قانون سرباز قهرمان چیست و استقلال چگونه برای ماندن سیاوش یزدانی از آن بهره برد؟

قانون سرباز قهرمان چیست و استقلال چگونه برای ماندن سیاوش یزدانی از آن بهره برد؟

با سرباز شدن دو بازیکن استقلال و استفاده آن ها از قانون سرباز قهرمان ، بار دیگر بحث در مورد شرایط استفاده از قانون سرباز قهرمان داغ شده است. در ادامه می خواهیم در مورد قانون سرباز قهرمان و شرایط استفاده از آن صحبت کنیم.

قانون سرباز قهرمان چیست؟

قانون سرباز قهرمان مصوب ۱۳/۱۲/۱۳۷۶ است که در تاریخ ۳/۱۰/۱۳۹۱ اصلاحات و الحاقاتی در آن صورت گرفته است.

به موجب این قانون در زمان صلح کلیه ی ورزشکارانی که از طرف فدراسیون‌‌‌ های ورزشی به عضویت تیم‌‌ های ملی در می آیند، با درخواست وزارت ورزش و جوانان و هماهنگی ستاد کل نیرو‌‌های مسلح می ‌‌توانند خدمت سربازی خود را پس از طی دوره آموزشی در نیرو‌‌های مسلح جمهوری اسلامی، تحت نظر وزارت ورزش و جوانان در تیم‌‌‌ های ملی سپری نمایند‌.

چه کسانی مشمول این قانون می شوند؟

قهرمانان بازی های المپیک شامل نفرات اول تا سوم و قهرمانان اول و دوم مسابقات قهرمانی جهان و نفرات اول بازی های آسیایی در رشته‌ های ورزشی تحت پوشش کمیته بین ‌المللی المپیک و مقام اول تا سوم مسابقات جام جهانی فوتبال، بسکتبال و والیبال و نیز یکی از فرزندان قهرمانان پارالمپیک جهانی معاف از سربازی با معرفی وزارت ورزش و جوانان و موافقت ستاد کل نیروهای مسلح پس از طی دوره آموزشی در نیروهای مسلح، از انجام خدمت دوره ضرورت معاف می ‌شوند.

علاوه بر این ها، ورزشکاران ملی تا سن ۳۰ سالگی و ورزشکاران شاغل در لیگ های برتر تا ۲۸ سالگی می توانند خدمت خود را به تعویق بیندازند.

قانون سرباز قهرمان چیست و چه شرایطی دارد؟

استفاده استقلال از قانون سرباز قهرمان

بنا بر تصاویر منتشر شده از تاریخ اعزام سیاوش یزدانی و محمد حسین مرادمند، به دلیل مشمول بودن، این دو بازیکن مجوز حضور در بازی های این تیم را تنها تا تاریخ ۱ اسفند دارند. و این یعنی از امروز عملاً این دو بازیکن نمی توانند در تیم خود بازی کنند.

از چند ماه پیش، باشگاه فجرسپاسی یکی از باشگاه ‌هایی بود که سعی داشت با فرا رسیدن زمان اعزام به خدمت این دو بازیکن استقلال، آن ها را به ‌خدمت بگیرد و این دو بازیکن از اوایل اسفند ماه باید عازم خدمت سربازی می‌ شدند.

اما استقلالی ها به دنبال تمدید حضور این دو بازیکن در تیم شان هستند و در خصوص سیاوش یزدانی نامه‌ ای به وزارت ورزش ارسال کرده ‌اند تا با استفاده از قانون سرباز قهرمان فعلا از اعزام این بازیکن به خدمت جلوگیری کنند.

قانون سرباز قهرمان چیست و چه شرایطی دارد؟

با توجه به این که یزدانی در اردوهای اخیر تیم ملی حضور داشته و در بازی با امارات به میدان نیز رفت، مسئولان استقلال امیدواری زیادی برای حل مشکل خدمت یزدانی دارند. مرادمند به این خاطر که بازیکن ملی پوش محسوب نمی ‌شود، به دنبال معافیت کفالت است و مدارک وی به نظام وظیفه ارسال شده است.

بیشتر بخوانید:

مبلغ خرید خدمت سربازی اعلام شد

شرایط خرید خدمت سربازی برای مشمولان خارج و داخل کشور چگونه است؟

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود