حلیمه سعیدی بازیگر سریال‌های طنز درگذشت + ویدیو

حلیمه سعیدی بازیگر سریال‌های طنز درگذشت + ویدیو

حلیمه سعیدی، بازیگر تلویزیون و سینما که او را بیشتر با ایفای نقش های طنز در سریال های رضا عطاران می شناختند، دیروز، جمعه ۲۲ بهمن ماه، بر اثر سرطان مری در ۸۷ سالگی درگذشت.

امیر غفارمنش، بازیگر سینما و تلویزیون، که در سریال طنز «خوش نشین ها» نقش پسر حلیمه سعیدی را بازی می کرد، این خبر را دیروز تایید کرد و گفت: «علت اصلی فوت ایشان کهولت سن بود. چند وقتی بود مریض بودند. من می‌ بردمشان سر صحنه، یکی، دو پلان می ‌گرفت اما این اواخر وقتی زنگ می‌ زدم می‌ گفت دیگر برای بازی کردن جان ندارم و با پسرش هم حرف می زدم گفتند حالش خوب نیست که متاسفانه امروز فوت کردند.»

حلیمه سعیدی

غفارمنش پس از فوت حلیمه سعیدی در صفحه اینستاگرامش نوشت: «مادرم روحت شاد. مادر با نمک و قند و عسلم. خیلی باحال بودی. بازیگر نبودی، کمدین نبودی ولی ذاتت نمک داشت و غریزه ‌ات بازیگر بود. یه ایران باهات خندید و الان همه یادت می ‌کنند و برات دعای خیر.‌ روحت شاد مادرم.»

بازی حلیمه سعیدی در نقش خاله قزی در سریال «خوش نشین ها» آن قدر گل کرد که لقب «خاله قزی» برایش ماندگار شد و کم کم تکیه کلام های وی همچون «ریلکس ریلکس ریلکس تر»، «یِستردی»، «شما جیب ما رو نزن، خوشگلی پیشکشت!»، «می خوای بری اینترنت؟» و… در بین مردم محبوبیت پیدا کرد.

جلال لشکری، فرزند وی گفت: «هنوز زمان خاکسپاری مشخص نیست و بنا بر خواسته خودشان در قطعه هنرمندان خاک نخواهند شد.»

حلیمه سعیدی

حلیمه سعیدی مادر شهید رضا لشکری از شهدای ۸ سال دفاع مقدس بود. رئیس سازمان صدا و سیما نیز در پیامی درگذشت وی را تسلیت گفت:

«باسمه تعالی

امروز جامعه هنری کشور، مادری را از دست داد که بزرگ ترین هنر وی پرورش فرزندی برومند بود که با نثار خون پاکش به سهم خود، از هویت، باور، امنیت و استقلال کشورمان پاسداری کرد.

درگذشت هنرمند محترمه حاجیه خانم حلیمه سعیدی را تسلیت می گویم و خاطره حضور صمیمی اش در آثار تلویزیونی را گرامی می داریم.»

حلیمه سعیدی و علی صادقی

مشهورترین فیلم ها و سریال هایی که حلیمه سعیدی در آن ها به ایفای نقش پرداخته عبارتند از: «خوش نشین ها»، «ترش و شیرین»، «متهم گریخت»، «راه در رو»، «زن بابا»، «اخراجی ها ۳»، «طلا و مس» و…

سعیدی متولد ۱۳۱۳ در شهرستان ضیاآباد واقع در استان قزوین بود. روحش شاد و یادش گرامی.

بیشتر بخوانید:

بازیگر سریال «شب های برره» و «متهم گریخت» درگذشت

مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود