یوتیوبر انگلیسی که به مدت ۷ دقیقه ثروتمندترین مرد جهان شد

یوتیوبر انگلیسی که به مدت ۷ دقیقه ثروتمندترین مرد جهان شد

مکس فاش، یوتیوبر اهل انگلیس مدعی است که به مدت ۷ دقیقه ثروتمندترین فرد جهان شده است. او ادعا می کند که ثروتش در آن چند دقیقه از از ثروت پولدارترین فرد جهان یعنی ایلان ماسک هم فراتر رفته است. فاش در ویدیویی ۹ دقیقه ای روشی را که به وسیله ی آن می تواند به این مهم دست یابد، تشریح می کند.

او می گوید برای این کار شرکتی با ۱۰ میلیارد سهام ثبت می کند و بعد هر سهم را به مبلغ ۵۰ پوند می فروشد. او می گوید: «با این حساب ارزش قانونی شرکت من ۵۰۰ میلیارد پوند خواهد بود.» او ادعا می کند که با ارزش خالص این چنینی «نزدیک ترین رقیبش، ایلان ماسک» را نابود می کند.

برای عملی کردن نقشه اش، مکس اول شرکتی جدید به نام Unlimited Money Ltd ثبت می کند. او توضیح می دهد که ثبت شرکت در انگلیس عاری از دردسر است و برای این کار به راحتی می توان از قابلیتی به نام «خانه شرکت» (Company’s house) استفاده و فرم درخواست را پر کرد.

ثروتمندترین مرد جهان

بعد از ثبت نام، مکس گواهی و سایر اسناد شرکتش را دریافت می کند. «حالا دیگر Unlimited Money Ltd رسماً یک شرکت است.» سپس مکس برای این که سهام شرکتش را بفروشد، کت و شلوار می پوشد و یک میز در پیاده رو می گذارد و سعی می کند سهمی را به رهگذران بفروشد.

بعد از نه شنیدن های مکرر نهایتا موفق می شود یک سهم را به مبلغ ۵۰ پوند به دختر جوانی بفروشد. او مدارک مربوط به فروش سهام را به همراه سایر مدارک مورد نیاز به مشاور ارزیابی می فرستد. دو هفته بعد از طریق پست نامه ای دریافت می کند. او جلوی دوربین، نامه را باز می کند و شروع به خواندنش می کند.

یوتیوبر انگلیسی ثروتمندترین مرد جهان

در نامه نوشته شده بود که ارزش تقریبی شرکت، با توجه به مدارک موجود ۵۰۰ میلیارد پوند است و بدین ترتیب او ثروتمندترین مرد جهان شده بود. اما در ادامه نامه آمده بود از آن جایی که شرکت، هیچ پولی برای اثبات این ارزیابی نداشت، توصیه ارزیاب ها این بود که شرکت هر چه سریع تر منحل شود وگر نه مکس متهم به کلاهبرداری خواهد شد.

مکس سهام دختر جوان را پس می گیرد و پولش را پس می دهد و شرکت را منحل می کند. از زمان باز کردن نامه تا صحبت با دختر جوان و انحلال شرکت ۷ دقیقه طول می کشد. مکس با خنده رو به دوربین می گوید که از این که ۷ دقیقه ثروتمندترین فرد جهان بوده، خوشحال است.

بیشتر بخوانید:

پردرآمدترین یوتیوبرهای سال ۲۰۲۱؛ MrBeast با ۵۴ میلیون دلار در صدر قرار گرفت

منبع: News18
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود