مرگ پسربچه ۵ ساله مراکشی گرفتار در چاه ۳۰ متری علیرغم عملیات نجات گسترده + ویدیو

مرگ پسربچه ۵ ساله مراکشی گرفتار در چاه ۳۰ متری علیرغم عملیات نجات گسترده + ویدیو

امدادگران مراکشی در روز جمعه کمی به نجات پسر بچه ی ۵ ساله که ۴ روز است ته یک چاه عمیق گیر افتاده نزدیک تر شدند و در نهایت او را نجات دادند اما بلافاصله پس از نجات این کودک بود که مرگ او اعلام شد. این عملیات نجات را ملاحظاتی از قبیل استحکام زمین و ترس از نشست آن کند کرده بود.

به گزارش دیلی میل، پسربچه که رایان نام داشت سه شنبه شب درون چاه ۳۲ متری در روستای عقران در شهر شفشاون مراکش سقوط کرده بود. گروه جستجو در ابتدا با استفاده از ۵ بولدوزر به صورت عمودی حفره هایی را به عمق ۳۱ متر حفر کرد. سپس در روز جمعه با کمک مهندسان توپوگرافی و با حفر یک کانال افقی تلاش کردند پسر را نجات دهند.

تیم امداد در ابتدا با استفاده از یک طناب، اکسیژن و آب برای رایان فراهم کرد اما به دلیل قطر کم حفره قادر به رساندن آن به پسربچه نبود. نیروهای پزشکی و متخصصان عملیات احیا در صحنه حاضر شدند تا بلافاصله بعد از بیرون آوردن پسرک به او رسیدگی کنند. یک بالگرد نیز در حالت آماده باش قرار داشت تا فوراً او را به نزدیک ترین مرکز درمانی منتقل کند.

عملیات نجات

مردم مراکش در شبکه های اجتماعی با هشتگ #SaveRyan برای نجات این پسر ۵ ساله ابراز امیدواری کردند. عملیات نجات وارد روز چهارم خود شده بود و مردم مراکش با نگرانی تلاش مقامات و آتش نشانان را برای حفر چاهی موازی با چاهی که رایان در آن گیر افتاده، نظاره می کردند. مقامات مراکشی می گفتند که به مراحل پایانی عملیات نزدیک شده اند اما از این بیم داشتند که پیش از رسیدن به رایان، چاه نشست کند.

به گفته ی یکی از اعضای عملیات نجات همین طور که چاه پایین و پایین تر می رود، قطرش کاهش می یابد و به کمتر از ۴۵ سانتیمتر می رسد و همین باعث می شود امدادگران نتوانند از چاه پایین بروند و پسرک را با خود بالا بیاورند و به همین خاطر ایده ی حفر چاهی موازی با آن مطرح شد.

عملیات نجات پسر مراکشی

یکی از رسانه های محلی عنوان داشت که در روز پنجشنبه بالاخره امدادگران توانستند آب و اکسیژن را از طریق لوله به رایان برسانند که در تصاویر ویدیویی نیز مشخص است.

مصطفی بایتاس، سخنگوی دولت در روز سوم عملیات نجات گفته بود که افراد بسیاری در نزدیکی محل چاه و عملیات گرد هم آمده اند و همین عملیات نجات را دشوارتر کرده است. او از مردم درخواست کرده بود که صحنه را ترک کنند و اجازه بدهند که امدادگران با تمرکز بیشتری کارشان را انجام دهند.

کودک مراکشی
پدر و مادر رایان ۵ ساله

تیم عملیات نجات بعد از بیش از ۴ روز تلاش بی وقفه سرانجام رایان را از چاه بیرون آورد اما دیگر کار از کار گذشته و او فوت کرده بود. مقامات مراکشی نیز مرگ این کودک ۵ ساله را که ذهن و دل میلیون ها نفر از داخل و خارج کشورش را با خود همراه کرده بود، تایید کردند.

بیشتر بخوانید:

ماجرای محمد طاها پسر ۸ ساله شیرازی که با فداکاری جان چند کودک را نجات داد

عملیات نجات کوهنوردان از زیر بهمن در ارتفاعات تهران + ویدئو

غارنورد انگلیسی که ۵۰ ساعت زیر زمین محبوس بود، سرانجام نجات پیدا کرد

منبع: Dailymail
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود