ناگفته های سوفیا جیراو ؛ اولین مدل مبتلا به سندروم داون در ویکتوریا سیکرت

ناگفته های سوفیا جیراو ؛ اولین مدل مبتلا به سندروم داون در ویکتوریا سیکرت

سوفیا جیراو (Sofía Jirau) اولین مدل ویکتوریا سیکرت شد که از سندروم داون رنج می برد. چند روز پیش بود که ویکتوریا سیکرت در کمپین جدیدش از یک مدل با ویژگی هایی متفاوت استفاده کرد و موجب واکنش مردم شد. در این کمپین جدید مدل های حرفه ای و تازه کار با خصوصیت های متمایزی به کار گرفته شده اند تا شعار ویکتوریا سیکرت را محقق کنند. کمپین متنوع جدید بخشی از تلاش دائمی ویکتوریا سیکرت برای بازنگری در تصویر محدود از استانداردهایی ست که در دهه های اخیر برای زنان تعریف شده است.

از میان مدل های این کمپین، سوفیا جیراو (Sofía Jirau) به دلیل داشتن نوعی بیماری که در نگاه عموم مردم محدودیت های بیشتری به همراه دارد، می درخشد. او که مبتلا به سندرم داون است از سال ۲۰۱۹ در حرفه مدلینگ مشغول به کار است. برند خودش را دارد و هدفش تشویق دیگران به تحقق رویاهای شان است.

رائول مارتینز، مدیر خلاقیت ویکتوریا سیکرت، معتقد است این طرح در راستای تکامل این برند، اتفاق خوبی ست و این کمپین بخش مهمی از استانداردهای جدید ویکتوریا سیکرت را رقم خواهد زد.

جیراو در کپشن پست اینستاگرامی‌ اش نوشت:« یک بار در مورد آن خواب دیدم و برای آن کار کردم – امروز، این رویا به حقیقت پیوست. در نهایت، می توانم راز بزرگ خود را به شما بگویم… من اولین  مدل ویکتوریا سیکرت مبتلا به سندرم داون هستم!»

او در این پست از ویکتوریا سیکرت تشکر کرد که او را یک مدل بدون محدودیت دیده و این فرصت را به او داده تا در رونمایی از کالکشن جدید همراه این برند باشد.

سوفیا جیراو (Sofía Jirau) اولین مدل ویکتوریا سیکرت مبتلا به سندرون داون

سوفیا جیراو (Sofía Jirau) اولین مدل ویکتوریا سیکرت مبتلا به سندرون داون

 «دوستت دارم»؛ برندی که جیراو صاحب آن است

جیراو در حال حاضر یک مدل ماهر است که در هفته مد نیویورک در سال ۲۰۲۰ شرکت کرده است، او همچنین یک کارآفرین است و یک فروشگاه مد آنلاین به نام Alavett را اداره می‌کند، نام این برند از یک عبارت محاوره‌ای در زبان پورتوریک می آید که به معنای «دوستت دارم»، است.

سوفیا به‌عنوان فردی مبتلا به سندروم داون که در این صنعت مدلینگ می‌کند، میگوید: از آن جایی که من خیلی تلاشگر هستم، به باشگاه ورزشی می روم و همچنین از نظر ذهنی هم قوی هستم، بنابراین احساس می کنم که می توانم هر کاری انجام دهم.

او می گوید: خوشحال و مفتخر است که بخشی از تغییرات ویکتوریا سیکرت است. او ادامه می دهد: امیدوارم با مثال من، سایر افراد مبتلا به سندرم داون بتوانند متوجه شوند که می توانند رویاپردازی کنند و اگر سخت تلاش کنند، می توانند به هر چیزی که در ذهنشان است دست پیدا کنند.

طبق صحبت های این مدل جوان پورتوریکویی، رویای شخصی او این است که با یکی از نمادهای مد یعنی جنیفر لوپز -ملاقات کند. 

مطالب مرتبط
۲ نظر

ورود

  • محمد انور اسفند ۵, ۱۴۰۰

    افرین بهشون حرکتشون عالیه دمشون گرم

  • امیدی اسفند ۱۰, ۱۴۰۰

    خیلی حرکت خوب و زیبایی بود امیدوارم دید مردم نسبت به افراد مبتلا به سندرم داون عوض بشه چون خیلی بد هست که بعضی افراد فکر میکنن این نوع افراد با این بیماری بد هستن یا کثیف خیلی خوبه که دارن تابو شکنی میشه 🙂