درمان بی خوابی ؛ با این تکنیک نظامی در عرض ۲ دقیقه خواب‌تان می‌برد!

درمان بی خوابی ؛ با این تکنیک نظامی در عرض ۲ دقیقه خواب‌تان می‌برد!

همه عاشق خواب هستند. تلاش برای به خواب رفتن یکی از آزاردهنده ترین چیزهای زندگی است. تقریباً نیمی از بزرگسالان در ایالات متحده از علائم بی خوابی نظیر تقلا برای به خواب فرو رفتن و یا بیدار ماندن رنج می برند.

با توجه به این داده ها هیچ عجیب نیست که ویدیویی در شبکه اجتماعی تیک تاک که روش به خواب رفتن در ۲ دقیقه را آموزش می دهد پربازدید شده باشد. جاستین آگوستین، هفته ی قبل این ویدیو را در حسابش بارگذاری کرد و از آن وقت تا حالا ۶.۵ میلیون بازدید داشته است.

در این ویدیو، آگوستین این تکنیک را که به ارتش منتسب است، به نمایش می گذارد. اولین قدم بعد از دراز کشیدن این است که پیشانی و سپس صورت را شل و آرام کنید. در حالی که روی تنفس خود تمرکز کرده اید، در ادامه، شانه ها، بازوها و سینه را شل می کنید. بعد پایین تر می روید و در نهایت ران، ساق پا و بعد زانو و مچ پا را رها می کنید.

همزمان که این کار را انجام می دهید باید منظره ای را نیز در ذهن خود تصور کنید؛ مثلا نشستن در یک قایق پارویی که روی دریاچه ای آرام غوطه ور است و یا دراز کشیدن روی یک ننو در اتاقی کاملاً تاریک. اگر افکار ناخواسته وارد مغزتان شدند، به مدت ۱۰ ثانیه جمله ی «فکر نکن» را تکرار کنید.

تکنیک نظامی برای خوابیدن در دو دقیقه

از قرار معلوم این تکنیک برای کمک به خلبانان جنگنده درست شده تا آن ها بتوانند سریع به خواب رفته و اعصاب و واکنش های غیر ارادی شان را بهبود ببخشند. اولین ارجاع به این تکنیک را می توان در کتاب «آرامیدن و برنده شدن: عملکرد فوق العاده در هر کاری که انجام می دهید» اثر باد وینتر یافت.

دکتر شوشیل پاتیل از مرکز خواب جانز هاپکینز افراد را به داشتن یک روال همیشگی قبل از خواب تشویق می کند. برخی مولفه های یک روال قبل از خواب شامل این موارد می شوند: تمرین فیزیکی ۴ تا ۵ ساعت قبل از خواب، هر شب سر ساعتی خاص به رختخواب رفتن و سر یک ساعت خاص از خواب برخاستن.

دکتر پاتیل می گوید برای داشتن خواب خوب بهتر است از این کارها دوری کنید: چرت زدن در طول روز، نوشیدن الکل و مصرف کافئین بعد از ساعت ۱۲ شب.

بیشتر بخوانید:

چرا هرگز نباید بیشتر از ۳۰ دقیقه چرت بزنیم؟

چرا به خوابیدن نیاز داریم و دلیل خواب دیدن چیست؟

تکنیک های شکست بی خوابی؛ چطور در عرض ۱۰، ۶۰ و ۱۲۰ ثانیه به خواب برویم؟

منبع: Fox News
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • Who بهمن ۱۴, ۱۴۰۰

    یا پَتو رو بکشین رو سرتون ^^