آتش دارد و علاوه بر نواختن چند ساز به انتشار یک آلبوم موسیقی به نام «عکس زمستونی تهران» و چندین تک آهنگ پرداخته‌ است.

در سال ۹۴ ماهنامه «تبار» را راه اندازی کرد که در حوزه ی فرهنگ و هنر، ورزش و موضوعات اجتماعی فعالیت دارد. تفتی صاحب امتیاز و آیدا مصباحی سردبیر این ماهنامه است.

تفتی در سال ۹۶ در برنامه «حالا خورشید» رضا رشیدپور از ازدواج خود خبر داد اما تاکنون عکسی از همسر وی منتشر نشده است.

کامران تفتی نسبت خود با عمار تفتی، دیگر بازیگر مشهور را رد کرده است.

 

بیشتر بخوانید:

صحبت های تکان دهنده آرمان درویش درباره کودکی سخت و فقیرانه اش + ویدئو

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود