روایت جواد عزتی از فراز و نشیب های زندگی اش؛ از مسافرکشی تا بازیگری + ویدئو

روایت جواد عزتی از فراز و نشیب های زندگی اش؛ از مسافرکشی تا بازیگری + ویدئو

جواد عزتی در مصاحبه ی جدیدی از فراز و نشیب های زندگی شخصی و فعالیت بازیگری خود گفت.

عزتی که این روزها با فیلم جدیدش به نام «مرد بازنده» به کارگردانی محمدحسین مهدویان در جشنواره فیلم فجر حضور یافته، به همین بهانه گفتگویی با خسرو نقیبی، فیلمنامه نویس و منتقد سینما در تاک‌شوی اینترنتی «مولن روژ» داشته است.

در بخشی از این گفتگو خسرو نقیبی از جواد عزتی علت کم کار شدنش در سینما در سال های اخیر را جویا شد.

به گفته ی عزتی او ۲۵ ماه از سینما دور بود. جواد عزتی بعد از فیلم «شنای پروانه» ی محمد کارت که کار ساخت آن دو ماه پیش از جشنواره فجر سال ۹۸ به پایان رسید، دیگر در هیچ فیلمی بازی نکرد، تا سال ۱۴۰۰ که بالاخره جلوی دوربین فیلم سینمایی «مرد بازنده» ساخته ی محمدحسین مهدویان رفت. البته او در این فاصله، در سریال «زخم کاری» مهدویان نقش آفرینی کرد اما فعالیت سینمایی نداشت.

عزتی گفت او گهگاه از کار خود فاصله می گیرد تا نگاهی به عملکرد خود بیاندازد و کیفیت آن را بررسی کند.

او در اینجا به ذکر خاطره ی جالبی از پدر خود پرداخت و گفت پدرش با آنکه خود سیگاری نبود اما همیشه تأکید داشت برای انجام کارهای بنّایی خانه حتماً از بنّایی استفاده کنند که سیگاری باشد چون معتقد بود چنین بنّایی بعد از چیدن هر ردیف آجر یک سیگار روشن می کند و در این فاصله دیواری که چیده را ورانداز می کند تا از کج نبودن آن مطمئن شود.

بیوگرافی جواد عزتی از زبان خودش

جواد عزتی همچنین درباره ی سابقه ی فعالیت بازیگری خود گفت که در ۱۸ سالگی یک جایزه از جشنواره تئاتر فجر دریافت کرد. او در آن سال ها یک گروه تئاتر با دوستان خود تشکیل داده بود و در تئاترهای صحنه ای، خیابانی و کودک نقش آفرینی می کرد.

وقتی نقیبی از عزتی پرسید که آیا تجربه ی شغلی غیر مرتبط با بازیگری را هم دارد، در پاسخ گفت بسیار زیاد، از کارت پخش کنی و مسافرکشی گرفته تا راه انداختن بوتیک و ساندویچ فروشی.

عزتی گفت زمانی مسافرکشی می کرد که دیگر بازیگر شناخته شده ای بود و برای اینکه او را نشناسند، سعی می کرد با شال و کلاه چهره ی خود را بپوشاند.

او گفت این کار را صرفاً به دلیل مشکل مالی انجام نمی داد، بلکه از انجام کار برای داشتن درآمد روزانه لذت می برد و هنوز هم این شکل درآمدزایی را دوست دارد.

عزتی همچنین گفت هدف او از راه انداختن مغازه توسعه ی آن نبود، بلکه به آن به چشم راهی موقت برای درآمدزایی نگاه می کرد.

او درباره ی تجربه ی کار کردنش به عنوان کارت پخش کن گفت پدرش با دنیای سینما و تئاتر آشنا نبود و فکر می کرد بازیگری درآمدزا نیست به همین دلیل عزتی صبح های زود قبل از رفتن سر تمرین تئاتر، به کارت پخش کردن می پرداخت و شب ها پول آن را به عنوان درآمد خود به پدرش نشان می داد تا خیال او را آسوده کند.

بیوگرافی جواد عزتی از زبان خودش

جواد عزتی در بخش دیگری از مصاحبه ی خود گفت فکر می کند اگر از همان ابتدای فعالیتش اعتماد به نفس و توانایی نه گفتن داشت اتفاقات دیگری برایش رقم می خورد و زودتر به موفقیت می رسید.

او همچنین درباره ی کارنامه ی بازیگری خود گفت از اغلب کارهایش راضی است و از تعداد بسیار کمی از آن ها احساس پشیمانی می کند.

عزتی گفت خود هم سریال «دردسرهای عظیم» را دوست دارد و هنوز به سکانس های خود در آن می خندد.

او همچنین در پاسخ به سؤال نقیبی که اگر نقش «بابا اتی» در سریال «قهوه تلخ» مهران مدیری حالا به او پیشنهاد می شد باز هم حاضر به بازی آن بود، گفت بله و «قهوه تلخ» را از کارهای مورد علاقه ی خود عنوان کرد.

عزتی گفت اگر نقشی را دوست داشته باشد آن را بازی می کند و اجازه نمی دهد ترس از واکنش منفی رسانه ها او را از این کار بازدارد.

در ادامه می توانید خلاصه ای از مصاحبه ی جواد عزتی در برنامه مولن روژ را مشاهده کنید.

 

بیشتر بخوانید:

لحظه در آغوش کشیدن جواد عزتی و مه لقا باقری در جشن حافظ + ویدئو

نقش‌آفرینی جالب جواد عزتی ۱۷ سال‌ پیش در سریال «من یک مستاجرم» + ویدئو

مقایسه جالب بازی جواد عزتی و شان پن در یک سکانس + ویدئو

روایت جواد عزتی و هانیه توسلی از سانسورهای سریال زخم کاری

با مالک در سریال زخم کاری آشنا شوید؛ بیوگرافی جواد عزتی

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود