مایک تایسون : «مرگ مادرم یکی از بهترین اتفاقات زندگی من بوده است»

مایک تایسون : «مرگ مادرم یکی از بهترین اتفاقات زندگی من بوده است»

مایک تایسون (Mike Tyson) می گوید که مرگ مادرش یکی از بهترین اتفاقات زندگی اوست. لورنا تایسون، مادر این اسطوره بوکس، در سال ۱۹۸۲، سه سال قبل از اینکه پسرش یک بوکسور حرفه ای تبدیل شود، بر اثر سرطان درگذشت. مایک تایسون می‌گوید که مرگ مادرش در واقع تأثیر مثبت عجیبی روی او داشته است. این ورزش کار حرفه ای در آن زمان تنها ۱۶سال داشت.

تایسون ۵۵ ساله گفت: «می‌دانید، یکی از بهترین اتفاقاتی که برای من افتاد مرگ مادرم بود. چرا که او مرا مثل یک بچه لوس بار می‌آورد. هیچ راهی وجود نداشت که من  وارد کتک کاری های خیابانی شوم. [اگر او زنده می ماند] به هیچ وجه نمی توانستم یاد بگیرم که از خودم دفاع کنم.»

محله پر از خلاف ترانسویل که محل زندگی او در دوره جوانی بود، تایسون را برای بوکسور شدن آماده می‌کرد. او پدر بیولوژیک خود پایسل تایسون (Pycell Tyson) را نمی شناخت. پدرخوانده او جیم کرکپاتریک (Jimmy Kirkpatrick) بلافاصله پس از تولدش او را به فرزندخواندگی پذیرفت.

دوران کودکی مایک تایسون

او در نوجوانی خود را گرفتار وضعیت نابه سامان و عضویت در گروه های شروری که در محله اش زندگی میکردند، کرد و حسابی خودش را گرفتار ساخت.  توسط بچه های دیگر به خاطر صدای بلند و محکمش مورد توجه قرار میگرفت و در دعواهای بدی شرکت میکرد.

قبل از اینکه ۱۳ سال داشته باشد، حدود ۳۸ بار دستگیر شده و به یک خانه نوجوان ( کانون اصلاح تربیت) به نام مدرسه پسرانه تریسون فرستاده شد. تایسون قبلا درباره مادرش صحبت کرده بود. قهرمان سنگین وزن گفته بود: «مادرم با من خوشحال نبود و برای انجام کاری به من افتخار نمی کرد. او تنها می دانست که من یک بچه وحشی‌ام که در خیابان ها پرسه میزند و با لباس های جدیدی برمیگردد که مطمئن بود پولی بابت آن پرداخت نکرده ام. من هرگز فرصتی برای صحبت با او نداشتم».

او ادامه داد:« هیچ فرصتی برای صحبت کردن و شناختن بیشتر او نداشتم. هرچند به لحاظ حرفه‌ای تاثیری نداشت اما از لحاظ احساسات عاطفی و شخصیتی خردکننده بود.»

در نوامبر ۲۰۲۰ تایسون یک بازگشت خیره کننده به میدان بوکس در نبرد با اسطوره‌ای به نام روی جونز (Roy Jones) داشت. طرفداران معتقدند او میتواند به مبارزات ادامه دهد. این قهرمان سابق  که از سال ۱۹۸۵ وارد دنیای بوکس حرفه‌ای شده قرار است  با بوکسور و یوتوبر معروف یعنی جیک پاول (Jakr Paul) 25 ساله در لاس وگاس یک مبارزه جدید را به نمایش بگذارد.

بیشتر بخوانید:

ثروتمندترین بوکسورهای ۳۰ سال اخیر بر اساس آمار فوربس؛ از مایک تایسون تا لنوکس لوییس

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود